Skocz do zawartości

Polecane posty

Kamis2010    1

a od kiedy takie cyrki że najpierw wizytacja???? co to znowu za jakieś wymyślane przepisy... ja mam 3/4 dzierżawy i nic nie mówili o kontrolach przyjęli papiery i termin w ciągu 60 dni...

może dlatego że cześć pola dzierżawie od rodziców, ja tego nie wymyśliłem :) tak mi Pani powiedziała .

Witek2010    32

A może zostałeś wylosowany do wcześniejszej kontroli i przy okazji składania wniosku powiedzieli Ci o tym.

Superman    0

WItam.mam taki problem panowie: kazdy mówi ze na mlodego rolnika wystarczy tylko samo swiadectwo ukonczenia szkoly np. technikum ronicze ale juz rok temu w czerwcu dawali swiadectwa ze ukonczyles samo technikum bez podania ze jest to rolnicze, no i samo takie swiadectwo nie wystarczy, trzeba zdac egzamin zawodowy, a 2 lata temu i wczesniej dawali swiadectwo ze ukonczyles technikum rolnicze i to swiadectwo jak najbardziej przechodzilo bez egzaminu na mlodego rolnika, i co wy na to panowie ??

mozna jakis kurs zrobic zamiast tego egzaminu?? i ile on trwa ??

Wiadomość z agroFakt.pl

MDSikor    6

Z tego co słyszałem to agencja ma honorować zaświadczenie ze szkoły, że skończyłeś szkołę średnią o profilu rolniczym wraz z wykazem przedmiotów. Ale to nie jest jeszcze na 100% pewne.

3 tygodnie po wysłaniu wniosku o płatność (2 tygodnie temu jedna poprawka) i pieniądze są na koncie (zachodniopomorskie).

qba333    9

jak bylem w agencji jakis tydzien temu w łodzi to powiedzieli mi ze samo swiadectwo ukonczenia szkoly wystarczy ale jakos do konca mi si nie chce wierzycSzkoda ze tego na pismie nie wzialem ale wogole ciekawe czy ktos bylby taki odwazny i podpisal sie pod tym?

mati1990    0

Na zaświadczenie z krusu czekałem 3 godz a decyzje dostałem na drugi dzień. Kiedyś czytałem tu na czacie że jest rozporzadzenie dla młodych rolników z naboru 2011 z marca chyba ze wystarczy świadectwo ukonczenia szkoly rolniczej i zaświadczenie jaką szkołe skończyłes z wykazem przedmiotów także egzaminu nie trzeba chyba ze dla własnej satysfakcji.

Edytowano przez mati1990

Superman    0

tylko to wszystko jest tak glupie ze nie jest nic pewne, dali by na stronie agenji ze wystarczy swiadectwo z saswiadczeniem i wszyscy by wiedzieli co i jak a tak to kazdy sie zastanawia czy dostanie kase czy nie i to jest najwiekszy blad agencji

a slyszeliscie panowie o kursach ?? ile taki kurs moze trwac ??

PetrCech22    1

z wykształceniem to sami nie wiedza jaka dokładnie szkole będą liczyć a jaka nie.... sam mam problem z wykształceniem bo mając maturę nie chcą uznać mi skończonej szkoły zawodowej.....tylko muszę skończyć coś po maturze kończący się egzaminem państwowym;/

naprawde dziwnie to oceniaja..

ale przecież tam we wniosku wpisywaliście przewidywany termin ukończenia szkoły i wpisywało się co to za szkoła i jaki tytuł daje, u mnie było wpisane technikum rolnicze wraz z tytułem technika i musiałem zdać egzamin zawodowy ;)

pawloxhxx    44

WItam.mam taki problem panowie: kazdy mówi ze na mlodego rolnika wystarczy tylko samo swiadectwo ukonczenia szkoly np. technikum ronicze ale juz rok temu w czerwcu dawali swiadectwa ze ukonczyles samo technikum bez podania ze jest to rolnicze, no i samo takie swiadectwo nie wystarczy, trzeba zdac egzamin zawodowy, a 2 lata temu i wczesniej dawali swiadectwo ze ukonczyles technikum rolnicze i to swiadectwo jak najbardziej przechodzilo bez egzaminu na mlodego rolnika, i co wy na to panowie ??

mozna jakis kurs zrobic zamiast tego egzaminu?? i ile on trwa ??

hej w jestem z naboru 2011 i w tym roku skończyłem technikum na młodego rolnika dałem zaświadczenie ze szkoły że ukończyłem w latach XXXXXX technikum rolnicze, pesel, numer świadectwa, i dałem to do ar i mr w Białymstoku i nie dawałem egzaminu chociaż go mam i pewnie dam ale i tak nie muszę uzupełniać wykształcenia bo mam wykreślone wykształcenie w papierach i kasę mam już na koncie. ale dal wszystkiego jednak dołanczę dyplom do faktur zakupu żeby mieli.

Edytowano przez pawloxhxx

2xandrzej360    63

Czy ktoś z dzierżawami dostał kasę bez wizytacji??

kolega dzierżawi grunty od rodziców i już otrzymał premie bez wizytacji a ja jeszcze czekam na kase...

Superman    0

a jak to jest z kursami?? bo chyba mozna skonczyc kurs zamiast tego egzaminu ?? ile trwa taki kurs wie ktos ??

2xandrzej360    63

Cześć jak to jest z zakupem używanych maszyn bo z tego co mi powiedziano w Odrze to się nie opłaca bawić w takie rzeczy czyli odkupywanie używanych nie starszych niż 5 letnich maszyn

Madzia20    16

ODR-u to ja bym nie słuchała ;)

Mi to samo mówili, ze to więcej problemu itd.

Ale nie wydaje mi się aby był problem, tylko zanim się kupi taką maszynę która ma nie więcej niż 5 lat trzeba sprawdzić czy aby na pewno nie była wcześniej brana z żadnych środków unijnych.

I kiedyś mi mówili w ODR że taką maszyne używaną trzeba wyceniać- ale czy to prawda to nie wiem

2xandrzej360    63

ODR-u to ja bym nie słuchała ;)

Mi to samo mówili, ze to więcej problemu itd.

Ale nie wydaje mi się aby był problem, tylko zanim się kupi taką maszynę która ma nie więcej niż 5 lat trzeba sprawdzić czy aby na pewno nie była wcześniej brana z żadnych środków unijnych.

I kiedyś mi mówili w ODR że taką maszyne używaną trzeba wyceniać- ale czy to prawda to nie wiem

no mi tez tam coś kiedyś mówili ze musi wycenić rzeczoznawca..

Witek2010    32

a jak to jest z kursami?? bo chyba mozna skonczyc kurs zamiast tego egzaminu ?? ile trwa taki kurs wie ktos ??

Nie jestem pewien ale kiedyś były kursy potem je zlikwidowali i podobno do dziś jeszcze nie ma takowych (przynajmniej w moich rejonach). Zostają tylko szkoły policealne,zaoczne technikum . Podobno ma się coś zmienić tak mi mówili w szkole, mają znów wejść jakieś kursy i może się okazać, że teraz zaczęło się szkołę a np. za rok będzie lepiej opłacać się zrobić kurs. Jakby nie patrzeć gdy ktoś ma czas 3 lata na uzupełnienie wykształcenia trzeba się nastawiać aby jednak zdać ten egzamin bo rzeczywiście nie wiadomo jak to będzie naprawdę.

Edytowano przez Witek2010

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?