Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Witek2010    32

Witek2010 jak wyglądała kontrola u ciebie,chodzi mi co sprawdzali,jeździli po polach czy tylko sprawdzali dokumenty?

Głównie dokumenty faktury ze sprzedaży kupna, robili zdjęcia tabliczek na maszynach potem porównują z fakturami czy się zgadza. Po polach nie jeździli tylko ogólnie sprawdzali.

1rajdzik    14

Z dokumentów na stronie internetowej ARiMR:

W przypadku inwestycji dotyczących zakupu maszyn lub urządzeń używanych kosztem jest koszt zakupu maszyny lub urządzenia nieprzekraczający ich wartości rynkowej oraz ceny nowych podobnych maszyn i urządzeń, jeżeli:

1) w dniu zakupu nie były one starsze niż 5-letnie;2) są sprawne technicznie i spełniają obowiązujące normy i standardy.

A zatem czy jest możliwy zakup maszyny z 2007 roku w roku 2012 ?

dammat    0

Co powinna zawierac faktura vat na nowe pługi czy musi byc na niej typ i nr fabryczny??

Wiadomość z agroFakt.pl

Rafik87    14

Witam!

Właśnie zamierzam złożyć wniosek o płatność. wiem ze muszę dołączyć jeszcze do niego kilka załączników. Jednym z nich jest Oświadczenie wnioskodawcy o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa. Moje pytanie brzmi: gdzie mam iść po takie zaświadczenie??

jarecki01    1

Witam!

Właśnie zamierzam złożyć wniosek o płatność. wiem ze muszę dołączyć jeszcze do niego kilka załączników. Jednym z nich jest Oświadczenie wnioskodawcy o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa. Moje pytanie brzmi: gdzie mam iść po takie zaświadczenie??

Wzór pisma jest na stronie Agencji. Sam to wypełniasz i się podpisujesz.

Rafik87    14

Dzieki koledzy ale chyba się nie zrozumieliśmy... Mi chodziło o to skąd mam wziąć oświadczenie o podjęciu samodzielnego prowadzenie gospodarstwa? Bo to musze dołączyć do wniosku o płatność

Dzieki koledzy ale chyba się nie zrozumieliśmy... Mi chodziło o to skąd mam wziąć oświadczenie o podjęciu samodzielnego prowadzenie gospodarstwa? Bo to musze dołączyć do wniosku o płatność

Tak jak ci napisał kolega wcześniej ze strony Arimr tu masz link dla ułatwienia oświadczenie

To jest oświadczenie, a nie zaświadczenie więc je sam musisz wypełnić.

Edytowano przez WesternRiding

in2dex    0

Już dokładniej nie da się wytłumaczyć

A rozliczenie z faktur można jakoś załatwić pocztą? Podobno oryginały chcą ostemplować. Jak to wygląda?

Edytowano przez in2dex

Jakub21    13

Witajcie koledzy :rolleyes: przyłącze się do tematu ponieważ także złożyłem 30 listopada wniosek o płatność do ARiMR w Poznaniu. A wcześniej, teraz we wtorek miną 3 tygodnie jak wysłałem zmiany w biznesplanie ponieważ zmieniłem zakup z Prasy stało-komorowej na inne 5 drobniejszych maszyn ale również z wykorzystaniem przy produkcji roślinnej, ale nadal nie otrzymałem żadnej odpowiedzi a gdy zadzwoniłem miła Pani po sprawdzeniu powiedziała że wyśle pocztą akceptacje. :D Już sam nie wiem jak to jest ponieważ znajomy z poprzedniego naboru także nie dostał odpowiedzi kupił maszyny takie jak napisał w poprawce i był się rozliczyć i nic mu się nie doczepili. Co o tym sądzicie ?? Dodam że odpowiedzi w sprawie wniosku o płatność jakiejś poprawki czy coś póki co nic nie przyszło. :rolleyes:

Rafik87    14

AAA... juz znalazłem i wydrukowałem... Dzięki bardzo za dokładne wytłumaczenie:) Aha jeszcze jedno a wypis z rejestru gruntów też muszę im wysłać bo w decyzji co ją dostałem z agencji to nic nie pisze o tym, a we wcześniejszych postach widziałem że ktoś napisał że wypis z rejestru gruntów trzeba dołączyć... w decyzji mam podane tylko: 1 dokument potwierdzajacy tytul prawny do gosp. czyli akt notarialny 2. oświadczenie o prowadzeniu gosp. 3. zaswiadczenie z krusu.

Edytowano przez Rafik87

Kamis2010    1

mam zamiar w poniedziałek złożyć wniosek o płatność i mam pytanie czy np na wiosnę mogę zmienić BP jeśli zboża które zasiałem wymarzną w zimę ?? albo zmienię ilość sianych poszczególnych zbóż ??

Jakub21    13

Kolego Rafik87 ja osobiście dołączyłem im wypisy z gruntów skserowane za zgodnością z oryginałem ponieważ miałem. Tylko sprawdź czy zgadzają Ci się numery działek ich położenia oraz ich metraż ponieważ nieraz coś odejmą na jakiś rów to na drogę i już będą niezgodności.

Dokładnie to nie wiem czy musi to być dołączone ale gdybyś miał to ja na twoim miejscu bym wysłał :rolleyes:

jankes91    0

To wreszcie jak nam się rozliczyć z premi jak kupiłem maszyny w 2011 to mam im wysłać do 31 stycznia 2011 czy nam w ciągu 3 lat od dnia wypłaty.bo wg dokumentu z posta pozwyżej to wynika że trzeba do 31 stycznia. Jak to dokładnie jest bo już nie rozumiem?

jacekxx    0

koledzy powiem tak ja trzy lata temu dostałem tą premie i powiem wam tak patrzcie na terminy a jak cos nie wiecie to dzwoncie do agencji i nie czekajcie na wezwania bo ja czekałem i nie przysłali i teraz musze zwraca 15% bo przyszła taka informacja i czekam teraz na pismo z Warszawy kiedy do wzwrotu wiedz pilnujcie terminów

czita    0

ja jak zmieniałem BP to przyszła do mnie informacja że trzeba się rozliczyć zawsze do 31 stycznia. Jak kupimy coś w 2011 to rozliczamy do 31 stycznia 2012 jak kupimy w 2012 to rozliczamy do 31 stycznia 2013 i tak co roku.

Edytowano przez czita

pawlus224    1458

W końcu toś to sprecyzował :)

Kolego wyżej prosiłbym ,żebyś może edytował posta i dał to zdanie większą pogrubioną czcionką - może dzięki temu za kilka stron znów ktoś o to nie będzie pytał ;)

A z mojej strony takie pytanie : jak kupujemy maszynę , to płacimy przelewem (pow. 10tys zł) i od banku jakiego dokumentu musimy żądać gdy już dokonamy transakcji ? pytam , bo kto pyta nie błądzi , a pamiętam kilka miesięcy temu w agrobiznesie był reportaz o młodym rolniku któremu własnie z banku zabrakło jakiegoś świstka , a po transakcji nie chcieli mu już go wydać ...

mam zamiar w poniedziałek złożyć wniosek o płatność i mam pytanie czy np na wiosnę mogę zmienić BP jeśli zboża które zasiałem wymarzną w zimę ?? albo zmienię ilość sianych poszczególnych zbóż ??

Kolego zmiany dotyczące do 30% powierzchni upraw nie musisz zgłaszać, powyżej 30% już musisz.

trusvip    0

pawlus224 to chodzi o to ze jak przelejesz kasę za sprzęt to od banku musisz wołać potwiedzenia przelewu (to jest potwierdzenie że kasa została przelana z twojego konta na tego klienta co od niego bierzesz sprzęt)

(potwierdzenia) *****

Sobiecho    0

Witam. Jestem Młodym rolnikiem z naboru 2010 (mazowieckie), a gospodarstwo przejąłem w 2011. Złożyłem korektę BP w Październiku 2011 i dzwoniłem dziś do ARiMR żeby się zapytać kiedy otrzymam jakąś wiadomość w sprawie tych poprawek. To powiedziano mi że musze jeszcze poczekac kilka miesięcy na jakąkolwiek decyzje. Nie rozumiem tego jak u niektórych co się wypowiadali wyżej korekta Biznes Planu została zawierdzona w 2 tygodnie a ja musze czekac kilka miesięcy...

Witam. Jestem Młodym rolnikiem z naboru 2010 (mazowieckie), a gospodarstwo przejąłem w 2011. Złożyłem korektę BP w Październiku 2011 i dzwoniłem dziś do ARiMR żeby się zapytać kiedy otrzymam jakąś wiadomość w sprawie tych poprawek. To powiedziano mi że musze jeszcze poczekac kilka miesięcy na jakąkolwiek decyzje. Nie rozumiem tego jak u niektórych co się wypowiadali wyżej korekta Biznes Planu została zawierdzona w 2 tygodnie a ja musze czekac kilka miesięcy...

Są dwa rodzaje poprawek do PRG (biznesplanu). Pierwsze to takie które nie wpływają znacząco na założenia biznesplanu i w tym wypadku Agencja odpowiada pismem jakie zaprezentował nam darkuspinex kilka postów wcześniej. Drugi typ poprawek to poprawki wpływające na założenia bp i odpowiedzią na nie jest Decyzja Prezesa Agencji. Trzecią opcją o której pisałem są zmiany dotyczące powierzchni mniejszej niż 30% areału lub 30% pogłowia w przypadku produkcji zwierzęcej i tu zgłoszenie nie jest potrzebne. Podejrzewam, że ma to wpływ na szybkość rozpatrywania wniosku o zmianę bp. Chociaż duże znaczenie, może nawet większe ma widzimisie pracowników Agencji. Dla przykładu mój wniosek o płatność leżał nie ruszany przez miesiąc w Agencji. Po moich telefonach w 15 min go sprawdzili i ujawnili błędy, jakby nie mogli tego zrobić wcześniej. Na drugi dzień zadzwonili żebym jak najszybciej poprawił wniosek bo chcą w tym miesiącu wypłacić premię.

pic2ek    5

słuchajcie w zeszłym tygodniu przyszło pismo z arimr-u, siostra dostała tego młodego rolnika, że zamiast nie pracować 3 lata może tylko rok. czy zmienili coś?

Znalazłem coś takiego:

1)podlegać ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik co najmniej do dnia upływu 3 lat od dnia wypłaty pomocy;

czyli to jest jednoznaczne, przecież nie mozna płącis krusu i zusu? chyba ze coś się zmieniło albo jak to z rodziną, najlepiej tylko na zdjęciu :lol:

Edytowano przez pic2ek

słuchajcie w zeszłym tygodniu przyszło pismo z arimr-u, siostra dostała tego młodego rolnika, że zamiast nie pracować 3 lata może tylko rok. czy zmienili coś?

Znalazłem coś takiego:

1)podlegać ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik co najmniej do dnia upływu 3 lat od dnia wypłaty pomocy;

czyli to jest jednoznaczne, przecież nie mozna płącis krusu i zusu? chyba ze coś się zmieniło albo jak to z rodziną, najlepiej tylko na zdjęciu :lol:

Polecam poczytać wcześniejsze posty. Temat już przerobiony.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się