Polecane posty

pawlus224    2624

A widzisz @versus Ja znowu nie musiałem robić słodkich oczu ,żeby papiery od Starostwa zawieźć do gminy ;) Wręcz przeciwnie , urzędniczka (z którą kiedys miałem na pieńku) dała mi bez zadnego "ale" dokumenty i kazała udac się do gminy - w gminie okazało się ze zle powpisywała działki (w zły obręb czy coś) ale pani z gminy zadzwoniła do niej i na telefon wszysko wyjasniły . W gminie czekałem jakąś godzinę i już miałen nakaz podatkowy + zaświadczenie (jeszcze podpowiedziano mi zebym zamiast drugiego płatnego zaswiadczenia do banku pokazał im nakaz płatniczy) . W KRUS może tez by to inaczej wyszło gdyby była inna pani ...

 

 

Mam wrazenie ,że większosc urzędniczek trzebaby na starcie opiepszyć i się stawiac , żeby traktowały nas powaznie , bo często jest tak ,że nie traktują nas MR jako dorosłych tylko jak gówniarzy ...

 

A ... W banku jednak założenie konta nic nie kosztuje tylko te sto zł to takie jakby zabezpieczenie z ich strony - zeby mieli sobie za co potrącać za prowadzenie konta .

 

@Madzia - nie wozimy papierów z gminy do powiatu tylko odwrotnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Mi w gminie niechcą nakazu wystawić bo muwią że narazie poprzedni wlasiciel jest platnikiem podatku i że mam za miesiąc przyjść ale pani w KRUS muwi że może być nakaz Stary i to przejdzie. A jak jest w banku przy zakładaniu konta jakie papiery są potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Tak w Przasnyszu. Właśnie z banku wracam i kierowniczka powiedziała że -przynajmniej u nas na Mazowszu-ARiMR z wypłatą premii czeka do samego końca, czyli 2 m-ce :(

No i tak jest i nic na to nie poradzi;/


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rafik od otrzymania decyzji o przyznaniu pomocy masz 180 dni na przepisanie gospodarstwa i złożenie wniosku o wypłatę premii. Co do notariusza to dzwońcie lub idźcie zapytać, czy nie dałoby się przyspieszyć zmian w rejestrze gruntów, bo oni faktycznie mają na to 30 dni. U mnie pomógł telefon i choć papiery od notariusza nie dotarły jeszcze do geodezji(są jeszcze w starostwie) to kobieta kazała dowiedzieć się w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Witam!!

Od 15 listopada są zaktualizowane listy rankingowe na MR. Mam pytanie: czy ktoś został odrzucony albo dopisany do listy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Mi w gminie niechcą nakazu wystawić bo muwią że narazie poprzedni wlasiciel jest platnikiem podatku i że mam za miesiąc przyjść ale pani w KRUS muwi że może być nakaz Stary i to przejdzie. A jak jest w banku przy zakładaniu konta jakie papiery są potrzebne

 

 

Nakaz podatkowy + dowód osobisty , ewentualnie gdy upowazniasz jeszcze kogoś do tego konta to jego dowód osobisty i musi podpisac przy urzędniku cos .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Witam. Ja mam taki problem. Otóż ojciec skorzystał z modernizacji gospodarstw rolnych na zakup ciągnika i sprzętu. Żeby przekazać 6 ha musieliśmy złożyć do ARIMR podanie o pozwolenie na przekazanie gruntów. Czy ktoś z was miał podobny problem? Jaka była decyzja i ile to trwało?

 

Ja miałem tak samo. Trwało to trochę ponad 3 tygodnie, decyzja była pozytywna.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SATURN    0

premia wypłacona i jest już na moim koncie , od dnia złożenia wniosku o płatność mineło 5 tyg -zachodniopomorskie, wszystkie dokumenty potrzebne do złozenia wniosku o płatność załatwiłem w cogu 1 tygodnia B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A to uzasadnienie zmian w biznes planie, gdzie trzeba napisać?

 

na osobnej kartce. Znaczy się sam to musisz wymyślić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga1987    0

a ja w świętokrzyskim złożyłam wniosek o płatność 20 września. jutro mija 2 miesiące, a kasy brak :( dzwoniłam nawet się pytać to mi powiedzieli, że opóźnienia będą.

 

czy ktoś w świętokrzyskim dostał już premię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezary1232    1

Jak ma być w tym kraju lepiej jak biurokracja zamiast zmniejszać się coraz bardziej się rozrasta.

Kiedy ja przejmowałem gospodarstwo w 2008 roku po wyjściu od notariusza na drugi dzień poszedłem do KRUS-u z nakazem podatkowym ojca i mnie ubezpieczyli i dali zaświadczenie. W banku potrzebny był akt, który kserowali i chcieli też regon ale i bez niego założyli i dali zaświadczenie, w ARiMR po wypełnieniu wniosku numer nadali od ręki. Czyli na wszystko max 2 dni i nie trzeba było chodzić do powiatu ani gminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

jak to w końcu jest z tym wykształceniem musze zdawać egzamin zawodowy czy tylko wystarczy ukończenie szkoły?

 

dodam że składałem wniosek w 2010r w lublinie może ktoś zna szczegóły jak to jest w lubelskim oddziale arimr? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

według mnie musisz zdać te egzaminy zawodowe gdyż na świadectwie ukończenia szkoły nie ma już kierunku który kończysz musisz w agencji pokazać dyplom wraz ze świadectwem przynajmniej było tak w moim przypadku a zresztą na ten temat już było jakieś 15-20stron wstecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nakaz podatkowy + dowód osobisty , ewentualnie gdy upowazniasz jeszcze kogoś do tego konta to jego dowód osobisty i musi podpisac przy urzędniku cos .

 

 

a nakaz może być stary ojca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie zapytanie w biznesplanie mam wpisany zakup ziemi i musze płacić za nią przez przelew bankowy czy mogę zakupić ziemie jeszcze przed wypłatą premi, zaraz po tym jak przepisze mi tata swoje działki u notariusza i nadam w arimr numer gospodarstwa? mam nagraną działkę i gościowi zależy bardzo na kasie i mógłbym zapłacić ze swojej kasy, tylko czy ta działka będzie mi liczyła do tych z biznesplanu? dodam że notariusza z tą działką bym załatwił po wypłacie premi. proszę pilnie o radę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Było już o tym pisane. Możesz kupisz przed wypłatą premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Może było nie wiem, ale kto pyta nie błądzi ;) Z premii można zakupić używane maszyny takie pow. 5 lat?? A i czy jak można to maszyna może być zakupiona od zwykłego rolnika bez faktury VAT? Dzięki za odpowiedz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

na osobnej kartce. Znaczy się sam to musisz wymyślić.

Panowie, a jak ma się sprawa z obrotami stada w biznesplanie? Mam trzode chlewną, jednak z powodu słabych cen produkcja jest ograniczona i bedzie mniejsza niż założone to w biznesplanie.

Zwiększyło się natomiast stado bydła, obroty stada nie były liczone bo założone było, że zmian nie będzie.

Trzeba zmienic założenie biznesplanu??W kwietniu 2012 minie 3 lata od wypłaty pomocy i trzeba wypełnić to sprawozdanie. Stan zwierząt liczy się w dniu 31 grudnia. Mozę trzeba zakupić jakieś zwierzęta i to podniesie ESU?

ESU, ona ma być nie mniejsze niż w dniu podpisania umowy?? Jest to sprawdzane?? Jak zrobić, żeby ewentualnie nie dostać wezwania do zwrotu kasy gdyby uzali, że działan niezgodnie z biznesplanem. Pieniadze z premii są już wydane na zakupy określone w biznesplanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margo22    1

mam takie zapytanie w biznesplanie mam wpisany zakup ziemi i musze płacić za nią przez przelew bankowy czy mogę zakupić ziemie jeszcze przed wypłatą premi, zaraz po tym jak przepisze mi tata swoje działki u notariusza i nadam w arimr numer gospodarstwa? mam nagraną działkę i gościowi zależy bardzo na kasie i mógłbym zapłacić ze swojej kasy, tylko czy ta działka będzie mi liczyła do tych z biznesplanu? dodam że notariusza z tą działką bym załatwił po wypłacie premi. proszę pilnie o radę!!!

 

To zależy jak masz w biznesplanie. Czy te grunty wpisałeś jako grunty do uzupełnienia powierzchni w ciągu 3 lat, czy napisałeś, że odrazu będziesz miał te grunty. Jak wpisałeś, że od razu będziesz miał to musisz je kupić przed wnioskiem o płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Panowie, a jak ma się sprawa z obrotami stada w biznesplanie? Mam trzode chlewną, jednak z powodu słabych cen produkcja jest ograniczona i bedzie mniejsza niż założone to w biznesplanie.

Zwiększyło się natomiast stado bydła, obroty stada nie były liczone bo założone było, że zmian nie będzie.

Trzeba zmienic założenie biznesplanu??W kwietniu 2012 minie 3 lata od wypłaty pomocy i trzeba wypełnić to sprawozdanie. Stan zwierząt liczy się w dniu 31 grudnia. Mozę trzeba zakupić jakieś zwierzęta i to podniesie ESU?

ESU, ona ma być nie mniejsze niż w dniu podpisania umowy?? Jest to sprawdzane?? Jak zrobić, żeby ewentualnie nie dostać wezwania do zwrotu kasy gdyby uzali, że działan niezgodnie z biznesplanem. Pieniadze z premii są już wydane na zakupy określone w biznesplanie.

 

 

Nie wiem jak to jest ze zwierzętami i produkcją zwierzęcą bo takowej (teoretycznie) nie posiadam , ale jesli chodzi o uprawy to mi wyraznie pracowniczka odr powiedziała "siej co chcesz byle ESU nie spadło poniżej zaplanowanego na dany rok w biznesplanie" myślę ze ze zwierzętami jest podobnie ;)

 

ESU nigdy nie może być niższe niż w roku bazowym .

 

Najlepiej zadzwoń do osoby rozpatrującej Twój wniosek ,albo przejdz się do ODR do jakiejś urzędniczki, jesli jest "ludzka" to powie Ci jak to jest w praktyce , bo w teorii to zapewne każą Ci pisac zmiany ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Pawlus, a "pracowniczka odr" odda za Ciebie premie?

Prosze was, nie cytujcie slow pracownikow odru, bo poziom ich wiedzy jest porownywalny z wiedza przedszkolaka.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

margo22 z Twoje postu wnioskuję, że chcesz zapłacić komuś za ziemię a własność przenieść notarialnie za jakiś czas. Czy tak jest, czy się mylę?


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj