Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlus224    1478

A widzisz @versus Ja znowu nie musiałem robić słodkich oczu ,żeby papiery od Starostwa zawieźć do gminy ;) Wręcz przeciwnie , urzędniczka (z którą kiedys miałem na pieńku) dała mi bez zadnego "ale" dokumenty i kazała udac się do gminy - w gminie okazało się ze zle powpisywała działki (w zły obręb czy coś) ale pani z gminy zadzwoniła do niej i na telefon wszysko wyjasniły . W gminie czekałem jakąś godzinę i już miałen nakaz podatkowy + zaświadczenie (jeszcze podpowiedziano mi zebym zamiast drugiego płatnego zaswiadczenia do banku pokazał im nakaz płatniczy) . W KRUS może tez by to inaczej wyszło gdyby była inna pani ...

Mam wrazenie ,że większosc urzędniczek trzebaby na starcie opiepszyć i się stawiac , żeby traktowały nas powaznie , bo często jest tak ,że nie traktują nas MR jako dorosłych tylko jak gówniarzy ...

A ... W banku jednak założenie konta nic nie kosztuje tylko te sto zł to takie jakby zabezpieczenie z ich strony - zeby mieli sobie za co potrącać za prowadzenie konta .

@Madzia - nie wozimy papierów z gminy do powiatu tylko odwrotnie :)

marekfarmer    4750

Mi w gminie niechcą nakazu wystawić bo muwią że narazie poprzedni wlasiciel jest platnikiem podatku i że mam za miesiąc przyjść ale pani w KRUS muwi że może być nakaz Stary i to przejdzie. A jak jest w banku przy zakładaniu konta jakie papiery są potrzebne

in2dex    0

Tak w Przasnyszu. Właśnie z banku wracam i kierowniczka powiedziała że -przynajmniej u nas na Mazowszu-ARiMR z wypłatą premii czeka do samego końca, czyli 2 m-ce :(

No i tak jest i nic na to nie poradzi;/

Wiadomość z agroFakt.pl

Thomas2135    1225

Rafik od otrzymania decyzji o przyznaniu pomocy masz 180 dni na przepisanie gospodarstwa i złożenie wniosku o wypłatę premii. Co do notariusza to dzwońcie lub idźcie zapytać, czy nie dałoby się przyspieszyć zmian w rejestrze gruntów, bo oni faktycznie mają na to 30 dni. U mnie pomógł telefon i choć papiery od notariusza nie dotarły jeszcze do geodezji(są jeszcze w starostwie) to kobieta kazała dowiedzieć się w poniedziałek.

karol    2

Witam!!

Od 15 listopada są zaktualizowane listy rankingowe na MR. Mam pytanie: czy ktoś został odrzucony albo dopisany do listy?

pawlus224    1478

Mi w gminie niechcą nakazu wystawić bo muwią że narazie poprzedni wlasiciel jest platnikiem podatku i że mam za miesiąc przyjść ale pani w KRUS muwi że może być nakaz Stary i to przejdzie. A jak jest w banku przy zakładaniu konta jakie papiery są potrzebne

Nakaz podatkowy + dowód osobisty , ewentualnie gdy upowazniasz jeszcze kogoś do tego konta to jego dowód osobisty i musi podpisac przy urzędniku cos .

MDSikor    6

Witam. Ja mam taki problem. Otóż ojciec skorzystał z modernizacji gospodarstw rolnych na zakup ciągnika i sprzętu. Żeby przekazać 6 ha musieliśmy złożyć do ARIMR podanie o pozwolenie na przekazanie gruntów. Czy ktoś z was miał podobny problem? Jaka była decyzja i ile to trwało?

Ja miałem tak samo. Trwało to trochę ponad 3 tygodnie, decyzja była pozytywna.

SATURN    0

premia wypłacona i jest już na moim koncie , od dnia złożenia wniosku o płatność mineło 5 tyg -zachodniopomorskie, wszystkie dokumenty potrzebne do złozenia wniosku o płatność załatwiłem w cogu 1 tygodnia B)

Arek    115

A to uzasadnienie zmian w biznes planie, gdzie trzeba napisać?

na osobnej kartce. Znaczy się sam to musisz wymyślić.

aga1987    0

a ja w świętokrzyskim złożyłam wniosek o płatność 20 września. jutro mija 2 miesiące, a kasy brak :( dzwoniłam nawet się pytać to mi powiedzieli, że opóźnienia będą.

czy ktoś w świętokrzyskim dostał już premię?

cezary1232    1

Jak ma być w tym kraju lepiej jak biurokracja zamiast zmniejszać się coraz bardziej się rozrasta.

Kiedy ja przejmowałem gospodarstwo w 2008 roku po wyjściu od notariusza na drugi dzień poszedłem do KRUS-u z nakazem podatkowym ojca i mnie ubezpieczyli i dali zaświadczenie. W banku potrzebny był akt, który kserowali i chcieli też regon ale i bez niego założyli i dali zaświadczenie, w ARiMR po wypełnieniu wniosku numer nadali od ręki. Czyli na wszystko max 2 dni i nie trzeba było chodzić do powiatu ani gminy.

ENDURAK91    1

jak to w końcu jest z tym wykształceniem musze zdawać egzamin zawodowy czy tylko wystarczy ukończenie szkoły?

dodam że składałem wniosek w 2010r w lublinie może ktoś zna szczegóły jak to jest w lubelskim oddziale arimr? :D

darkuspinex    0

według mnie musisz zdać te egzaminy zawodowe gdyż na świadectwie ukończenia szkoły nie ma już kierunku który kończysz musisz w agencji pokazać dyplom wraz ze świadectwem przynajmniej było tak w moim przypadku a zresztą na ten temat już było jakieś 15-20stron wstecz

marekfarmer    4750

Nakaz podatkowy + dowód osobisty , ewentualnie gdy upowazniasz jeszcze kogoś do tego konta to jego dowód osobisty i musi podpisac przy urzędniku cos .

a nakaz może być stary ojca

mam takie zapytanie w biznesplanie mam wpisany zakup ziemi i musze płacić za nią przez przelew bankowy czy mogę zakupić ziemie jeszcze przed wypłatą premi, zaraz po tym jak przepisze mi tata swoje działki u notariusza i nadam w arimr numer gospodarstwa? mam nagraną działkę i gościowi zależy bardzo na kasie i mógłbym zapłacić ze swojej kasy, tylko czy ta działka będzie mi liczyła do tych z biznesplanu? dodam że notariusza z tą działką bym załatwił po wypłacie premi. proszę pilnie o radę!!!

Arek    115

Było już o tym pisane. Możesz kupisz przed wypłatą premii.

TheCinek    3

Może było nie wiem, ale kto pyta nie błądzi ;) Z premii można zakupić używane maszyny takie pow. 5 lat?? A i czy jak można to maszyna może być zakupiona od zwykłego rolnika bez faktury VAT? Dzięki za odpowiedz :D

Marl    15

na osobnej kartce. Znaczy się sam to musisz wymyślić.

Panowie, a jak ma się sprawa z obrotami stada w biznesplanie? Mam trzode chlewną, jednak z powodu słabych cen produkcja jest ograniczona i bedzie mniejsza niż założone to w biznesplanie.

Zwiększyło się natomiast stado bydła, obroty stada nie były liczone bo założone było, że zmian nie będzie.

Trzeba zmienic założenie biznesplanu??W kwietniu 2012 minie 3 lata od wypłaty pomocy i trzeba wypełnić to sprawozdanie. Stan zwierząt liczy się w dniu 31 grudnia. Mozę trzeba zakupić jakieś zwierzęta i to podniesie ESU?

ESU, ona ma być nie mniejsze niż w dniu podpisania umowy?? Jest to sprawdzane?? Jak zrobić, żeby ewentualnie nie dostać wezwania do zwrotu kasy gdyby uzali, że działan niezgodnie z biznesplanem. Pieniadze z premii są już wydane na zakupy określone w biznesplanie.

margo22    0

mam takie zapytanie w biznesplanie mam wpisany zakup ziemi i musze płacić za nią przez przelew bankowy czy mogę zakupić ziemie jeszcze przed wypłatą premi, zaraz po tym jak przepisze mi tata swoje działki u notariusza i nadam w arimr numer gospodarstwa? mam nagraną działkę i gościowi zależy bardzo na kasie i mógłbym zapłacić ze swojej kasy, tylko czy ta działka będzie mi liczyła do tych z biznesplanu? dodam że notariusza z tą działką bym załatwił po wypłacie premi. proszę pilnie o radę!!!

To zależy jak masz w biznesplanie. Czy te grunty wpisałeś jako grunty do uzupełnienia powierzchni w ciągu 3 lat, czy napisałeś, że odrazu będziesz miał te grunty. Jak wpisałeś, że od razu będziesz miał to musisz je kupić przed wnioskiem o płatność.

pawlus224    1478

Panowie, a jak ma się sprawa z obrotami stada w biznesplanie? Mam trzode chlewną, jednak z powodu słabych cen produkcja jest ograniczona i bedzie mniejsza niż założone to w biznesplanie.

Zwiększyło się natomiast stado bydła, obroty stada nie były liczone bo założone było, że zmian nie będzie.

Trzeba zmienic założenie biznesplanu??W kwietniu 2012 minie 3 lata od wypłaty pomocy i trzeba wypełnić to sprawozdanie. Stan zwierząt liczy się w dniu 31 grudnia. Mozę trzeba zakupić jakieś zwierzęta i to podniesie ESU?

ESU, ona ma być nie mniejsze niż w dniu podpisania umowy?? Jest to sprawdzane?? Jak zrobić, żeby ewentualnie nie dostać wezwania do zwrotu kasy gdyby uzali, że działan niezgodnie z biznesplanem. Pieniadze z premii są już wydane na zakupy określone w biznesplanie.

Nie wiem jak to jest ze zwierzętami i produkcją zwierzęcą bo takowej (teoretycznie) nie posiadam , ale jesli chodzi o uprawy to mi wyraznie pracowniczka odr powiedziała "siej co chcesz byle ESU nie spadło poniżej zaplanowanego na dany rok w biznesplanie" myślę ze ze zwierzętami jest podobnie ;)

ESU nigdy nie może być niższe niż w roku bazowym .

Najlepiej zadzwoń do osoby rozpatrującej Twój wniosek ,albo przejdz się do ODR do jakiejś urzędniczki, jesli jest "ludzka" to powie Ci jak to jest w praktyce , bo w teorii to zapewne każą Ci pisac zmiany ...

xsc    54

Pawlus, a "pracowniczka odr" odda za Ciebie premie?

Prosze was, nie cytujcie slow pracownikow odru, bo poziom ich wiedzy jest porownywalny z wiedza przedszkolaka.

margo22 z Twoje postu wnioskuję, że chcesz zapłacić komuś za ziemię a własność przenieść notarialnie za jakiś czas. Czy tak jest, czy się mylę?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?