Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel369    0

Ja też musiałem dostarczyć wypis z rejestru gruntów. Jeśli chodzi o załatwianie to wszystko zależy na kogo się trafi w urzędzie :blink:

pawlus224    1477

Apropo warzyw w ogródku to jest paranoja ... Toż to Unia się do naszych ogródków już zaczyna wpier... :lol: Później będzie , miało być 2 rządki ogórków a był jeden i masz babo placek :D

żartuję oczywiscie ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz12    0

również musiałem dostarczyć wypis z rejestru gruntów, co opuzniło wypłatę premi

A o ile czasu opóźniło?

Ja wniosek o płatność składałem 13 paź, wypis z rejestru gruntów 25 paź i nie wiem ile jeszcze będę musiał czekać na pieniądze... :(

janczar810    249

Macie może jakieś informacje dotyczące osób z poza listy.

Czy wogole jest szansa na otrzymanie premii?

Bo z kazdym dniem moja nadzieja maleje :(

marekfarmer    4723

Macie może jakieś informacje dotyczące osób z poza listy.

Czy wogole jest szansa na otrzymanie premii?

Bo z kazdym dniem moja nadzieja maleje :(

w najbliższych 2-3 tygodnia powinno się to wyjaśnić czy dostaniemy czy nie z środków które pozostały w nie których województwach . Ale ogólnie do czerwca trzeba czekać i mieć nadzieję

Edytowano przez marekfarmer

in2dex    0

mam pytanie z innej mańki. Od ojca biorę trochę ha w dzierżawę notarialną. Na kogo wtedy będzie nakaz płatniczy za tą ziemię?

Tomasz12    0

Jasne, że przejdzie, nie ma z tym problemu. Ale nakaz płatniczy na tą ziemię będzie na ojca, bo to on jest nadal właścicielem ziemii, a Ty jedynie dzierżawcą.

kamil19873    1

A mam takie pytanko czy was wzywają na poprawki??? Bo minie już dwa razy do poprawki planu rozwoju gospodarstwa. Te planowanie to jest chore skąd mam wiedzieć co ja będę chować czy uprawiać w 2017 roku :)

Tomasz12    0

Tak, ja byłem 3 razy w Agencji w sprawie poprawek i to chodziło dosłownie o jakieś duperela właściwie nie mające żadnego znaczenia...

Trudno, jak już się decydujesz na prowadzenie gospodarstwa to chyba masz jakąś wizję tego co masz zamiar robić...

poosa21    53

Jeżeli dzierżawa jest zgłoszona w urzędzie gminy to nakaz płatnicyz bedzie przychodził na dzierżawce nie na właściciela.

Eryko    19

Nie chce mi się szukać ale wcześniej było pisane o tym że do MR nie można brać dzierżawy od ojca/matki.

pawlus224    1477

Tak , ale to były nie potwierdzone informacje , poprostu jeden urzędnik mówi tak a drugi inaczej ...

Dobrze by było gdyby na pewno się dało dzierzawić ;)

marekfarmer    4723

jak długo się czeka za numerem gosp i jak przepisujecie zwierzęta przez kwitek tak jak przy kupnie czy przez akt notarialny agencja przepisuje i jak przepisać dopłaty zwierzęce

MDSikor    6

jak długo się czeka za numerem gosp i jak przepisujecie zwierzęta przez kwitek tak jak przy kupnie czy przez akt notarialny agencja przepisuje i jak przepisać dopłaty zwierzęce

Ja numer gospodarstwa załatwiłem od ręki (zachodniopomorskie)

qba333    9

a moze mi ktos napisac od czego trzeba zaczac skladajac wniosek o platnosc?? Gdzie najpier mam sie wybrac i co musze zalatwic?? Bo nie bardzo jestem w tych sprawach rozeznany.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przejalem gospodarstwo 3 lata temui wowczas numer gospodarstwa zostal nadany od reki.Nr siedziby stada tez bez problemu.przemieszczenie zwierzat poprzez typowe druki.z platnosciami zwierzecymi/do TUZ/bylem wzywany do wyjasnienia i przyznano mi je. jak sprawa ta ma sie obecnie to nie wiem. mysle ze nic sie nie zmienilo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?