Skocz do zawartości

Polecane posty

Witek2010    32

Mam pytanie bo gdzieś wyczytałem, że przepisy się zmieniły ale nie wiem czy to prawdziwa informacja.

Jeśli w biznesplanie miałem napisane, że maszyny będą kupione w 2012 roku to czy mogę je kupić teraz jeszcze w 2011 r.? Czy muszę to zgłaszać i zmieniać biznesplan? Różnica tylko w tym, że na fakturach będzie rok 2011 a nie 2012 i nie wiem czy przez to potem nie było by problemów. Ktoś gdzieś kiedyś pisał, że teraz już nie ma znaczenia kiedy się kupi ważne jest aby do końca upływu 3 lat od dnia wydania decyzji dostarczyć dokumenty potwierdzające zakupy. Jak to jest naprawdę?

qba333    9

panowie moze wy sie troche bardziej orjetujecie w tych sprawach. Dostalem pozytywna decyzje na przyznanie premi w 2011. Ale sytuacja rodzinna wyglada tak ze nie chce brac ziemi na wlasnosc od rodzicow bo to tylko 9ha i nie chce mi sie juz rodzenstwa splacac. Przynajmniej nie teraz. Sprawa wyglada tak ze w biznesplanie poczatkowo bylo podane ze wszystko na wlasnosc przejme wlacznie z budynkami i domem(dzialka z budynkami i domem ma 1.05ha)Jak to rozegrac zeby rodzice przepisujac to na mnie placili normalne podatki za budynki?? Bo tata pracuje a mama chciala sie zarejestrowac w UP tylko wtedy nie moze byc rolnikiem i co za tym idzie chyba nie powinna miec ziemi na siebie tak??Czy przepisujac mi w dzierzawe wszystko moze sie zarejestrowac w UP??

Mam pytanie bo gdzieś wyczytałem, że przepisy się zmieniły ale nie wiem czy to prawdziwa informacja.

Jeśli w biznesplanie miałem napisane, że maszyny będą kupione w 2012 roku to czy mogę je kupić teraz jeszcze w 2011 r.? Czy muszę to zgłaszać i zmieniać biznesplan? Różnica tylko w tym, że na fakturach będzie rok 2011 a nie 2012 i nie wiem czy przez to potem nie było by problemów. Ktoś gdzieś kiedyś pisał, że teraz już nie ma znaczenia kiedy się kupi ważne jest aby do końca upływu 3 lat od dnia wydania decyzji dostarczyć dokumenty potwierdzające zakupy. Jak to jest naprawdę?

ja tak miałem kupiłem ciągnik rok wcześniej ale nic nie trzeba było zmieniać w BP, kazali tylko pojechać do agencji i tam trzeba było wypełnić taką kartkę że pieniądze zostały wydane

tylko ja jestem z naboru 2010 nie wiem jak jest teraz

Wiadomość z agroFakt.pl

Madzia20    16

ja w końcu ruszyłam z miejsca z załatwianiem wszystkiego

na razie mam mapki z powiatu w domu, musiałam za nie zapłacić aż 520zł :/

teraz czekam aż rodzice wezmą jakiś tam papierek z gminy no i notariusz a potem juz chyba z górki

Xawier    32

A ile koleżanko miła miałaś tych działek? tzn ile wypisów? Pamiętaj, że do wniosku o płatność będziesz musiała dołączyć jeszcze zwykły wypis z rejestru ale to już taniocha w porównaniu z tym co potrzebuje notariusz...

Madzia20    16

Nie pamietam ale chyba 4 wypisy i wyrysy i 1 lub 2 same wypisy

niestety wszystko porozrzucane po różnych księgach dlatego aż taka cena :/ ale jak trzeba to trzeba :)

Xawier    32

No jak mus to mus... u notariusza też pewnie trochę wyjdzie przez to że tak rozrzucone na kilku działkach...

pierre    1

Żadnych mapek ani wyrysów. Normalny wypis z rejestru gruntów - 12zł za pierwszą działkę i po 6zł za pozostałe. Nie ma tu znaczenia w ilu księgach są te działki. Ilość ksiąg ma znaczenie w sądzie, bo tam się płaci 30zł za każdą.

Do tego zaświadczenie z gminy o zagospodarowaniu przestrzennym - 17zł.

Madzia20    16

No jakoś dziwnie

bo mi notariusz powiedziała że jak działki będą w jednej księdze to wystraczy wypis

a jak są w różnych to trzeba wypis i wyrys a za każdy wypis i wyrys płaci się 120zł

pierre    1

Warto było popytać u innych notariuszy, ja się jeszcze z tym nie spotkałem chociaż byłem u kilku notariuszy.

Madzia20    16

U innych nie pytałam bo u tego notariusza rodzice przepisują od lat i zawsze jakoś tak niedrogo wychodziło

pawlus224    1458

U mnie takie ceny płaciła ciotka która przejęła gospodarstwo po mężu , tez były mapki i wszystko wyprowadzone na "tip top" , jak przepisywała mi to zapłaciłem "tylko " 1770 zł za notariusza a mapek zadnych nie musiałem już dostawac itp. ponadto założona została księga wieczysta w sądzie rejonowym na mnie ;)

Co do mnie to wszystko stoi ... w krusie chcą nakaz podatkowy + kopie aktu notarialnego + kopię dowodu , ale pani powiedziała ze na decyzje o ubezpieczeniu czeka się miesiąc <_< :(

Numer gospodarstwa już bym miał , ale do wniosku potrzebny jest numer konta w banku , wiec najpierw to załatwię .

A jak tam u was ? wnioski złożone ? :)

P.S. w krusie nakaz podatkowy potrzebny jest im tylko do wpisania ha fizycznych i przeliczeniowych ? tak zrozumiałem ... więc powinien im wystarczyc nakaz na poprzedniego własciciela + akt notarialny na mnie ?

Edytowano przez pawlus224

00Dawidek00    3

Z notariuszami to jes tak że karzdy chce co innego, a potem się okazuje że to nie potrzebne, przynajmniej ja tak mialem.... ale wszystko załatwione, kasa już na kącie i można szukać maszyn. Może ktoś wie gdzie w podlaskim można znaleść taniego dilera z maszynami? plug, siewnik i takie tam...

mlody4564    12

Witam mam pytanie czy żeby dostać PROW musze mieć gospodarstwo na siebie przepisane czy nie ? kiedyś słyszałem że osoba która ma ukończone 18 lat i składa wnioski na PROW to rodzice przepisują mu połowe gospodarstwa to prawda? .I czy niema wyszykowanej obory (nie mam wyciągu ,stanowisk itp )to moge wziąść pieniądze na jej remont i czy mam 7,5ha + dzierżawy dostane prow proszę o odpowiedź

pierre    1
Co do mnie to wszystko stoi ... w krusie chcą nakaz podatkowy + kopie aktu notarialnego + kopię dowodu , ale pani powiedziała ze na decyzje o ubezpieczeniu czeka się miesiąc

Nie trzeba nakazu, wystarczy zaświadczenie z gminy o wielkości gospodarstwa. W moim przypadku na decyzję czekało się tydzień. Wraz z decyzją przyszło zaświadczenie o ubezpieczeniu jako rolnik (podczas składania papierów warto poprosić, żeby równocześnie wysłali zaświadczenie).

Nie masz konta w banku? :o Kwestia kilku minut, w dzisiejszych czasach nawet nie musisz wychodzić z domu. Nie baw się w jakieś banki spółdzielcze...

Edytowano przez pierre

in2dex    0

Ile was wyniosły wszystkie koszty związane z przepisaniem gospodarstwa? A i jak zrobić gdy w BP poda się cenę maszyny, a ona ulegnie zmianie w górę bądź w dół?

pawlus224    1458

Jak jest droższa to nic , a jak tańsza to prawdopodobnie trzeba zmienić cenę w BP .

Witek2010    32

W górę to nic się nie dzieje jak maszyna pójdzie po to ma się do rozliczenia 70% bo w razie jak będzie droższa to żeby nie było problemów. A jak będzie tańsza to chyba problem.

Ja z kolei muszę się dowiedzieć czy jest potrzeba zmieniać biznesplan jeśli ma się wpisane że w 2012 roku się kupi maszyny a chciałoby się jeszcze w 2011...

Tomasz12    0

Nie musisz jeżeli chcesz kupić wcześniej niż wpisałeś w BP.

Co innego jeżeli chciałbyś kupić później.

Lucio    1

Witam mam takie pytanie

czy premie młodego rolnika można łączyć z kredytem na start dla młodego rolnika??

rzewoj    0

tak, można łączyc z takim kredytem -wszelkie szczegoly w warunkach udzielaniu kredytow na stronie arimr.gov.pl, z tego co pamietam byl osobny paragraf mowiacy o tym ze premia z mlodego rolnika moze byc przeznaczony na wklad wlasny do kredytu preferencyjnego arimr... Tylko ze limit na doplaty do tych kredytow sie skonczyl i nie wiadomo kiedy wznowią...

anka81    0

A ja wroce do tego tematu o skroconym okresie ubezpieczenia w KRUS z 3 lat do 1 roku. Co prawda ja jeszcze nie dostalam takiego pisemka(MR 2010), ale mysle ze taka ulga to moze byc jakas pulapka na przyszlosc. Po 2013r moga dawac jakies dofinansowania itp z ARiMR, ale moga wymagac minimum 3 letniego okresu ubezpieczenia z KRUS, by przesiac i wylowic faktycznych rolnikow rzeczywiscie utrzymujacych sie tylko z gosp.(oplacajacych KRUS) a nie pracujacych takze poza gosp i ubezp. w ZUS. Ja tez chetnie skrocilabym ubezp. w KRUS do roku i przeszla na inne, ale obawiam sie jakiegos haczyka w przyszlosci, bo cos nie wierze by ARiMR ot tak sobie nagle dala taka ulge, przy wielu innych wymaganiach. Co wy o tym sadzicie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się