Polecane posty

janczar810    302

Wydaje mi się ze się mylisz kolego czytając rozporządzenie z 2007r. wynika iż dyplom zawodowy tzn egzamin zawodowy nalezy zdac

nic nie pisze o przedstawieniu świadectwa ukonczenia danej szkoły w celu potwierdzenia klasyfikacji

 

patrz.

paragraf 6.1 pkt. 2

 

ps.jak się myle to mnie poprawcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Być może w przypadku architektury krajobrazu, ale pisze też w tym paragrafie, że wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe też spełnia warunek dotyczący wykształcenia, więc o co chodzi tym wszystkim urzędasom to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

kolego kojak masz rację wystarczy mieć ukończone studia co daje wykształcenie zawodowe ale jeśli chodzi o szkołę średnią samo świadectwo nie daję ci wykształcenia zawodowego jeśli nie masz egzaminu..... to tak jakbyś ukończył liceum bez zdanej matury wtedy masz ukończoną szkołę ale nie masz matury co nie jest równoznaczne z wykształceniem średnim bo do niego potrzebna jest matura... tak samo z zawodowym jeśli ukończysz szkołę to według mnie i tego jak rozumie rozporządzenie musisz mieć egzamin bo to on daję ci dyplom technika dopiero.....

 

 

ale najlepiej jest pytać w agencji a nie tutaj na forum gdzie każdy ma inne zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

ps.jak się myle to mnie poprawcie

Mylisz się bo rozporządzenie było w tym zakresie nowelizowane w 2009 r. (nowelizacja). W zmienionym załączniku - pkt 7.2 do potwierdzenia wykształcenia średniego wystarczy świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły.

Wystarczy więc skończyć szkołę kształcącą w wymaganym zawodzie. Jedyny problem to, że na aktualnym świadectwie nie ma wypisanego zawodu, ale do tego wystarczy zaświadczenie ze szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

kolego kojak masz rację wystarczy mieć ukończone studia co daje wykształcenie zawodowe ale jeśli chodzi o szkołę średnią samo świadectwo nie daję ci wykształcenia zawodowego jeśli nie masz egzaminu..... to tak jakbyś ukończył liceum bez zdanej matury wtedy masz ukończoną szkołę ale nie masz matury co nie jest równoznaczne z wykształceniem średnim bo do niego potrzebna jest matura... tak samo z zawodowym jeśli ukończysz szkołę to według mnie i tego jak rozumie rozporządzenie musisz mieć egzamin bo to on daję ci dyplom technika dopiero.....

 

 

ale najlepiej jest pytać w agencji a nie tutaj na forum gdzie każdy ma inne zdanie...

Właśnie się mylisz kolego. Wykształcenie daje dyplom ukończenia szkoły czy to średniej czy podstawowej. Matura to jest matura tak samo jak egzamin, który nie jest potrzebny. Na świadectwie pisze wykształcenie technik rolnik, specjalizacja technik agrobiznesu i to im wystarczyc musi. A co do pytania w agencji to poczytaj posty, bo żeś się z choinki urwał chyba W agencji ci upośledzeni urzędnicy co siedzą tam po znajomości sami nie wiedzą jak rozumieć rozporządzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

nigdy w życiu świadectwo ukończenia szkoły średniej nie równa się świadectwu z matury... tak samo świadectwo ukończenia szkoły zawodowej nie ma się nic do egzaminu zawodowego.... a ci w agencji to tak się znają jak wilk na gwiazdach,,,,,,, ale jak się zapytacie w agencji i jak ci odpowedza na pismie to masz podstawe w razie czegos do odwołania się

Edytowano przez chomik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

a więc matoły w agencji poznań powiedzieli mi jak wysłałem razem z dokumentami świadectwo ukonczenia studium politealnego z zawodem technik architektury krajobrazu że nic im to nie mówi i nic nie wnosi do sprawy poniewaz nie mam wymaganego wykształcenia!!! (chcieli dyplom) i musialem podpisac oświadczenie o uzupełnieniu wykształcenia. Po prostu żal człowiek składający wnioske musi lepiej sie znać na rzeczy niż osoba go sprawdzająca a przeciez w rzeczywistosci powinno byc inaczej.

 

i 0pkt za wykształcenie i prawie koniec listy wlkp.

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

na świadectwie ukończenia szkoły średniej nie jest już pisane że ma się ukończony kierunek np technik agrobiznesu teraz na świadectwie jest tylko świadectwo ukończenia technikum na moim przykładzie ukończył w roku 2011 technikum w..... nazwa szkoły gdzie i to wszystko nie ma czegoś takiego że jest ukończone technikum agrobiznesu jak składałem wniosek to tego świadectwa nie chcieli tylko jak wysłałem im dyplom technika agrobiznesu wraz z świadectwem dopiero to zaakceptowali. także trzeba mieć zdane egzaminy zawodowe bo już nie piszą na świadectwie nic o kierunku jaki ma się skończony na to jest dyplom przepisy zmieniły się jakoś w 2010-2011r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

A powie mi ktoś jak jest lepiej? Chodzi mi o rozliczenie się z faktur z ARiMR. Lepiej samemu osobiście je zawieść czy wysłać pocztą? Bo do miasta wojewódzkiego mam 140 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jak to jest z tymi rozliczeniami bo ja jak byłem to babka kazała mi taką dużą kartkę wypełnić ale nikt nie sprawdzał co ja tam wpisałem żadnych faktur nie sprawdzali


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga1987    0

Witam,

 

a ja własnie dostałam polecony z agencji, że zmieniły się zasady i już nie trzeba być w KRUSie ubezpieczonym 3 lata, wystarczy rok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

A ja zmienię temat. Właśnie wróciłem z mleczarni gdzie mało zawału nie dostałęm. ARR mimo przekazania kwoty mlecznej przez akt notarialny nie chciała przepisać kwoty mlecznej z taty na mnie, jako że niby kwota jest przypisana do gospodarstwa a ja przejąłem tylko część. Babka w mleczarni kazała mi kupic kwotę mleczną, lec z wtedy tata nie wykorzystując swojej-gdyż ja mam juz wszystkie krowy- straciłby swoją poprzez jej nei wykorzystanie. W trakcie rozmowy tel. pani z ARR upierała się przy swoim, gdy powiedziałem że się z nimi nie zgadzam i powiedziałem że abym im dał spokój muszą skierować sprawę do sądu aby obalić akt notarialny okazało się że wystarczy zaświadczenei taty że nie podejmie juz produkcji mleka... Paranoja jakaś. Dobrze że kwota była akcie zapisana. Piszęto aby przestrzec innych przed tego typu wpadkami, w mleczarni sie dowiedziałem że kkilka osób przez to straciło premię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

No im właśnie o to chodzi, żeby ciemnego rolnika wykorzystać do końca. Żerują na tym, że ludzie boją się sądów. Ja też mam często przez to pod górkę, bo rodzice zamiast iść do sądu wolą ustąpić i zapłacić, czy z czegoś zrezygnować. Jak wiadomo, że racja jest po naszej stronie to tylko szukać solidnego, uczciwego prawnika i skarżyć to będą inaczej rozmawiać. Podobno początki w sądzie są trudne, ale jak się już zorientuje człowiek gdzie, z czym i do kogo to sprawy się szybko załatwi.

P.S. Nie wiem o co chodzi z tą zmianą świadectw szkolnych. Ja mam policealne studium i mam tam napisane , że ukończyłem szkołę dwuletnią w zawodzie "technik rolnik" o specjalizacji agroturystyka, ale dyplom też mam, bo egzamin zdałem więc się nie dopytywałem o to w agencji. Ja kończyłem w 2009r szkołe, może zmienili.

Edytowano przez Kojak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie będzie jeszcze trudniej, bo rodzice składali wniosek o zwiększenie kwoty mlecznej o 30000l a jak wiadomo decyzja o przyznaniu w grudniu a gospodarstwo przepiszą mi niebawem(15ha z 21 ha UR).

 

@ Versus opisz dokładniej jak ma być zapisane w akcie przepisanie kwoty i jak ma wyglądać to zaświadczenie.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Jeśli przejmujecie całe gospodarstwa to problemów nie powinniście mieć. Pojawia się on przy przejęciu części gospodarstwa. W akcie mam jeden akapit o kwocie, mneij więcej "imie nazwisko przekazuje aktem darowizny posiadaną kwotę mleczną swojemu synowi imie nazwisko, a obdarowany kwotę tą przyjmuje". Powiecie u notariusza to juz będzie wiedział jak to wpisać.

 

@Thomas właśnie u mnie ojczulek też składał o zwiększenie i wcześniej co roku miał zwiększaną. Gdyby nie to to bym "kupił" tą kwotę i się wypiął na ich wymysły, tylko wtedy ARR 5% by zabrała na rezerwy. A zwiększenie powoduje że przez 2 lata od otrzymania z rezerwy kwoty nie można sprzedać. Były 2 opcje jeszcze:

-piszę z tatą umowę dzierżawy całości gospodarstwa jaką tata sobie zostawił, oczywiście u notariusza lub w gminie, i wtedy automatycznie kwota przechodzi na mnie, jednak wtedy tata w KRUSie nie mógłby sie ubezpieczyć,

-czekamy na decyzję o zwiększeniu kwoty z ARR, po czym tata zrzeka się dodatków z ostatnich dwóch lat, ARR zmniejsza kwotę i wtedy kupuję kwotę od taty. Jednak to wymaga duuużo czasu, a właśnie na czasie mi zależy.

 

A co do otrzymania z rezerwy to jeśli w czasie ładnie się wyrobię to zwiększenie przyjdzie na mnie, jeśli przyjdzie jeszcze na tatę to w mleczarni ma iść gładko przesunięcie dodatku zgodnie z przekazaniem kwoty.

 

W piątek jadę do Warszawy złożyć wniosek o płątność i z papierami z kwoty, zawsze mleczarnia śle pocztą ale wolę załatwić tą sprawę osobiście żeby problemów znowu nie robili. Wrócę to napiszę jak poszło. Mnie to szlag trafił. Prosto po przepisaniu krów pojechałem do mleczarni kwotę przepisać i taki zonk....

 

W zasadzie oswiadczenie, przejęzyczyłem sie:

 

Dane dotychczasowego wlaściciela kwoty miejsce, data

 

oswiadczenie

Ja imie nazwisko świadom odpowiedzialności prawnej oświadczam że po przepisaniu kwoty mlecznej imie nazwisko przestanę produkować mleko i że w przyszłości takiej produkcji nie będę prowadził.

podpis

Edytowano przez versus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A przekazanie gospodarstwa kiedy miałeś? Jak wszystkie papiery (wymagane przy przekazaniu) z sądu, gminy i krusu masz załatwione to potrzebne dokumenty do wniosku załatwisz w jeden dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak chcesz trochę przyspieszyć załatwiane to od notariusza sam przewieź dokumenty do geodezji, z geodezji do gminy a z gminy do krusu. Jednocześnie złóż wniosek w powiatowym biurze agencji o nadanie numeru producenta.

Przy dobrych wiatrach załatwisz to wszystko w 2 dni. Jeśli będziesz czekał na drogę urzędniczą to ze 2-3 miesiące się zejdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Witam,

 

Mam pytanie do starszych młodych rolników :)

Czy dokonywał ktoś zmiany w planie po otrzymaniu premii? Ja chciałbym zmienić sposób wydatkowania, to znaczy dodać do kwoty którą wydałem zaliczkę do kredytu na zakup działki rolnej i zmienić maszyny które kupiłem za pozostałą kwotę. Wszystko robiłem do tej pory sam i chciałbym wiedzieć czy ktoś miał podobną sytuację i jak się za to zabrać.

 

Pozdrawiam,

Karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

w ciągu najbliższych 3 tygodni okażę się czy dostaniemy MR czy nie. Także niebawem będziemy konkretnie wiedzieć Tak/Nie

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

w ciągu najbliższych 3 tygodni okażę się czy dostaniemy MR czy nie. Także niebawem będziemy konkretnie wiedzieć Tak/Nie :P

 

mówisz tu o tych co co sie nie załapali na liscie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Wczoraj w agrobiznesie minister, mowil ze sie zastanawiaja nad przesunieciem srodkow z innych województw. Patrzyliscie na plany nad nowym budzetem 2014-2020, mlody rolnik ma dostawac 25% wiecej doplat. Gdyby utrzymali 75tysi doplaty plus 25% doplat i gdyby byla modernizacja to duzo lepiej na tym bysmy wyszli, chodzi mi o tych co w tym roku nie dostali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1
no właśnie jak to jest z tymi rozliczeniami bo ja jak byłem to babka kazała mi taką dużą kartkę wypełnić ale nikt nie sprawdzał co ja tam wpisałem żadnych faktur nie sprawdzali

Ostatnio dzwoniłem do odziału regionalnego i mówili, że zasady zmieniły się i faktury wystarczy dostarczyć w ciągu 3 lat od otrzymania premii. Nie ma już obowiązku dostarczania do końca stycznia roku następującego po roku zakupu.

 

Może ktoś to potwierdzić? Bo wiadomo jak jest z wiedzą urzędników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj