Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

składał już ktoś wniosek o płatność????wiecie może jak długo kasa idzie na konto po złożeniu wniosku??

od złozenia wniosku jeśli nie ma błedów to w ciągu dwóch tygodni mozna sprawdzać na koncie ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Vrykoulakas    11

ale w lubelskim błyskawicznie działają ;) 24.06 koniec naboru a ty już 28.06 miałeś decyzję imponujące tempo ;););) a ktoś narzekał, że agencja wolno działa :lol:

marekfarmer    4669

Dzisiaj przyszło pismo o nie załatwieniu sprawy w Terminie teraz czekać do 30 czerwca mam. Żal.pl

Pytanie mam do was czy wiecie ile macie pkt rankingowych bo ja nie mam pojęcia ile ich mam i za co także nie wiem czy wogule pkt była czy nie czy dali tak sobie komu chcieli. powinni napisać ile się dostało pkt a nie tak

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mazowieckie druga setka listy i miałem 17 pkt. Maksa za ziemie i 1 pkt. za bezrobocie.

marekfarmer    4669

Mazowieckie druga setka listy i miałem 17 pkt. Maksa za ziemie i 1 pkt. za bezrobocie.

A jak się tego dowiedziałeś ile pkt masz bo w liście mi nie napisali.

Edytowano przez marekfarmer

Camel7771    0

W tym roku ani przed wyborami ani po wyborach nie będzie kasy dla tych którzy niedostali MR w tym roku ale dobra wiadomość bo w przyszłym roku będzie kolejny nabór bo muszą wykorzystać wszystkie pieniądze które będą na to przeznaczone. Informacja z pewnego źródła. Pewnie większość z was po przeczytaniu tego posta będzie mówić że to nie prawda, że MR już nie będzie, albo będzie w tym roku...każdego osobiste zdanie, ja dostałem takie informacje i piszę co wiem. ;)

Edytowano przez Camel7771

marekfarmer    4669

W tym roku ani przed wyborami ani po wyborach nie będzie kasy dla tych którzy niedostali MR w tym roku ale dobra wiadomość bo w przyszłym roku będzie kolejny nabór bo muszą wykorzystać wszystkie pieniądze które będą na to przeznaczone. Informacja z pewnego źródła. Pewnie większość z was po przeczytaniu tego posta będzie mówić że to nie prawda, że MR już nie będzie, albo będzie w tym roku...każdego osobiste zdanie, ja dostałem takie informacje i piszę co wiem. ;)

Tak pocześci masz racje że albo po przelewają to co zostało tam gdzie zabrakło albo ogłoszą nowy nabór w województwach gdzie zostało środków nie w całym kraju Decyzji jeszcze nie podjęli. Dzwoniłem do Ministerstwa Rolnictwa i pytałem i taką odpowiedz dostałem że jeszcze za świeżo po ogłoszeniu jest i się tym nie zajmują na razie.

Camel7771    0

Właśnie że już zajmują się tym. I pieniądze nie będą nigdzie przenosić pieniędzy tylko ogłoszą nowy nabór na wszystkie województwa bo mają kase i nie chodzi tu o to co zostało z tegorocznego MR. A telefonicznie nic więcej ci nie powiedzą.

Arek    113

masz 150 dni czasu na zmiany od dnia otrzymania decyzji o przyznaniu

Wczoraj dzwoniłem na infolinię agencji i babka powiedziała, że nie ma na to określonego limitu czasu tylko wcześniej trzeba napisać zmianę biznesplanu i czekać aż dyrektor zgodzi się na zmianę.

barrybond    2

Właśnie że już zajmują się tym. I pieniądze nie będą nigdzie przenosić pieniędzy tylko ogłoszą nowy nabór na wszystkie województwa bo mają kase i nie chodzi tu o to co zostało z tegorocznego MR. A telefonicznie nic więcej ci nie powiedzą.

A skąd niby wezmą te kase, jeśli przekazali wszystko co było na ten cel w tym roku.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeden telefon wykonałem. ;) Podałem to co potrzeba i gotowe. tongue.gif

marekfarmer    4669

Nie mają więcej pieniędzy na Mr co mówili już dawno że to ostatni nabór chyba że nie wykorzystane będą środki. A tylko w kilku województwach zostało. Ciekawe kto się tym zajmuje jak ja dzwoniłem i rozmawiałem z Facetem co odpowiada w ministerstwie Za MR a on nic o tym nie wie że się zajmują tym żeby ogłosić nowy nabór. dziwne trochę to jest. I sawicki w wywiadzie też powiedział że albo po przelewa albo będą nabory uzupełniające w województwach gdzie zostało. Jakby miał kasę t by dal teraz wszystkim a nie ogłaszał nowy naboru.

in2dex    0

decyzja jest. Mazowieckie. A jak to jest ze zmianą biznesplanu? po przyznaniu płatności można nadal zmieniać biznes plan czy nie? i te 150dni tyczy się od dnia wydania decyzji czy od przelewu?

arku3060    10

a nie wiecie czy nie będzie jakichś problemów jeżeli koszt zakupu maszyn będzie większy niż podany w biznes planie??? w biznes planie mam wpisane ze maszyny będą mnie kosztowały 55 tyś. A jak teraz się dowiaduje i tak się rozglądam to teraz tak patrze to z 10 tyś więcej będe musiał wydać na maszyny

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Można robić zmiany w biznesplanie. :)

Jak kogoś interesuje ile miał pkt. to wystarczy zadzwonić do osoby prowadzącej wniosek lub podać numer sprawy i powinni Wam podać. ;)

BartekM    17

a nie wiecie czy nie będzie jakichś problemów jeżeli koszt zakupu maszyn będzie większy niż podany w biznes planie??? w biznes planie mam wpisane ze maszyny będą mnie kosztowały 55 tyś. A jak teraz się dowiaduje i tak się rozglądam to teraz tak patrze to z 10 tyś więcej będe musiał wydać na maszyny

Jak większy to bez rpblemu, aby nie był mniejszy:)

pawlus224    1475

@Arku - wedle moich informacji sprzęt może być droższy niż w BP i tego się nikt nie czepia bo wiadomo ceny się zmieniają ;) ale jesli cena za sprzęt jest niższa niż w BP to trzeba robić poprawki ;) dlatego przy robieniu BP doradzają by zaniżac kwotę (aby nie mniej niz 52500) niż zawyżyc a później np. okazuje się ze wynegocjowałes u dealera niższą cenę no i jest mały problem ...

jankes91    0

A jak mam wpisane w Bp. Np pług za 35 a kupiłem za 25 to też się przyczepią czy chodzi o to żeby było nie mniej niż 52 tys za wszystkie maszyny?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?