Skocz do zawartości

Polecane posty

Witek2010    32

Jeśli jeszcze nie masz na siebie gospodarstwa to najpierw musisz je nabyć. Idź najlepiej do notariusza on potem Ci powie co jemu jest potrzebne i tam też dowiesz się co dalej. Chwilę to może potrwać i koszty też pewnie spore. Pewnie będziesz musiał odwiedzić urząd skarbowy, ewidencję gruntów itp. Potem jak już będziesz miał wszystko na siebie musisz razem z wnioskiem o płatnośc złożyć akt notarialny, dokument że jesteś ubezpieczony w krusie, i jeszcze kilka rzeczy to jest zależne zresztą powinno Ci pisać na decyzji.

A może ktoś zna odpowiedz na moje pytanie. Jeśli biorę od kogoś dzierżawę i na mapie np. działka nr 100 ma 10 ha a ja chce sobie z niej wydzierżawić tylko 5 ha to jest to możliwe? I kiedy to zrobić, żeby nie namieszać z dopłatami, kiedy jest najkorzystniejszy okres? Gdy sie składa wnioski o płatność czy jak?

Wiadomość z agroFakt.pl

krzysiek29    3

Witek, jeśli cała działka ma 10ha to musisz ją podzielić czyli wezwać geodetę i zrobić z niej dwie działki. Tak mi powiedziała osoba z odr. Czyli dodatkowy koszt geodety :(

Madzia20    16

A nie wiecie jak to jest z opłaceniem KRUS-u?

Opłacenie 3 lata liczy się od momentu zapisania się i już płacenia czy od momentu dostania 75tys?

Jest to dla mnie znacząco informacja...

bo nie wiem czy pole przepisać zaraz jak dostane decyzję czy dopiero po tym jak przyjdzie decyzja o dopłaty dla taty.

Dlok    0

Ubezpieczenie w KRUS ma być już przy składaniu wniosku o płatność (na złożenie masz 180 dni od odebrania decyzji). 3 lata (a nie długo już tylko rok - projekt nowelizacji rozporządzenia) liczy się od wypłaty pomocy. Więc chyba nie musisz się tak spieszyć.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Mateusz560    0

Mam pytanie. Dostałem decyzje i czy mogę juz przepisywać gospodarstwo czy muszę jechać do agencji jechać i podpisać z nimi umowę bo coś takiego słyszałem ale to nie pewne.

Madzia20    16

Bardzo ciekawa informacja gdyby tak skrócili do roku, byłby to bardzo duży +

Dla tych co konbinują :) i dla tych co na prawdę chcą gospodarzyć ale i pracować, bo jak wiadomo na małych ha praca tez by się przydała.

a co do mojego spieszenia się, własnie jeżeli liczy sie dopiero od dnia dostania kasy to zalezałoby mi na jak wcześniejszym przepisaniu pola i dostania kasy aby juz mi się te 3 lata liczyły...

a jak liczy się od dnia zapisania się do KRUS-u to mogę przeczekac jeszcze spokojni te 2-3 msc aby nie trzabyło zmnieniac dopłat z tatem. Bo jak poprawi do dopłat naniesiemy to potem kasa zamiast na początku to przyjdzie dopiero pod koniec gdzies w maju, czerwcu

Tylko co do powyzszego to hmm..nawet jak cos takiego wyjdzie to nie wiem czy prawo będzie działało jakby nie było wstecz.

Sorki, doczytałam że również tych wstecz będzie to obowiązywać

Jednakże doczytałam tez że w tym roku nie zostało to zaplanowane do głosowania więc co z tego będzie..przekonamy się - jednak na pewno będzie to na duży + :)

Edytowano przez Madzia20

Witek2010    32

A gdy ktoś ma już na siebie gospodarstwo jeszcze przed złożeniem wniosku na MR i był już wtedy wysyłany akt notarialny i z krusu ten papierek :) to teraz wystarczyło złożyć tylko wniosek o płatność i nic po za tym ?

chopin    3

Witam.. dostałem tą całą premię na MR i mam pytanie... czy realizując inwestycje muszę płacić przelewami z konta czy mogę z ręki płacić tzn nie będe miał odpowiedniego terminu przelewu z banku... Poprostu chciałem sobie teraz coś zakupić tzn założyć ze swoich a jak mi tam wpłacą np w lutym to sobie odbiorę.. oczywiście faktury itd z datą po wypłacie premii...

Thomas2135    1212

Jeśli dobrze kojarzę, to na stronie agencji było napisane, że kwoty powyżej 10000zł muszą był wysyłane przelewem na konto. Poprawcie mnie jeśli jest inaczej, bo nie mam już czasu szukać tego.

darekalf    0

dostał ktoś decyzje z mazowieckiego??

ps: ogólnie w prawie bankowym jest zapisane że tranzakcje powyżej chyba właśnie 10000 należy wykonywać bezgotówkowo

Edytowano przez darekalf

Lucio    1

no ja jestem z mazowieckiego i jak narazie cicho żadnej decyzji nie dostałem ani muj kolega

darkuspinex    0

dzisiaj dostałem decyzje woj. pomorskie i mam takie pytanie ten wniosek co przyszedł z decyzją o płatność to dopiero jak będę miał spełnione te załączniki np. KRUS akt notarialny czy kiedy to im się wysyła a i jeszcze takie pytanie czy mogę jeszcze teraz zmienić w biznesplanie inwestycję czy już nie ma szans

czita    0

tak jak spełnisz te załączniki to wtedy wysyłasz ten wniosek. Biznes pal można zmienić mój kolega zmieniał w poprzednim naborze z maszyn na ziemię.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pisząc czy dostaliście czy nie bądźcie łaskawi dopisać oreintacyjne położenia w litanii, ;)

Xawier    33

Decyzja wystawiona 12.09, do domu przyszła 15.09 na liście w pomorskim miejsce koło 40 i dziś wysłany wniosek o płatność, mam nadzieje, że nie będzie żadnych poprawek i kasa już nie długo będzie ( do 2 miesięcy)

agromark    0

witam ! jestem z lubelskiego decyzja przyszła dzis rano miejsce na liscie mialem okolo 590. gonie dalej w pole orac:D powodzenia wszystkim

Edytowano przez agromark

mati1990    0

lubelskie się ruszyło tylko ciekawe w jakiej kolejnosci oni wysylaja te decyzje bo ja jestem w pierwszej setce i jeszcze nie dostałem no ale trzeba cierpliwie czekać ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?