Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czita    0

Kontrolowali czy się zgadza to co się podało w biznesplanie z stanem faktycznym. Wymiary budynków itd.

pawlus224    1476

Listy wcześniej nie będzie jak we wrześniu ... Ludzie pomału :P poprostu teraz dużo pracowników agencji gdzie na urlopy i będzie to taki martwy okres w rozpatrywaniu wniosków dlatego chcą to szybko załatwić i mieć spokój.

tomek30    11

Rozliczał może już ktoś zakup ciągnika z MR 2010 jakie papiery trzeba złożyć?

Wiadomość z agroFakt.pl

pawloxhxx    44

witam!!!

Jestem z woj. podlaskiego i na MR narazie żadnych poprawek a wniosek złożyłem 9 czerwca, jest ktos z podlaskiego kto miał już poprawki???

menos    4

a co się czepiają budynków sprawdzają metrem wymiary a co jak mam stary budynek bez planów sprawdzają takie rzeczy

menos    4

podawałem a oni sprawdzają plany budynków czy tylko powierzchnia ich interesuje

jaro1916    1

Rozliczał może już ktoś zakup ciągnika z MR 2010 jakie papiery trzeba złożyć?

dołączam się do pytania o ROZLICZENIE Z PREMII MR, jakie papiery trzeba dowieść do ARIMR i czy trzeba się umawiać na konkretny dzień czy na spontana jechać??

AUSTERNPILZ    1

Otrzymał ktoś może wezwanie do poprawek w zachodniopomorskim. Ja otrzymałem listem poleconym ale na samym wezwaniu nie ma żadnej daty, podpisu ani pieczątki. I nie wiem czy to jest normalne <_< . Podpowiedzcie jak to było w waszym przypadku.

arku3060    10

tez jestem z podlaskiego i również nie miałem żadnej poprawki jak na razie a wniosek złożony 20 czerwca

PLis87    2

Ja składałem 17 czerwca i dziś miałem poprawki.Wczoraj telefonicznie dostałem zaproszenie i dziś już jestem po liczeniu punktów,są one liczone do 2 miejsc po przecinku.Za technikum rolnicze i 2-letni staż-4 punkty.Wszystkich wniosków w Białostockim OR było złożonych ok 700 wniosków, ile wniosków będzie miało pozytywną odpowiedź nie wiadomo.

kiler1982    2

witam...co do stazu pracy w gospodarstwie to liczy sie udokumentowany????? ja juz po poprawkach.....wniosek złożony 24 czerwca...wezwanie przyszlo 28 lipca....nie wiem jak u was ale ja musialem jeszcze raz wybierac zaswiadczenia z KRUS i US...

Igor03    2

wniosek zlozylem 22 czerwca i dzisaj przyslali poprawki, tez musze jeszcze raz zaswiadczenia wybrac z krusu i us...

pawlus224    1476

Coś mało tych punktów Ci naliczyli ... Może dlatego że nie miałeś dyplomu potwierdzającego kwalwikacje ?

Ja musiałem brać drugi raz zaświadczenie z us bo źle mi wypisali - brałem pierwszy w całej gminy :D

jagunia    0

Otrzymał ktoś może wezwanie do poprawek w zachodniopomorskim. Ja otrzymałem listem poleconym ale na samym wezwaniu nie ma żadnej daty, podpisu ani pieczątki. I nie wiem czy to jest normalne <_< . Podpowiedzcie jak to było w waszym przypadku.

[/quote

tak, ja mam poprawki z zachodniopomorskiego ale wszystko jest ok.(jest data, nr sprawy itd.)

Edytowano przez jagunia

jagunia    0

mam pytanie do planu rozwoju gospodarstwa. Czy ktoś z Was miał może taką sytuację, że w roku bazowym podana powierzchnia do dopłat była większa niż ilośc ha gruntów ornych? u mnie było podane tyle, jakie były PEGI na działkę(troszkę było na lz i na ps) i tyle było uprawiane, a uprawa to mieszanka traw z motylkowatymi drobnonasiennymi i mieszanka zbóż. Dostałam wezwanie do poprawki i nie wiem za bardzo co z tym fantem zrobic...:/ I jeszcze jedno pytanie do osób, które mają hodowlę zwierząt- czy do esu braliście pod uwagę wałachy i ogiery? w odr jak się pytałam w czerwcu to twierdzili, że skoro buhaje do esu nie są brane(nie ma ich w tabeli) to ogiery też nie. A co z wałachami? z góry dziękuję za pomoc:)

tomek30    11

dołączam się do pytania o ROZLICZENIE Z PREMII MR, jakie papiery trzeba dowieść do ARIMR i czy trzeba się umawiać na konkretny dzień czy na spontana jechać??

Już rozliczyłem zawiozłem im homologacje,dowód rejestracyjny,fakturę,dowód zapłaty i oświadczenie o niezawieraniu umowy kupna z małżonkiem oraz wstępnymi i zstępnymi umów kupna - sprzedaży,nie trzeba się umawiać.

Edytowano przez tomek30

janczar810    249

Mam takie pytanko czyli :)

załóżmy iż przyznają mi premie na MR i dostane 75tys i zaraz po tym kupie sobie kombajn z tych pieniedzy a w planie mam zakup maszyn uprawowych w czasie jak dobrze kojarze 3lat czyli w przeciagu tych 3lat ARiMR nie bedzie mnie ścigać za taki myk a oczywiscie po czasie >3lat sprzedam kombajn i zakupie maszyny uprawowe :D

jak myslicie takie coś przejdzie

Tomczek    0

W mazowieckim zostało złożonych 1099 wniosków, a jaki jest limit?

A skąd masz informacje o liczbie wniosków w mazowieckim? To pewne źródło?

Tomekrolnik    0

Mam takie pytanko czyli :)

załóżmy iż przyznają mi premie na MR i dostane 75tys i zaraz po tym kupie sobie kombajn z tych pieniedzy a w planie mam zakup maszyn uprawowych w czasie jak dobrze kojarze 3lat czyli w przeciagu tych 3lat ARiMR nie bedzie mnie ścigać za taki myk a oczywiscie po czasie >3lat sprzedam kombajn i zakupie maszyny uprawowe :D

jak myslicie takie coś przejdzie

Kombajn musisz miec 5lat ;)

Arek    113

Zawsze można zrobić wałek i kupić starą maszynę bez zgłaszania jej do agencji bo ich nie interesuje co robisz z kasą przed upływem tego co zdeklarowane było w prg. Byle tylko na koniec wszystko zgadzało się z założeniami.

janczar810    249

dzieki za sensowną odpowiedz AREK :D

he jak widze w wlkp nadal cisza z poprawkami a pozostałe woj. cieżko pracują

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?