Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Igor03    2

Panowie mam takie pytanko, czy można kupic na MR uzywany sprzet do 5 lat ?

Wiadomość z agroFakt.pl

mlody4564    12

a mam pytanko czy żeby dostać PROW itp. to trzeba mieć gospodarstwo na siebie przepisane czy wystarczy skończyć szkołę rolniczą lub tak jak niektuźi studia . a np czy moja mama dostała by PROW a ma 43 lata? i skończoną szkołę rolniczą i gospodarstwo zrobione na siebie ;)

Camel7771    0

Oczywiście że może składać na PROW tylko że o ile nic się do tej pory nie zmieniło to po 40 roku życia zwracają tylko 40 % dotacji. Tak miał mój sąsiad. Natomiast jeśli Ty będziesz miał przepisane gospodarstwo to musisz mieć je minimum 3 lata i wtedy możesz składać wniosek na modernizację.

janczar810    247

A na PROW nie można sie ubiegać wraz z dzierżawą dłuższą niż 10lat?

Nie wiem juz sam ale chyba kilka stron wcześniej czytałem o takim myku aby składać na PROW czyli modernizacje i na młodego rolnika i wówczas kupujacy rolnik wychodzi praktycznie na zero

mozna tak zrobić czy to jest nie realnie bo czytając wypowiedz w/w to sie ze sobą gryzie

Edytowano przez janczar810

Camel7771    0

Można tak zrobić jeśli masz przepisaną gospodarkę lub dostałeś spadek ale cały czas się uczysz np. szkoła średnia, studia dzienne, i jeśli skończysz naukę to nie może być to okres dłuższy od 12 miesięcy. Wtedy możesz ubiegać sie o MR i PROW. Ale tak jak wcześniej pisałem musisz mieć gospodare conajmniej 3 lata.

Lucio    1

Panowie mozna laczyc premie MR z kredytem preferencyjnym?

no ja pytałem sie w arimr warszawie czy mozna łaczyc kredyt pref z mr i mi powiedzieli ze mozna ale radza aby nie łączyć

MDSikor    6

Radzą nie łączyć bo by musieli jeszcze dopłacać do odsetek, a tak to ktoś weźmie sobie na 8-10% i agencja ma z głowy.

Ziemas    0

Młodego Rolnika można łączyć z kredytem preferencyjnym na 100%, ale rozliczeniem Młodego Rolnika jest tylko wkład własny w inwestycję objętą kredytowaniem.

czita    0

Czy można zmienić założenia biznes planu? Bo podałem 14 loch że będę miał w roku docelowym a chciałbym to zmniejszyć.

pawlus224    1475

Można , ale moim zdaniem do póki nie dostaniesz decyzji to nie zmieniaj - szkoda robić zamiszania .

Eryko    19

Dokładnie tak jak napisał pawlus224 lepiej poczekać i zmienić po przyznaniu premii,zmienisz teraz i jeszcze sobie kłopotu narobisz bo czegoś zabraknie.ja też czekam, jak przyznają to dopiero zmienię ciągnik.

versus    16

A jak to jest z uprawami? Powyżej 30% można zmienić tylko jakieś tłumaczenia muszą być? Jeśli pszenice zmienię na pszenżyto lub odwrotnie jest sens w ogóle zmieniać w latach posrednich? Przecież na dopłatach i tak jedno idzie ;p

pawlus224    1475

Mi kobieta z odr też tak mówiła , ze w latach miedzy rokiem bazowym a docelowym mogę sobie siac co chcę , aby się tylko UPO zgadzało w wniosku o dopłaty , bo w razie kontroli nie wpadają na pole tylko sprawdzają co się podało do dopłat - podobno.

Lucio    1

witam wie ktoś już kiedy będzie ogłoszona lista osób która dostanie mr ??

Petekw    3

No panie i panowie dzisiaj dostałem poprawki, jakieś dziwne ale wszystko sie da jakos załatwić mam nadzieje. Wreszcie i w wielkopolsce sie coś ruszyło.

karol    2

czyli w wlkp musi być już lista... skoro dostałeś poprawki. W Wielkopolsce mieli zrealizować 700 wniosków a chętnych było ponad 1000

Też czekam za jakąś informacją...;)

Edytowano przez karol

pasiu66    17

Żadna lista nie musi być. To, że poprawki przysyłają to nic nie znaczy. Oni muszą i tak każdy wniosek sprawdzić.

czita    0

do mnie w piątek dzwonili z agencji i pytali się czy wysłałem poprawki bo ta kobieta co zajmuje się moim wniosek idzie na urlop i chce mieć wszystko załatwione,

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?