Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Burn    0

jesli masz placony Krus to sie liczy..liczy sie ile kwartalow miales placony krus...ja prowadze od niecalego roku i zdazylem zlozyc wniosek przed 12miesiacami ale nie mam stazu... mam dopiero iles kwartalow..musisz miec 3 lata palcony krus albo musisz uzupelnic szkole jak ja

Burn    0

a co do ilosci to zapewne bedzie jak z modernizacja ze jakas pula kasy bedzie na woj i tyle... a ile wnioskow bedzie to nie wiadomo bo przez miesiac beda dochodzic listy i zwozic beda z oddzialow...tak samo bylo z modernizacja na poczatku krzyk bo zostalo kasy w niektorych woj np lubelskie a za miesiac ze 2x za duzo jest wnioskow niz kasy...trzeba czasu i bedzie wiadomo

Wiadomość z agroFakt.pl

pio3trek    1

złożyłem dzisiaj było około 20 osób w warszawie ale wydaje mi się ze mnie od razu odrzuca

janczar810    250

Czytają artykuł zwiazany z MR i ilosci wpływających wniosków zainteresował mnie pewna kwestia jak i sądze dużej rzeszy forumowiczów otórz dotyczy punktacji wniosków moze ktoś sie orientuje jak wygladaja owe punkty w kwestiach:

"powierzchni użytków tworzonego gospodarstwa - można otrzymać od 5 do 16 punktów" -za jakie areały jaka ilość punktów

"kwalifikacji zawodowych wnioskodawcy - od 1 do 5" Analogicznie jak w/w

"stopy bezrobocia w powiecie, w którym znajduje się gospodarstwo - od 0 do 5 pkt"

Wiecie cos na ten temat czy to jest pic na wode

Witek2010    32

No i ciekawe czy ""powierzchnia użytków tworzonego gospodarstwa" Chodzi o tą co jest w teraźniejszym czasie czy jeśli ktoś napisał że przejmie więcej ziemi i któro oni biorą pod uwagę.

według tego co ktoś wcześniej podał to w świętokrzyskim byłem 208- ale osób było bardzo dużo i myśle że te 6500tys się uzbiera w tym ostatnim tygodniu :(

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tego co mówiła mi osoba prowadząca, to są jakieś limity na dany obszar. Jeszcze trzy, czyżby pod koniec naboru wzrosło zainteresowanie wnioskami? huh.gif

luki15146    13

w kujawsko-pomorskim jest pieniędzy na około 800 wniosków, mam nadzieję że załapię się w tej puli. Ile wam wychodziło ESU? 13 to mało czy tak średnio?

pawlus224    1478

No nic dziwnego w końcu to normalny roboczy dzień ;)

Czyli może wcale nie być tak kolorowo z pozytywnym rozpatrzeniem wniosku skoro są limity na obszary :huh:

olimpik111    0

a można kupować na 100% kupować maszyny używane nie starsze niż 5 lat bo mi facetka która wniosek wypełnia mówi że tylko nowe wchodzą w grę.

pasiu66    17

Można używane nie starsze niż 5 lat, wtedy konieczna będzie opinia rzeczoznawcy i faktura.

karol7110    0

a czy wykształcenie (szkoła policealna 2 letnia zaoczna kształcąca w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa) wystarczy na dopłatę dla młodych rolników chodzi mi o kwalifikacje ???

Murek    0

Mnie też w Agencji powiedzieli, że można kupować maszyny do 5 Lat, ale są wtedy dodatkowe wymogi jak jakieś opinie. Chyba chodziło o o opinię o stanie technicznym. Przecież to normalne, że nie będę kupował szrotu.

Na nową może nie starczyć i pewnie wiekszość rozgląda się używanymi.

pasiu66    17

Ja myślałem nad używanym ale ciężko jest znaleźć, a jak już znalazłem to cena była nie wiele niższa od nowej.

pawlus224    1478

Ja też (planuję) kupować nowy ciągnik ;) niech mniejszy i gorzej wyposażony ale nowy :rolleyes:

nhfan    1

składał dziś ktoś wniosek?? duże tłumy?? ciekawe ile jest już w lubelskim ja jadę jutro albo w piątek pewnie będzie mase ludzi :lol:

pawlus224    1478

Ciekawi mnie z kąd w lubelskim tyle młodych rolników ? :lol: i skąd tyle pola B)

@NHFAN- jakiej powierzchni gospodarstwo deklarujesz do programu ?

nhfan    1

a u ciebie jaka powierzchnia?? u mnie średnia krajowa jest i wyższe wykształcenie... szkoda bo nie mam wszystkich działek bo bym miał ponad 30ha ale może i z tym się załapie :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?