Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

adamelo    1

a ja mam takie pytanko do was którzy już skorzystaliście z MR wcześniej czy mogę teraz kiedy już przelali kasę zmienić cel w moim biznes planie, bo mam napisane, że złoże wniosek o płatności rolnośrodowiskowe i musiałbym prowadzić rolnictwo zrównoważone zgodnie z tamtymi założeniami i wysiewać poplony. Czy mogę to zmienić i na co mógłbym to np. zmienić?

czy uzyskam odpowiedzi?

Poznaniak    3

Proszę o odpowiedź:

Czy na zaświadczeniu z KRUS o podleganiu ubezpieczeniu jako rolnik podane są hektary fizyczne/przeliczeniowe?

Bo dobrałem jeszcze dzierżawy których nie uwzględniłem we wniosku MR.

wiesko    12

Proszę o odpowiedź:

Czy na zaświadczeniu z KRUS o podleganiu ubezpieczeniu jako rolnik podane są hektary fizyczne/przeliczeniowe?

Bo dobrałem jeszcze dzierżawy których nie uwzględniłem we wniosku MR.

Raczej nie bo takie zaswiadczenie o ile dobrze pamietam dostaniesz z Urzedu Gminy jak nalicza podatek ale pewien nie jestem.

Wiadomość z agroFakt.pl

Madzia20    16

Co do opowieści co to powiedziało ARiMR czy ODR to ja już w nic nie wierze :D:D:D

Byłam dzisiaj i w ODR i w ARiMr,KRUS,US i nikt nic nie wie, każdy mówi inaczej, każdy ma inny spósb wypełniania wsniosku itp

A już najmniejsze zaufanie mam do ARiMR--co by tam nie zapytał to Ci tylko rozporządzeniem machaja a tam to ja moge wycztać tyle co i oni :)

pawlus224    1475

E ... To u mnie jest inaczej bo i z arimr i z odr znam te panie i nie machają mi rozporządzeniami tylko tłumaczą jak sąsiadowi :D fakt faktem każda inaczej ;)

Madzia papiery już gotowe masz do złożenia wniosku ?

tomash    7

DO TOMASH . Ja nie skladalam o platnosc ani u notariusza, mam balagan w papierach, moze dzialke bedzie trzeba dzielic geodezyjnie, a termin 180 dni mija mi za miesiac,na bank nie wyrobie sie, ale slyszalam ze moze da cos sie z tym zrobic jesli nie to skladam papiery od nowa w tym roku :(. Z jakiego wojew, powiatu jestes?

woj wlkp powiat nowy tomyśl

jak tam czytam to kazdemu spieszno do tego przelewu :P

Ja sie bede cieszył jak wogóle mi przeleją kase :)

barrybond    2

Czy ktoś z was ubezpieczał się wstecz te 3 lata żeby mieć minimalny status domownika? Jak to wygląda formalnie, jak wygląda wywiad KRUS-u i jakie ewentualnie powikłania z tego mogą wyniknąć. Obecnie jestem studentem dziennym ale w czerwcu powinienem zakończyć edukacje, rodzice prowadzą gospodarstwo sadownicze woec wakacje i każda wolną chwile spędzałem w sadzie, więc w żaden sposób nie będe tego naciągał tylko głupote robiłem że się nie dopisałem do tego domownika i teraz nie wiem jak to odkręcić zeby grała gitara z MR.

Marcinek007    0

No Nareeeeeeszcie:).Wniosek Złozony ostatniego stycznia, polecenie przelewu 22 Marca,dzis po południu Kasa na kacie xD..tempo mnieli wolne no ale najwazniejsze ze jest kasa:).Pozdrawiam

czacza696    0

wniosek o płatność składałem 1 marca i równo miesiąc bo 1 kwietnia kasa na kącie :lol:

a z jakiego woj. jesteś???

Madzia20    16

Nie, nie mam ;)

na zaświadczenie z US trzeba tydzień czekać(czyli za tydzień w czwartek odbiorę)musze do wtorku w końcu wybrać działki które na mnie będa przepisane i trzeba rozpisac co będzie siane przez te 5 lat..

Ale jak już będę miała zaświadczenie z US no i KRUS to jeden,dwa dni i wniosek wypełniony ;)

Aa..tylko aby US nie spóxnił mi się z nadaniem NIP (bo dopiero teraz składałam wniosek o niego)--a i tak wielki problem że po co mi NIP jak nie do pracy :/

I tłumaczenie że do ARiMR, że przejmę gospodarstwo, że na Młodego Ronika a oni nie bardzo wiedzą o co chodzi :D

No i w ARiMR jak powiedziałam że Młody Rolnik to na mnie to też patrzyli na mnie jak na kogoś z kosmosu :D

pasiu66    17

Powiedzcie ile zajmują formalności ze złożeniem wniosku? Bo nie wiem czy już się za to zabierać.

czita    0

Czy w KRUS chcieli od Was oświadczenie od rodziców że się u nich nie pracuje.

KamilHf    0

Witam, dostałem młodego rolnika na hodowlę krów mlecznych, ale nie udała mi się kupić wcześniej upatrzonego siedliska we wsi. Czy będę mógł mieć swoje krowy w oborze moich rodziców?

pasiu66    17

Mam jeszcze jedno pytanie posiadam świadectwo uzyskania tytułu zawodowego w zawodzie rolnik. Uzyskałem jakieś 3 lata temu w ODR za 700zł. Trwało to bodajże miesiąc. Czy to mi się liczy do MR?

pawlus224    1475

Nie, nie mam ;)

na zaświadczenie z US trzeba tydzień czekać(czyli za tydzień w czwartek odbiorę)musze do wtorku w końcu wybrać działki które na mnie będa przepisane i trzeba rozpisac co będzie siane przez te 5 lat..

Ale jak już będę miała zaświadczenie z US no i KRUS to jeden,dwa dni i wniosek wypełniony ;)

Aa..tylko aby US nie spóxnił mi się z nadaniem NIP (bo dopiero teraz składałam wniosek o niego)--a i tak wielki problem że po co mi NIP jak nie do pracy :/

I tłumaczenie że do ARiMR, że przejmę gospodarstwo, że na Młodego Ronika a oni nie bardzo wiedzą o co chodzi :D

No i w ARiMR jak powiedziałam że Młody Rolnik to na mnie to też patrzyli na mnie jak na kogoś z kosmosu :D

Ech ta nasza polska biurokracja ;)

To mówisz ,że te skurkowańce z US tak hamują prace nad wnioskiem ... ;)

Heh to w koncu po raz pierwszy przyda mi sie mój NIP :D

Przy planowaniu zasiewów też radzą Ci ,żeby w pierwsym roku wszystkimi sposobami zaniżać ESU ? Bo mi babka z ODR kazała siać mięszanki zeby ESU w pierwszym roku było małe , i powiedziała ,że nie ma żadnego progu wielkości ESU i trzeba robić tak ,żeby później łatwo było podnieść tę wartość ...

A znowu na forum słyszałem ,że robiący wnioski młodym rolnikom nie raz kazali podciągnąć ESU bo jest za małe ... :o

I pytanie do ogółu :

powierzchnia gospodarstwa to całość czyli powierzchnia pod budynkami+las+grunty orne czy tylko grunty ornre ? Bo doszły mnie słuchy ,że minimalna powierzchnia gospodarstwa (10.23) to muszą być tylko te grunty które deklaruje się np. w dopłatach obszarowych bez zabudowań , lasu , ogródka ;) czy może źle coś zrozumiałem ?

PREZES91WLKP    11

Ech ta nasza polska biurokracja ;)

To mówisz ,że te skurkowańce z US tak hamują prace nad wnioskiem ... ;)

Heh to w koncu po raz pierwszy przyda mi sie mój NIP :D

Przy planowaniu zasiewów też radzą Ci ,żeby w pierwsym roku wszystkimi sposobami zaniżać ESU ? Bo mi babka z ODR kazała siać mięszanki zeby ESU w pierwszym roku było małe , i powiedziała ,że nie ma żadnego progu wielkości ESU i trzeba robić tak ,żeby później łatwo było podnieść tę wartość ...

A znowu na forum słyszałem ,że robiący wnioski młodym rolnikom nie raz kazali podciągnąć ESU bo jest za małe ... :o

I pytanie do ogółu :

powierzchnia gospodarstwa to całość czyli powierzchnia pod budynkami+las+grunty orne czy tylko grunty ornre ? Bo doszły mnie słuchy ,że minimalna powierzchnia gospodarstwa (10.23) to muszą być tylko te grunty które deklaruje się np. w dopłatach obszarowych bez zabudowań , lasu , ogródka ;) czy może źle coś zrozumiałem ?

Liczy sie cała powierzchnia gruntów jakie przejmujesz,nie tylko grunty orne ale również łąki,sady itp.

robert812    51

Dawno nie zaglądałem na ten temat bo już jakiś czas temu dostalem kase na MR i wszystko wydawało mi sie jasne. Teraz jednak borykam się z problemem zmiany biznesplanu. Zupełnie nie rozumiem jak mogło do tego dojść ale popełniony został kategoryczny błąd podczas ustalania tabeli poszczególnych zasiewów do roku 2017. Teraz ustaliłem nowa tabelę i jutro wysyłam do agencji z prośbą o zatwierdzenie zmian. Tym błedem było idiotyczne ułożenie tabeli, sądziłem że mam wszystko zapięte na ostatni guzik a jak przyszło do wiosennych zasiewów to ja nos w papiery zeby zobaczyc co gdzie siać, okazało się ze powinienem mieć w 2010 roku zasiane 8ha rzepaku i 2,5 pszenicy zimowej, co było niemożliwością ponieważ na zime zasialiśmy ostatni raz żyto i gorczycę jako poplon z programu rolnośrodowiskowego mojego ojca. Poza tym tabela zakładała w 2010 roku zasiewy kukurydzy na danej działce przy czym na tej samej działce zasiew rzepaku jeszcze jesienią co oczywiście jest nie realne, i co rok takie głupoty były wpisane. Nie wiem jak mogliśmy to przeoczyć, poza mną przeoczyła to kobitka z ODR i oczywiście ARiMR podczas rozpatrywania wniosku. Jestem ciekaw czy propozycja mojej nowej tabeli zostanie zaakceptowana, co o tym sądzicie?

Kamis2010    1

a pokazałbyś jak wygląda ta tabela ??? bo ja tez nie wiem właśnie jak ma ona wyglądać ???

A DRUGIE PYTANIE CO MOŻNA JUŻ ZAŁATWIAĆ I WYPEŁNIAĆ ŻEBY 26 KWIETNIA ZŁOŻYĆ WNIOSEK ?????????????????

pawlus224    1475

Liczy sie cała powierzchnia gruntów jakie przejmujesz,nie tylko grunty orne ale również łąki,sady itp.

Dzięki widocznie źle zrozumiałem ;)

@kamis2010 - bez wypisu z rejestru gruntów niczego nie zrobisz , powinienes wyciągnąć go już dawno .

Na stronie arimr przy przepisach o MR jest do pobrania plik z wnioskiem i wymaganymi zaświadczeniami , Madzia pisała kilka postów wyżej ,że długo się czeka na zaświadczenie z US więc im wczesniej zaczniesz tym lepiej . Ja zamierzam od poniedziałku ostro ruszyć z wypełnianiem wniosku i robieniem biznesplanu to też dziś na spokojnie liczę powierzchnie działek i planję strukturę zasiewów ;)

Boniek    1

Dawno nie zaglądałem na ten temat bo już jakiś czas temu dostalem kase na MR i wszystko wydawało mi sie jasne. Teraz jednak borykam się z problemem zmiany biznesplanu. Zupełnie nie rozumiem jak mogło do tego dojść ale popełniony został kategoryczny błąd podczas ustalania tabeli poszczególnych zasiewów do roku 2017. Teraz ustaliłem nowa tabelę i jutro wysyłam do agencji z prośbą o zatwierdzenie zmian. Tym błedem było idiotyczne ułożenie tabeli, sądziłem że mam wszystko zapięte na ostatni guzik a jak przyszło do wiosennych zasiewów to ja nos w papiery zeby zobaczyc co gdzie siać, okazało się ze powinienem mieć w 2010 roku zasiane 8ha rzepaku i 2,5 pszenicy zimowej, co było niemożliwością ponieważ na zime zasialiśmy ostatni raz żyto i gorczycę jako poplon z programu rolnośrodowiskowego mojego ojca. Poza tym tabela zakładała w 2010 roku zasiewy kukurydzy na danej działce przy czym na tej samej działce zasiew rzepaku jeszcze jesienią co oczywiście jest nie realne, i co rok takie głupoty były wpisane. Nie wiem jak mogliśmy to przeoczyć, poza mną przeoczyła to kobitka z ODR i oczywiście ARiMR podczas rozpatrywania wniosku. Jestem ciekaw czy propozycja mojej nowej tabeli zostanie zaakceptowana, co o tym sądzicie?

Przecież w biznesplanie nie trzeba podawać co będzie na konkretnej działce. :) Napisz co Ci odpowiedzą na zmianę, bo ja też nie przewidziałem wszystkiego i za rok chcę więcej qq zasiać.

robert812    51

Boniek, no dobra, ale jak miałem zaplanowane zasiać 8ha kukurydzy w 2012 roku a w 2013 zebrać 7ha pszenicy zimowej to by mi ziemi zabrakło na to wszystko,.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?