Skocz do zawartości

Polecane posty

kopojno    0

tylko Pan z agencji zwracał uwagę że gdy kupi się zwierzęta za te pieniądze a jakaś sztuka padnie przed upływem 5 lat to co wtedy?? Dlaczego odradzał znajomemu taki zakup

Krzysiek89    0

Dla tych co nie załapali się na Młodego Rolnika w zeszłym roku. Dzisiaj w programie Tydzień leciała notka, że nie będziecie musieli składać nowych wniosków na Młodego Rolnika tylko te złożone w zeszłym roku przejdą na nowy nabór, o ile spełniają one wszystkie wymogi. O terminie nowego naboru nic nie było...

wiesko    12

daj znać 29 marca

jak by przyszło ci oddawać premie, to razem z odsetkami

Mam o tym pojecie wiec poki nic pewnego nie inwestuje.

Wiadomość z agroFakt.pl

miziun    1

Witam mam mały problem wniosek złożyłem 24 stycznia i poprawkę nieformalna miałem 21 lutego a niosek już wpłyną do warszawy 1 marca i kasy brak i 3 tyg minęły co teraz robić jak inwestuje i te pieniądze są mi szybko potrzebne.

heniek100    0

1.koledzy czy czy mozna wydzierżawic odpowiednią ilość pola przez notariusza na młodego rolnika i to bedzie brane pod uwage?2.Czy jak wydzierzawie np.dana ilosc pola by tylko sie zalapac na srednia wojewodztwa to potem przez ile bede musial to dzierzawic?3.czy swiadectwo ukonczenia szkoly agrozbiznesu studium wystarczy?4.czyli nie trzeba miec pola na własnosc wystarczy dzierzawa notarialna?bo tak cos pisaliscie wczesniej.. neich ktos sie wypowie na ten temat solidnie prosze:)

5.Jesli ktos od młodego pomaga w gospodarstwie, rodzice sa w krusie a ja tez niby jakos podlegam pod krus ale nie oplacam...wiec ten staz jakos sie bedzie liczyl?nie będe musial oplacac 3 lata krusu pozniej i mam juz zalatwiona sprawe krusu i wystarczy tylko wyksztalcenie tzn swiadectwo ukonczenia studium agrobiznesu?a jesli mam tez wyksztalcenie wyższe ale w innym kierunku ?

Boniek    1

Jak najbardziej za MR można kupić stado podstawowe,ale nie byczki(chyba że kupisz je na 5 lat i odrazu zamówisz im dodatkowe szczęki,bo zęby im po 3latach wypadną :D )a co do rozliczenia to o ile sie nie myle,to powyżej 20 tys musisz robić przelew,a z tą fakturą to niewiem dokładnie czy akurat musi być faktura czy wystarczy zwykła jakaś umowa kupna albo coś w tym stylu

Chyba powyżej 20 tys też można płacić gotówką. Ja przynajmniej nie widzę żadnych przeciwwskazań i w tej instrukcji co przyszła razem z decyzją też nic o tym nie ma. W innych działaniach jest wyszczególnione jakie maksymalne kwoty mogą być opłacane gotówką, a w MR nie ma takiego przepisu.

Edytowano przez Boniek

miziun    1

Witam wniosek złożyłem 24 stycznia i poprawkę nieformalna miałem 21 lutego a wniosek już wpłyną do warszawy 1 marca i DZISIAJ O 11 BYŁ Przelew i kasa na koncie HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

heniek100    0

Witam wniosek złożyłem 24 stycznia i poprawkę nieformalna miałem 21 lutego a wniosek już wpłyną do warszawy 1 marca i DZISIAJ O 11 BYŁ Przelew i kasa na koncie HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

gratuluje kolego :)odpowiedz mi kolega na kilka pytan :)1.czy mozna wydzierzawic 10ha od kogos i dostac MR?2.czy wystarczy swiadoctwo ukonczenia skzoly rolniczej np.agrobiznes studium 2letnie?3.ty miales zdany egzamin zawodowy?4.jak jest z tym krusem?

Boniek    1

No u mnie też dziś ładnie poprawił się stan konta :) :) :)

@up na 100% świadectwo ukończenia takiej szkoły styka, przynajmniej w naborze 2010.

A jak to jest z tym płaceniem, można zapłacić np. 60k gotówką??

zbigniewPGR    0

Boniek, u mnie nic :(, może w popołudniowej sesji coś wpłynie lub ewentualnie jutro :D skoro ty dostałeś już dziś :D gratuluję

BartekM    17

Ma ktoś z forumowiczów stronę odnośnie przedmiotów zaliczanych do przyznania Młodego rolnika??

Madzia20    16

Ma ktoś z forumowiczów stronę odnośnie przedmiotów zaliczanych do przyznania Młodego rolnika??

Ale że o jakie przedmioty Ci chodzi? Na egzaminie zawodowym? Czy o profile szkół jakie moga być?

luki15146    13

Witam wszystkich, mam takie pytanie: jeśli jestem zameldowany na wsi od urodzenia, wójt wystawiłby mi takie zaświadczenie, a właściciel gospodarstwa zaświadczenie że pomagałem w tym gospodarstwie to czy nadal musiałbym uzupełniać wykształcenie? Bo wiem że w kredytach preferencyjnych takie zaświadczenia wystarczą. Dziękuje za odpowiedź z góry ;)

witam. mam pytanie.czy jak mam 22Esu w roku bazowym z produkcji trzody chlewnej.a teraz chcę zlikwidowac stado.a chcę rozpoczac chodowlę opasów.to mogę zmienić zalożenia biznesplanu.w 5 roku było by te 22 esu ale z bydła.

witam. mam pytanie.czy jak mam 22Esu w roku bazowym z produkcji trzody chlewnej.a teraz chcę zlikwidowac stado.a chcę rozpoczac chodowlę opasów.to mogę zmienić zalożenia biznesplanu.w 5 roku było by te 22 esu ale z bydła.

Możesz zmienić ważne żeby w roku docelowym było te 22 ESU lub więcej

zielskoq7    0

no Panowie dziś mówili w Agrobiznesie, że lada dzień ma ruszyć nabór wniosków Młody rolnik ;) Oby jak najszybciej :)

pawlus224    1477

Mam pytanie panowie , mianowicie gdy chce przejąć gospodarstwo (ziemia i budynki ) ale do esu brakuje mi kilka jednostek i chce też nabyć zwierzęta (ktos z rodziny mi przepisze ) to muszę mieć je przepisane przed złożeniem wniosku o płatność ? Czy dopiero jak dostanę pieniądze i jakby rozpoczne gospodarować ?

A drugie pytanie brzmi czy mogę wydzierżawić barakujące pole od taty gdy gospodarstwo do MR przepisuje mi ciotka ? Czy bezwzględnie nie mogę nic kupować dzierżawić od rodziców mimo że gospodarstwo przepisuje mi kto inny ?

Kamis2010    1

z tego co się orientuje to można dzierżawić od taty ale nie wolno nic kupować od rodziny za pieniądze z MR .....:)

pawlus224    1477

O widzisz odpowiedziałeś mi na więcej niż chciałem zapytać :) dzięki wiekie o to mi chodziło :)

TheCinek    3

Ale ta agencja się uwija ze normalnie szlak człowieka trafia ;[ Wniosek wysłany 22 luty a dopiero dziś 28 marzec poprawka a dokładniej poprosili o dostarczenie "nowego wypisu z rejestru gruntów" Aie o tym nigdzie nit nie wspominał ze trzeba. A wy musieliście coś takiego im dostarczać?? Z tym pytaniem zwracam się do tych co już otrzymali kasę ;)

Boniek    1

Ale ta agencja się uwija ze normalnie szlak człowieka trafia ;[ Wniosek wysłany 22 luty a dopiero dziś 28 marzec poprawka a dokładniej poprosili o dostarczenie "nowego wypisu z rejestru gruntów" Aie o tym nigdzie nit nie wspominał ze trzeba. A wy musieliście coś takiego im dostarczać?? Z tym pytaniem zwracam się do tych co już otrzymali kasę ;)

Ja właśnie przez to, że dołączyłem wypis z rejestru gruntów miałem poprawkę. Z ich wyliczeń wyszło trochę więcej użytków.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?