Polecane posty

daanny    33

ja składałem 18 luty, 9 marca poprawka (wniosku o przyznanie pomocy) i tez cisza, coś czuję że jeszcze z miesiąc sobie poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Czyli dziś w agrobiznesie nic nie mówili o MR ? pytam bo nie oglądałem ;)

 

Jesli nie ruszy w marcu to ruszy dopiero w maju jak skończą przyjmowac wnioski o dopłaty <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SpaceJockey    13

Witam, mam pytanie czy mogę zmienić zadeklarowane we wniosku maszyny które mam zamiar kupić za otrzymane pieniądze ? jeśli tak to czy trzeba pisać jakąś korektę lub coś w tym rodzaju ? pozdro


Public Enemy #1
Kocham Schranz i H4RdT3chN0
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agrobiznes możesz obejrzeć na stronach TVP info. Nic nie było o MR. Kołodziej chwalił sie tylko że pieniądze wydają najszybciej w Europie.


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy składał ktoś wniosek o MR i jednocześnie starał się o kredyt preferencyjny na zakup ziemi?? jak to wygląda i na jaki maxymalny kredyt można liczyć. jak ktoś wie to niech podpowie. może być na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

wniosek o płatność złożyłem 21.01 poprawkę miałem 15.02 i pieniążków jeszcze nie ma na koncie a kasa bardzo mi jest potrzebna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

wniosek o płatność 17.01 kasa na koncie 09.02!!!! podlaskie...zero poprawek ;) chyba miałem szczęście bo tu bez problemów i na modernizacje sie załapałem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Witam, mam pytanie czy mogę zmienić zadeklarowane we wniosku maszyny które mam zamiar kupić za otrzymane pieniądze ? jeśli tak to czy trzeba pisać jakąś korektę lub coś w tym rodzaju ? pozdro

wszystko opisane jakieś 15-20 stron wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie czytajcie a nie pytajcie!! pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

Witam, może ktoś z was się orientuję czy jeśli wezmę kredyt preferencyjny na zakup ziemi linii nKZ lub nMR lub nGR to czy potem mogę starać się o premię dla Młodego Rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SpaceJockey    13

Ok dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, pozdro600 i bez odbioru.


Public Enemy #1
Kocham Schranz i H4RdT3chN0
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jesli dadza ci ten kredyt to pewnie tak. Nie ma nigdzie napisane że nie możesz miec kredytu pref... ale żeby dostac taki kredyt trzeba byc rolnikem, a zeby dostac MR nie możesz miec ziemi dłużej niż rok

 

no tak napisalismy co wiedzielismy, a tak na marginesie to musisz pisac korekte i uzasadnienie itd

Edytowano przez wsiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Czyli dziś w agrobiznesie nic nie mówili o MR ? pytam bo nie oglądałem ;) Jesli nie ruszy w marcu to ruszy dopiero w maju jak skończą przyjmowac wnioski o dopłaty <_<

A mi zależy żeby tak było.

 

Mam pytanie. Mój ojciec wziął udział w programie rekompensata za kwotę mleczną(tak to sie chyba nazywało)i tam chyba było że nie może nic zmieniać w gospodarstwie przez 3 lata. Minęło 2,mógłbym składać wniosek na MR czy nie ?? A może ktoś ma jakiś link do warunków tego programu o kwocie mlecznej?

Edytowano przez mati0907

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

No właśnie lipaaaaaaaaaaaaa <_<

 

Ja nie wiem , po jakiego ch**a było na początku roku trąbieć ze MR powinien się odbyć w pierwszym kwartale ;[ a teraz cisza i nawet nie raczą powiedziec "ze się nie udało zrealizowac tego w tym czasie" tylko trzymają ludzi w niepewnosci i szargają nerwy :wacko:

 

 

Następnym razem przed obejżeniem agrobiznesu trzeba będzie jakis walerin czy cos wziąć , bo tylko się człowiek denerwuje a to na MR a to ,że polskie młyny znów niemiec przejmuje , kupi , za dwa lata ogłosi upadłość i pół narodu się bedzie zastanawiac dlaczego mąka droga , tak jak to się dzieje teraz z cukrem ... WRRR .... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Rozmawiałam dzisiaj z kimś z ODR i mówili mi że wg nich najszybciej to ruszy koniec maja-czerwiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Czyli tak jak przypuszczałem po zakonczeniu terminu przyjmowania dopłat bezpośrednich ?

 

Kurde niech najlepiej w srodku żniw jeszcze zrobią <_<

 

 

Trudno , poczekamy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

A ja myślę, że MR 2011 ruszy tak samo jak w 2010 czyli w sierpniu :D może do tego terminu ARiMR rozliczy się z naboru 2010 bo tragicznie to idzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Wniosek o płatność złożony 21.02,15.03 przyszła poprawka i z tego właśnie powodu chciałbym ostrzec tych którzy jeszcze nie złożyli wniosku o płatność.Gdy będziecie sie podpisywać to zawsze imie i nazwisko ja niestety o tym zapomniałem i przez taka błachostkę znów trzeba troche czasu poczekać :/


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

No właśnie lipaaaaaaaaaaaaa <_<

 

Ja nie wiem , po jakiego ch**a było na początku roku trąbieć ze MR powinien się odbyć w pierwszym kwartale ;[ a teraz cisza i nawet nie raczą powiedziec "ze się nie udało zrealizowac tego w tym czasie" tylko trzymają ludzi w niepewnosci i szargają nerwy :wacko:

 

 

Następnym razem przed obejżeniem agrobiznesu trzeba będzie jakis walerin czy cos wziąć , bo tylko się człowiek denerwuje

lepiej tego nir oglądać, wejdź sobie rano na stronę www.arimr.gov.pl i tam jak coś też będzie pisać czy już ruszyło cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

nie lubie takich propagandowych informacji powielać, ale ja w sobote rozmawiałem ze znajomą z ODR to mówiła żę są głosy o rozpoczeciu naboru na MR na 15.04 ale pewnie to znowu jakaś ściema z tym terminem :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

lepiej tego nir oglądać, wejdź sobie rano na stronę www.arimr.gov.pl i tam jak coś też będzie pisać czy już ruszyło cos

 

 

Sprawdzam oczywiście i tą stronę prawie codziennie ;)

 

 

Endurak być może masz racje ;) ale Ja już wolę nie wbijać sobie do głowy komkretnych dat ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

WItam. Chcial bym za te pianiadze z MR postawic obore oczywiscie z pomoca ojców. A dokladnie to zeby obore ojce postawili bo zeby te wszystkie wymagania unijne spelnic to trzeba byc swietym tylko za ta kase na MR kupic sprzet do obory bo wtedy juz nie musze spelniac tych wszystkich wymagan typu oswietlenie szerokosc stanowisk itp. Moje pytanie brzmi co wchodzi w skad tego sprzetu do obory ?? wiem ze napewno dojarka, zbiornik i co jeszcze ?? Dodam ze chce miec obore na uwiezi i wyciag linowy. Pozdrawiam

Edytowano przez Superman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj