Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

O płatność złożyłem 4.02.2011

Do Warszawy przesłali z Częstochowy 14.02.2011

Kasa na koncie 28.02.2011

woj. Śląskie :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Zetor Team

suzuki21l    5

czacza Co chcesz przez to powiedzieć że nie ma i nie będzie??

Wiecie pod jaki numer Kontaktowy dzwonić do Warszawy abym dowiedział sie na jakim etapie mam wniosek chodzi mi ten główny bo dzwonie i mnie łączą gdzie indziej dają numery nawet nie związane z takimi rzeczami

obejrzyj ostatnie (dzisiejsze) wydanie agrobiznes, to będziesz wiedział, jak dobrze że ojciec się załapał, i czeka już na wypłatę za 3 mieś. a ja na 75 tyś, , współczuję tym którym przyznali MR, a ojcu renty niet , co oni teraz zrobią ?? czy będzie jeszcze nabór na RS ??

Pieter1224    0

Szkoda że nie będzie więcej kasy na RS. Ci co dostali decyzję pozytywną na MR a rodzice na RS negatywną to mają problem. Jak zrezygnują z premi MR to już nigdy więcej nie będą mogli się starać o MR. Pozostje wam koledzy przełknąć ślinę i korzystać z MR.

Wiadomość z agroFakt.pl

Superman    0

A moze byc taka sytuacja ze rodzice mi przepisze np 11 ha i zloze na mlodego a im zostanie jeszcze ziemi np 10 ha i beda gosporarzyc dalej ???

nicramycra    0

te ponad 4000 tysiące rolników którzy nie załapali się na renty powinni jechać do brukseli i zrobić taką rozpie..uche to może by dopiero wtedy odblokowali ten limit na renty.

Wmiosek o płatość złożyłem 10.02 dzisiaj tak z ciekawości zadzwoiłem do ARiMR z zapytaniem na jakim etapie jest mój wniosek no i okazało się że jast do poprawki i że w przyszłym tygodniu dostane powiadomienie co trzeba poprawić. Tyle czekania i znów odnowa.....

omen    2

no a co powiecie na o sponsorowaniu serialu ranczo.... po co promować jaki tak wszystkie limity prawie wyczerpane do 2014 roku

massey2645    0

Czekałem na rentę ojca i d*pa. 7 albo 8 marca mija mi termin na MR i ani rety ani MR. Ale wpadł mi pomysł ciekawe czy przyjeli by mi wniosek o płatność bez reszty zaświadczeń a resztę załatwił bym w poprawkach.

pawlus224    1538

@ Piotras a jaka szkoła i kierunek?

jak masz rolniczy to nie musisz mieć wcześniej opłacanego krusu

a jak inny niż rolniczy to 3 lata muszą być opłacone

aha , czyli jak jestem po TR to nie muszę mieć płaconych składek 3lata wstecz w dniu składania wniosku ;) ?

tobago    6

Szkoda że nie będzie więcej kasy na RS. Ci co dostali decyzję pozytywną na MR a rodzice na RS negatywną to mają problem. Jak zrezygnują z premi MR to już nigdy więcej nie będą mogli się starać o MR. Pozostje wam koledzy przełknąć ślinę i korzystać z MR.

Nic z tego nie rozumiem. Problem z czym? Ze rodzice nie dostaną renty? W takiej sytuacji to chyba rodzice bez problemu moga przepisac gospodarstwo młodemu i się u młodego ubezpieczyć jako domownik, opłacac krus i czekać na lata do emerytury. Problemu nie widzę. Wiadomo dobrze gdyby co miesiac jeszcze wpadało kilkaset złotych z tytułu RS. Ale będąc na RS bardziej należałoby uważać na ewentualne kontrole i 'życzliwych sasiadów' którzy doniesliby w przypadku pracowania rodziców na gospodarstwie (bo przecież nie wolno ;) ).

karol    2

Obiektywnie patrząc to za przeciąganie wypłat dopłat obszarowych odpowiada minister finansów a za RS komisja europejska... a ministerstwo rolnictwa jest tylko pośrednikiem...

Wszystko się kiedyś kończy a to co dobre krótko trwa...

u mnie w wielkopolsce MGR nie było a chętnych wielu no ale komu się udało wcześniej ten się cieszy...

Oby na 2014-2020 były podobne programy :huh:

Edytowano przez karol

PREZES91WLKP    11

Czekałem na rentę ojca i d*pa. 7 albo 8 marca mija mi termin na MR i ani rety ani MR. Ale wpadł mi pomysł ciekawe czy przyjeli by mi wniosek o płatność bez reszty zaświadczeń a resztę załatwił bym w poprawkach.

Kolego jeszcze nic straconego,złóż takie pismo w ARIMR z prośbą o przedłużenie terminu na przepisanie gospodarstwa i załatwienie wszystkich dokumentów(czyli te 180dni)i uzasadnij to tym że czekałeś na decyzje w sprawie renty strukturalnej ojca.Prawdopodbnie powinno to przejść i z tego co wcześniej wyczytałem w tym temacie to mogą ci przedłużyć ten czas nawet o jeden miesiąć.Także głowa do góry i do roboty :)

KPK

wsiok    1

dużo ciekawych rzeczy o tym jak min. rolnictwa realizuje dotacje z UE można sie dowiedziec na Radiu Maryja( choc sam byłem tym zaszkoczony ale dużo się mozna dowiedziec w wiadomosciach i w rozmowach z ekspertami) inne media mają rolników gdzies!! Np dowiedziałem sie tego ze dostajemy połowe dotacji do ha z tego co niemcy i nawozy sa tam dużo tansze i np jesli rzad bardziej nie bedzie dbac o wies to ludzie przestaną gospodarzyc. A Niemcom szczególnie chodzi o zniszczenie rolnictwa bo beda mieli rynek zbytu po zawyżonych cenach bo nie bedziemy mieli zadnej alternatywy :(

sorki że troche nie na temat

Pieter1224    0

Ja powiem tak. Szwajcarski rolnik czerpie dotacje z EU mimo że ni należy. Mój były szef dostawał 2000zł do ha pszenicy ekologicznej. Ta ekologia polegała na pełnej dawce NPK i oprysku herbicydowym. Jaka to ekologia.

versus    16

Ktoś pisał że 4tys rolników nie załapało się na RS to mniej więcej tyle samo odpada z MR?Czy mniej? Bo jednak część mogła na zwiększenie brać i wtedy bez MR. Do tego dojdzie część która podzieli gospodarstwa i skorzysta z MR, radykalnych sytuacji o przekazaniu gosp na dzieci i ubezpieczeniu jako domownik rodziców czuję że wiele nie będzie. Czyli w sumie ciekawe ile osób tak na prawdę odpadnie z MR przez okrojenie rent:/ Niestety kolejny raz rząd popisał się swoją dyplomacją :/

Pora ruszyć na wiejską na głosowanie o wotum nieufności dla szanownego ministra i pokazać wiejskie zdanie :lol: A na prawdę to faktycznie uważam to za dowód nieudolności Sawickiego...

bububear    1

Obiektywnie patrząc to za przeciąganie wypłat dopłat obszarowych odpowiada minister finansów a za RS komisja europejska... a ministerstwo rolnictwa jest tylko pośrednikiem...

Obiektywnie patrząc to Sawicki cały czas coś obiecuje, że będzie na pewno a później się nie udaje, komisja jest winna i produkuje nowe obietnice. Powinni zrobić audycję z Ministerstwa Rolnictwa o 19:00, żeby dzieci sobie bajki pooglądały.

dużo ciekawych rzeczy o tym jak min. rolnictwa realizuje dotacje z UE można sie dowiedziec na Radiu Maryja

Gdyby przy władzy był PIS to byś słuchał jak to dobrze w rolnictwie, że dopłaty są itp. Znalazłeś bardzo nieobiektywne źródło informacji. O tym że dostajemy mniejsze dotacje mówili nieraz w agrobiznesie i tygodniu więc to nie jest żadna tajemnica.

vicia1223    10

dużo młodych rolników odpadnie tez z MGR . facet co wprowadzał do systemu wnioski w mazowieckim mowił , że bardzo duzo było od MR wniosków na 4-10 ESU .

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

tomek30    11

Kolego jeszcze nic straconego,złóż takie pismo w ARIMR z prośbą o przedłużenie terminu na przepisanie gospodarstwa i załatwienie wszystkich dokumentów(czyli te 180dni)i uzasadnij to tym że czekałeś na decyzje w sprawie renty strukturalnej ojca.Prawdopodbnie powinno to przejść i z tego co wcześniej wyczytałem w tym temacie to mogą ci przedłużyć ten czas nawet o jeden miesiąć.Także głowa do góry i do roboty :)

Nie można przedłużyć tego terminu dzwoniłem do ARiMR i powiedzieli że nie ma takiej możliwości.

adam145    0

dziś kumpel który chodzi do szkoły rolniczej miał z agencji szkolenie. gość który ich uczył mówił ze na młodego w tym roku będzie 100tys anie 75 tys. czy ktoś jeszcze takiego słyszał ???

Edytowano przez adam145

wsiok    1

tak "słyszelismy" o tym wiele razy na tym forum :) najlepiej poczekac ale jak najbardziej może tak byc tylko mniej wniosków bedzie rozpatronych o jakies 33,33% ale zależny jakie województwo

Pieter1224    0

W naborze 2010 nie mieli kasy dla wszystkich a w tym roku chcą dać 100tyś. Dla mnie jest to śmieszne bo co oni tym zyskają. Brak kasy na RS i MGR a na MR chcą stówkę dać. Ciekawe jakie będą kryteria. Pewnie takie że połowa odpadnie na starcie. Zechcą może wyższe wykształcenie rolnicze. Potem minimum 30 ha ma przejąć MR i w taki sposób dostanie 20% chętnych.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez tytus
      Realizuję zakup ciągnika używanego w ramach premii MR. Czy ktoś może mi napisać jak dokładnie powinno wyglądać zaświadczenie sprzedającego, że maszyna nie była finansowana wcześniej z dotacji UE lub innych?
    • Przez Michal_Moneyup
      Szanowni Państwo, z uwagi na fakt dużego zainteresowania kredytami na forum przez użytkowników i pośredników chciałbym utworzyć temat zbiorczy dotyczący tych zagadnień. Jeśli mają Państwo jakieś pytania chętnie odpowiem, doradzę, zapraszam również innych przedstawicieli do dyskusji. Dzięki temu będziemy mieli miejsce tematu zbiorczego dotyczące pytań o kredyty, refinansowanie i dofinansowania oraz porównanie czyja oferta jest faktycznie najtańsza i najbardziej odpowiada klientom.   Przydatne informacje kredytowe: RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Nie daj się nabrać na niskie oprocentowanie nominalne. RRSO jest prawdziwym wyznacznikiem wszystkich kosztów związanych z kredytem, gdyż musi uwzględniać wszystkie koszta. Określa ile rzeczywiście rocznie nadpłacamy naszym kredytem.   SCORING BIK - jest metodą punktowej oceny ryzyka kredytowego. Ocena BIK przyjmuje wartości od 192 do 631 punktów. Polega ona na określeniu wiarygodności kredytowej klienta. Im wyższa punktacja tym bardziej prawdopodobne, że klient będzie spłacał kredyt na czas i banki chętniej pożyczają pieniądze takim klientom dzięki czemu mamy dostęp do lepszych ofert. Jeśli posiada się niską punktację bank prawdopodobnie odrzuci wniosek o udzielenie kredytu. WAŻNA INFORMACJA: Za każde zapytanie o kredyt z waszej strony w banku obniża się punktację o 15 pkt (wprowadzenie danych do systemu w celu sprawdzenia zdolności kredytowej i oferty przeznaczonej dla was). Banki często odrzucają wnioski z powodu samych zapytań. Tak więc odradzałbym chodzenia po bankach ponieważ nikt o tym nie informuje ale powyżej 4 zapytań w danym okresie spowoduje odrzucenie wniosku jak wcześniej wspomniałem i obniżenie BIK-u o 60pkt.   Refinansowanie - najprościej mówiąc przenoszenie posiadanego kredytu do innej instytucji na lepszych warunkach, można skrócić sobie okres spłaty, zmniejszyć ratę lub dostać dodatkową zaoszczędzoną gotówkę do ręki.   Nasza oferta: Money Up zaprasza do współpracy osoby prywatne oraz biura rachunkowe, kredytowe, doradców finansowych. Dzięki współpracy z właściwie wszystkimi bankami w Polsce jesteśmy w stanie uszyć ofertę idealnie dopasowaną do potrzeb klienta. Jako Money Up czerpiemy pełnymi garściami inspiracje z zachodu ,co za tym idzie jesteśmy jedynym niezależnym doradztwem finansowym działającym zgodnie z dyrektywą unijną na skalę całego kraju co daje nam możliwość negocjacji ofert z Bankami. Zajmujemy się pozyskiwaniem dla naszych klientów firmowych jak i prywatnych finansowania bez zbędnych kosztów około kredytowych ze względu na to, że nie jesteśmy w żaden sposób rozliczani przez Bank , co za tym idzie nasz klient dostaje najlepsze możliwe rozwiązanie finansowe na rynku.   Jeśli rozglądasz się za kredytem zbadamy dla Ciebie rynek i zaproponujemy korzystne rozwiązanie.   Plusy które przede wszystkim wyróżniają nas na tle konkurencji to : -Niezależność i szeroki wachlarz ofert ze wszystkich banków -Pozbywanie się dodatkowych kosztów -Badanie rynku bez obniżania zdolności kredytowej ( nie robimy zbędnych zapytań, analizujemy klienta i z góry wiemy gdzie możemy złożyć jego wniosek ) -Kredyty gotówkowe, inwestycyjne, hipoteki, faktoring, leasingi -Dotacje unijne -kredyt obrotowy do 500.000 bez zabezpieczenia w 1 banku na np.5.5% RRSO przy czym przeciętne RRSO na naszym rynku finansowym to 21% -kredyty z dopłatą unijną do 40.000 na sprzęt i inwestycje - 1% RRSO - na 3 lata, do 120.000 4,9% RRSO na - 5 lat -kredyt od 3 msc prowadzenia działalności (do 75.000) od 6 msc (do 125.000) przeciętnie banki przyjmują klientów o 12 msc prowadzenia działalności -kredyty bankowe dla ludzi ze słabą historią bik -kredyty na oświadczenie -refinansowanie na atrakcyjnych warunkach - jeśli posiadasz obecnie zobowiązanie kredytowe które nie jest korzystne lub nie jesteś pewien czy jest ono obecnie najtańsze chętnie przyjrzymy się twoim warunkom umowy i zaproponujemy lepsze rozwiązanie.   -pośrednicy mają zapewnioną atrakcyjną prowizję  -dostęp do programu produkcyjnego Money Up Zależy nam na długotrwałej i solidnej współpracy z naszymi kontrahentami ,dzięki której będziemy czerpać obopólne korzyści. Tak więc jeśli masz pytania odnośnie posiadanego lub planowanego zobowiązania kredytowego, chcesz nawiązać współpracę, masz klientów z którymi trudno coś zrobić lub jesteś ograniczony do kilku ofert bankowych napisz lub zadzwoń a chętnie skonfrontujemy nasze oferty lub połączymy siły   725 423 393 Michal.butkiewicz@moneyup.pl  Pozdrawiamy zespół MoneyUp    
    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć .