Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
waldii1    13

Możesz tylko lepiej poczekać na decyzję o akceptacji zmian. Czekać trzeba około miesiąca.

adamn999    1

Jeszcze jedno zapytanie troszke nie związane z tematem ale może  ktoś to przerabiał

Otóż zapis ziemi z buznesplanu  mlodego rolnika 2017 będę robił w styczniu. Na 17 ha zasiane mam zboża ozime z kwalifikowanego  materiału siewnego faktury zakupu  są na tatę. Czy ja albo tata będę  mógł  ubiegac się  o dopłatę  do tego materiału jezeli w styczniu ziemia przejdzie w moje posiadanie? 

Przerabiał ktoś  coś  takiego

mariuszalu    1

Witam ja miałem taką sytuację 3 lata temu. Materiał zakupiony we wrześniu (faktury na tatę), przepisanie gospodarstwa w październiku na mnie. Przy składaniu wniosku o zwrot części kosztów poniesionych za materiał siewny pisaliśmy oświadczenie, że materiał został zakupiony do danego gospodarstwa i tata przekazuje je następcy oraz dołączyłem  ksero aktu notarialnego. Przeszło bez żadnych poprawek ani wezwań...Dokładnej treści oświadczenia już nie pamiętam, ale pisaliśmy faktury nr.... ja niżej podpisany przekazuje synowi ..... i podpisy.

Wiadomość z agroFakt.pl

sumek666    9

Wszystko musisz. Znaczy powinieneś;) na podstawie ha przeliczeniowych ustalają wysokość składki 

lexiflexi    2

CZeść koledzy :D Prawdopodobnie w czerwcu będę pisał egzamin zawodowy R.03 PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ w listopadzie roku 2018 ukończę 18 lat i teraz zasadnicze pytanie :D CZy po 18 będę mógł skorzystać z młodego rolnika jeżeli zdam egzamin ? Czy muszę czekać do ukończenia technikum ????

akaku    69

Ktoś coś wie jakie będą zasady na młodego rolnika 2018? Z tego co wyczytałem w internecie nabór ma być w I kwartale 2018 

tomi382    98

W biznesplanie mam podaną proxime 100. . jaka będzie procedura jeżeli Bede chciał kupić proxe 80. najpierw zgłaszam poprawkę i czekam miesiąc na akceptację i dopiero wtedy mogę kupić ciagnik? długo sie czeka na akceptację?

waldii1    13

Jeśli miałeś wpisany 100km to zmień na te 80 I czekaj na akceptację decyzję wydadzą 30dnia od złożenia zmian, do tego dojdzie czas przesyłki listowej więc trzeba liczyć do 35dni jak źle trafisz tzn w jakieś święto.

tomi382    98

Do wniosku musiałem załączyć wycenę dealera. Podałem model 100CL.  dzięki za info

emergency12    2

też na ciągnik składałem ale nie trzeba było wyceny.

zadeklarowałem uprawę wysokobiałkowych. może któryś z kolegów ma doświadczenie w ich uprawie? co najlepiej sie opłaca siać żeby potem do skarmienia mieć?

waldii1    13

Łubin słodki ma najmniej substancji antyżywieniowych i najlepiej nadaje się do karmienia. 

sumek666    9

Ja mam ciągnik w biznesplanie. Musiałem podać zakres mocy np do 120 KM w cenie do np 230 tyś netto. Do tego załączyć przykładowa wycenę w realnej cenie a nie katalogowej. Dzwonią po dilerach i pytają ile kosztuje u nich ciągnik o mocy takiej a takiej 

5 godzin temu, lexiflexi napisał:

CZeść koledzy :D Prawdopodobnie w czerwcu będę pisał egzamin zawodowy R.03 PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ w listopadzie roku 2018 ukończę 18 lat i teraz zasadnicze pytanie :D CZy po 18 będę mógł skorzystać z młodego rolnika jeżeli zdam egzamin ? Czy muszę czekać do ukończenia technikum ????

Możesz składać nawet jeśli nie masz wykształcenia a na ukończenie masz 3 lata wystarczy poczytać 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?