Skocz do zawartości

Polecane posty

sumek666    9

Jest taki zapis w ustawie!? Mi powiedzieli że ich i interesuje kwota brutto. Poznan. 

kr9292    66

Skąd takie kwiatki? To nie możliwe, żeby jednych rozliczali w netto a innych w brutto. O.o

michal12301    7

Znajomość rozporządzenia to podstawa . Jak widać urzędnicy w agencji wymyślają sobie swoje warunki. Trzeba się pilować.

14 minut temu, waldii1 napisał:

Dziś składałem wniosek na 2 ratę i od razu pytanie czy jestem na VAT bo wtedy są brane pod uwagę koszty netto. Więc osoby będące na VAT muszą dokonać inwestycji na 70tys netto. Tak jest w OR Lublin.

Też mam zamiar na dniach złożyć o 2 ratę, ale nurtuje mnie jedno: z których upraw będą liczyć wartość ekonomiczną, z tych złożonych w wniosku obszarowym 2017 czy z zadeklarowanych w bp na 2018?

Wiadomość z agroFakt.pl

waldii1    13

Z tych w dopłatach ale te również muszą się zgadzać z biznesplanem i jeśli był plan na 2018 r. To trzeba robić zmiany na 2017 r. Tak żeby wszystko grało z tego co dziś mówiła to może być troszkę różnicy ze względu na PEG pól. 

michal12301    7

ja mam uprawy ustawione teraz tak jak w biznesplanie, czyli w 2018 będę składał o dopłaty tak jak w biznesplanie. No i co teraz? muszę czekać?

redbull    8

młody rolnik nabór 2016. czy musimy składać zaświadczenie o ubezpieczeniu w KRUS? w decyzji nic o tym nie pisze

waldii1    13
39 minut temu, michal12301 napisał:

ja mam uprawy ustawione teraz tak jak w biznesplanie, czyli w 2018 będę składał o dopłaty tak jak w biznesplanie. No i co teraz? muszę czekać?

Zmień biznesplan na to co miałeś we wniosku o dopłaty wpisz 2017r docelowy i będzie dobrze.

michal12301    7

No to chyba muszę czekać bo gdybym zmienił na docelowy 2017 to nie będę miał wzrostu 10% i stanu zwierząt :/

warchest    46
Dnia 11.12.2017 o 18:49, zetorki napisał:

no mi wypełniali sprawozdanie takie jak Ty podałeś link.  Jest tu ktoś co by pomógł z wykazem zabiegów agrotechnicznych? 

jakie wykazy agrotechniczne trzeba jak nic nie pisze o tym w decyzji ? i po jakim czasie trzeba jesli wogule trzeba wyslac

daanny    9
2 godziny temu, waldii1 napisał:

Dziś składałem wniosek na 2 ratę i od razu pytanie czy jestem na VAT bo wtedy są brane pod uwagę koszty netto. Więc osoby będące na VAT muszą dokonać inwestycji na 70tys netto. Tak jest w OR Lublin.

Czy potrzebne jest przy składaniu tego wniosku zaświadczenie o dobrostanie zwierząt jeśli się je posiada?

maniek20    71

witam  koledzy czytam tak i czytam i dalej nie wiem który rok jest docelowy ten co teraz będzie   czy za rok jestem z naboru 2015 tego pierwszego na 2014-20 i ten wzrost o 10 % ma być przy składaniu o 2 ratę czy po trzech latach od wypłaty kasy 

sumek666    9

z ustawy wynika: do konca dnia 3 roku od dnia wyplaty pierwszej raty.

czyli dzień przelewu + 3 lata.

jezeli miales przelew w np maju 2015 roku to w do  maja 2018

maniek20    71

przelew miałem gdzieś w lipcu 2016 czyli czyli rokiem docelowym będą dopłaty na rok i tu jest pytanie  z 18 czy 19 bo mi sie wydaje że dopiero na 19 i pytanie którego roku dotyczy ten cały biznes plan zasiewów na ten 1 rok  czy teraz jak się skład o drugą ratę czy po trzech latach 

sumek666    9

to wszytsko jest p......ne.

mi prowadzi to babka z ODRu bo samemu się już dawno pogubiłem w tych datach. Niby 5 lat od decyzji a tu wszystko sie liczy od wyplaty 1 raty.

waldii1    13

18rok jest docelowy i brane jest pod uwagę to co masz we wniosku na 18r. Wzrost musisz mieć w chwili składania wniosku o 2 ratę inaczej będą sankcje. Ja robiłem zmiany na 17 i brane jest pod uwagę to co miałem we wniosku obszarowym na 17r. Jak złożysz wniosek o 2 ratę przed złożeniem wniosku na dopłaty w 18r to też będzie brane pod uwagę dopłaty z 17r.

Zwierząt nie mam to nie powiem. Ale nawet specyfikację rozsiewacze chcieli. Czy jest wszystko co było wpisane.

Edytowano przez waldii1

maniek20    71

czyli jak będę składał wniosek o drugą ratę to mam liczyć wielkość na podstawie tego co będzie we wniosku na 2018 rok 

waldii1    13

Jeśli wniosek o 2 ratę złożysz po złożeniu wniosku obszarowego w przyszłym roku (liczmy że złożysz w maju) to tak jeśli wcześniej to rok 2017. 

Edytowano przez waldii1

maniek20    71

złoże wniosek o dopłaty 16 marca a 17 marca wniosek o 2 ratę i będzie liczone na 2018 proste wcześniej i tak nie zrobię tego bo 4 raz talerzówka wraca na gwarancje i będą dawać nową albo zwrot kasy i do puki nie będę miał jasnej sytułacji nie złoże o drugą ratę bo co potem jak przyjadą oczywiście nie muszą i się zdziwią a gdzie maszyna 

michal12301    7

Właśnie nie chodzi o to kiedy złożysz wniosek o dopłaty. Mam taką samą sytuację i w rozporządzeniu dzisiaj doczytałem że jeśli wniosek o wypłatę II raty złożymy przed 15 maja 2018 to liczą z upraw 2017. Jak złożymy po 15 maja to liczą z wnioski obszarowego 2018

Edytowano przez michal12301

waldii1    13

Tak też można. Tylko może być jakieś odroczenie ze względu na możliwości złożenia zmian do końca naboru wniosków obszarowych. W sumie to babka już mi powiedziała żebym nie liczył na te pieniądze wcześniej jak za 3m-ce a prędzej koło4-5.

A jeszcze przy składaniu trzeba mieć faktury na 100tys. Może być więcej ale to też musi się zgadzać z biznesplanem.

Może być kwota np. 105tys. Aby nie mniej.

maniek20    71

chore to wszystko ale są tego plusy trzeba wyliczyć wielkość i jak będzie mało to posiać coś co będzie robić wielkość do odpowiedniego poziomu 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?