Polecane posty

Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Panowie wiecie może ile się czeka na wypłatę drugiej raty na mr bo coś długo schodzi.  Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Na wypłatę 1 raty też 90 dni. Chyba że wyśla pismo że wydłużają sobie termin o kolejne 90 cm. Banda. I wszystkie plany w du*e. A od nowego roku wszystko w gore. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerty123    7

witam.

Jestem na etapie składania sprawozdania z biznesplanu i mam pewien problem z tabelą:"zakres realizowanych inwestycji" Mianowice na młodego rolnika brałem ciągnik,przyczepe,kosiarke i sadzonki.O ile wartości które opisują sadzonki wiem gdzie wpisać to ze sprzętem mam problem bo instrukcja wypełniania tego sprawozdania jest niejasno napisana.W rubryce "liczba zrealizowanych typów inwestycji" nie wiem czy w polu "liczba zakupionego sprzętu ruchomego" ma być 3 czy jeden.3 bo ciągnik, przyczepa,kosiarka albo 1 bo to typ inwestycji czyli maszyny.Inna sprawa to wykształcenie,jeśli mam wyższe ogrodnicze to jest to samo co wyższe rolnicze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Ja też ostatni nabór 2014 i też zmian do bp nie robiłem a raz było 30% doradczyni z odr twierdzi że nie trzeba Nie robiła nikomu i nie czepiali się, miał ktoś przypadek sankcji za to? Może przynajmniej teraz zrobić zmiany ? (wypłata luty 2015)

Druga sprawa czy mógłby ktoś podrzucić ten wykaz co do kiedy trzeba złożyć bo posiałem, a w necie niezbyt wiele znalazłem... 

A co do zaświadczenia z weterynarii, trzeba składać wniosek o kontrolę żeby takowe wydali? Z góry dzięki za pomoc 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Witam, mam problem z drugą ratą MR 2016, wypełniłem wniosek i sprawozdania, jednak mam problem z księgą przychodów i rozchodów, księgę prowadzę od dostania decyzji o przyznaniu młodego rolnika jednak nie zgłosiłem jej do Urzędu skarbowego, a teraz potrzebne jest oświadczenie z us o prowadzeniu ewidencji przychodów i rozchodów... co z tym z robić? ;/


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Jestem VATowcem jeśli to co kolwiek zmienia i mam księgową... jak to obejść?


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

A to potrzebne takie zaświadczenie?  Ja składalem na drugą ratę tez z 2 miesiące temu z naboru 2016 i nic takiego nie musialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

To z ksiegi kpir tylko ksero oddales?


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

deklarowałem:

4,00 ESU W ROKU BAZOWYM

4,52 ESU W ROKU DOCELOWYM

więc:

4,00 ESU | 2014 | ROK BAZOWY

4,45 ESU | 2015

4,22 ESU | 2016

4,41 ESU | 2017

4,10 ESU | 2018 (wirtualnie)

4,15 ESU | 2019 (wirtualnie)

???           | 2020

wg mojej logiki w roku docelowym te 4,52 lub więcej wystarczy, tylko pytanie czemu w PLANIE ROZWOJU GOSPODARSTWA mam rok 2020 jako docelowy, a nie 2019xD bo jeśli dobrze pamiętam, to z człowiekiem z którym robiliśmy wniosek wpisaliśmy 2019 jako docelowy, a babka w agencji kazała to zmienić na 2020

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

A jak to jest ze zwiększeniem SU, brakowało mi trochę zeby wykazac wzrost o 10%, tato przekazał mi 4 krowy i teraz wychodzi mi 17%, czy to przekazanie zwierząt musi być wpisane do ksiegi przychodów i rozchodów? Jak to jest z tym GVA?


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    16

czy stoi coś na przeszkodzie, aby rozliczyć premię z naboru prow 2007-2013, na zakup gruntów rolnych położonych na terenie miasta w gminie miejsko-wiejskiej?

w rozporządzeniu nie znalazłem żadnego wykluczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Dnia 14.11.2017 o 08:41, pedro2 napisał:

Ja też ostatni nabór 2014 i też zmian do bp nie robiłem a raz było 30% doradczyni z odr twierdzi że nie trzeba Nie robiła nikomu i nie czepiali się, miał ktoś przypadek sankcji za to? Może przynajmniej teraz zrobić zmiany ? (wypłata luty 2015)

Druga sprawa czy mógłby ktoś podrzucić ten wykaz co do kiedy trzeba złożyć bo posiałem, a w necie niezbyt wiele znalazłem... 

A co do zaświadczenia z weterynarii, trzeba składać wniosek o kontrolę żeby takowe wydali? Z góry dzięki za pomoc 

Nie miałeś pewnie kontroli. Mnie siekneli w pierwszym roku no i musiałem robić poprawki- bo się nie zgadzało ale weź tu zaplanuj co będziesz siał w następnym roku, nawet kontroler mówił że to głupota ale takie są założenia i oni tego muszą przestrzegać. Sankcji z tego powodu ci nie zrobią ale wyślą pismo że w przeciągu chyba 7dni robić trzeba zmianę, ale że nie miałeś kontroli to nikt nie siedzi i nie analizuje twojego biznesplanu. Jest jednak wyjątek od tego po upływie 3 lat od otrzymania premii chyba w ciągu 2m-sc trzeba złożyć sprawozdanie i tu będą czesać każdego. 

Wykaz wysyłali pocztą dla każdego z dokładnymi datami co i kiedy

O jakie zaświadczenie z wet.ci chodzi- o dobrostanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Wlasnie przybieram się do sprawozdania i dlatego pytam, więc dla spokoju zrobię zmianę teraz. I nie po upływie 3lat tylko w ciagu 3 lat, ale nie wcześniej  niz 60 dni przed upływem 3 lat. 

Wykaz właśnie gdzieś posiałem gdybyś mógł zrobić fote i tutaj wstawić byłbym wdzięczny ;)

Zaświadczenie nie jestem pewien, ale o wszystko dobrostan, przechowywanie i przygotowywanie pasz nie wiem co tam jeszcze.... 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszalu    2

sprawozdanie z realizacji biznes planu - w terminie 60 dni od dnia upływu 3 lat od dnia wypłaty pomocy oraz oświadczeń o spełnieniu wymagań w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Ktoś w ogóle orientuje się na jakiej zasadzie Agencja będzie weryfikować/sprawdzać wzrost GVA? 10% miałem wykazane w zwiększeniu sprzedaży tuczników więc zweryfikują to co mają u siebie czyli ile sztuk sprzedałem czy tylko będą patrzeć na sumę roku obrachunkowego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

co sprawdzają przed wypłatą 2 raty premii(nabór 2015). Chodzi mi o to co sprawdza kontrola. mam w biznesplanie zwiększenie sztuk bydła

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj