Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Paramonov    4

te sprawozdanie co sie sklada do 3 lat to jest od daty przejecia gospodarstwa czy wyplaty premi ktos cos wie ???

Własnie wie ktoś jak to jest ?

Co trzeba wpisać w sprawozdaniu tam gdzie mamy sumę przychodów rocznych jeśli nie prowadzimy jeszcze rok gosp ?

co z badaniem gleby trzeba mieć na wszystkie działki w momęcie składania o drugą rate ?

Maksu    0

Własnie wie ktoś jak to jest ?

Co trzeba wpisać w sprawozdaniu tam gdzie mamy sumę przychodów rocznych jeśli nie prowadzimy jeszcze rok gosp ?

co z badaniem gleby trzeba mieć na wszystkie działki w momęcie składania o drugą rate ?

Musisz ewidencję rok prowadzić, wcześniej nie możesz złożyć wniosku o płatność II raty.

Wiadomość z agroFakt.pl

zetor14    33
Napisano (edytowany)

Co do kwalifikowanego materiału siewnego to pytałem dziś w OR przy składaniu wniosku o płatność to w ciągu realizacji biznesplanu trzeba wymienić cały materiał siewny, np jednego roku biorę na całość arealu pszenzyto, drugiego żyto lub biorę na całość zasiewów raz i obsiewam nim kolejne lata. :)

Edytowano przez zetor14

Maksu    0

To jest chore, że każdy OR ma swój punkt widzenia, u mnie ostatecznie skończyło się na jednej uprawie przez 5 lat.

Wątki na forum powinny być dla każdego województwa pozakładane :D

zetor14    33
Napisano (edytowany)

To je Polska, tego nie zrozumisz :D a z jakiego województwa jestes? Mi tłumaczył ze to postep biologiczny i każdy gatunek musze wymienić na kwalifikat a potem obsiewać tym cały okres biznesplanu :)

Edytowano przez zetor14

kr9292    66

Wszedzie inne obyczaje aż nóż w kieszeni się otwiera, ale nie powinno być tak źle. Ten postęp biologiczny to od początku nie było wiadomo jak ugryź, dlatego ja zadeklarowałem się, że bede go wprowadzał poprzez używanie nasienia do krycia krów. Chciałem to połączyć tak jak wspominacie razem z  sianiem kwalifikatu ale nie byliśmy pewni czy to  przejdzie.

rafmax    0
Napisano (edytowany)

odnośnie kwalifikatu:

wg mnie obsiewanie kwalifikatem jest jednym z zobowiązań których nie trzeba rozpocząć realizować już w pierwszym roku. jest to jeden z elementów całego biznesplanu który tak jak wszystkie inne (elementy) należy zrealizować najpóźniej w roku docelowy.

jeśli ktoś uważa ze tak nie jest to bardzo proszę o podanie podstawy prawnej ( fragmentu rozporządzenia) :)

Edytowano przez rafmax

Maksu    0

To je Polska, tego nie zrozumisz :D a z jakiego województwa jestes? Mi tłumaczył ze to postep biologiczny i każdy gatunek musze wymienić na kwalifikat a potem obsiewać tym cały okres biznesplanu :)

z Lubuskiego. Mi też tak na początku mówili, ale później szczęśliwie zmienili zdanie.

odnośnie kwalifikatu:

wg mnie obsiewanie kwalifikatem jest jednym z zobowiązań których nie trzeba rozpocząć realizować już w pierwszym roku. jest to jeden z elementów całego biznesplanu który tak jak wszystkie inne (elementy) należy zrealizować najpóźniej w roku docelowy.

jeśli ktoś uważa ze tak nie jest to bardzo proszę o podanie podstawy prawnej ( fragmentu rozporządzenia) :)

Masz rację. Zobowiązania należy rozpocząć wykonywać w roku docelowym, w zależności od tego jaki rok wskazałeś jako docelowy, będzie to pierwszy rok realizacji zobowiązań.

Wszedzie inne obyczaje aż nóż w kieszeni się otwiera, ale nie powinno być tak źle. Ten postęp biologiczny to od początku nie było wiadomo jak ugryź, dlatego ja zadeklarowałem się, że bede go wprowadzał poprzez używanie nasienia do krycia krów. Chciałem to połączyć tak jak wspominacie razem z  sianiem kwalifikatu ale nie byliśmy pewni czy to  przejdzie.

No właśnie, wszędzie inne obyczaje, bo w rozporządzeniu nie jest napisane co to ma być ten postęp biologiczny, a w instrukcji do wniosku jest napisane, że osiąga się go np. przez siew materiału kwalifikowanego i tu się zaczyna pole do interpretacji. Ja, gdybym teraz miał składać wniosek, to napisałbym, np. siew materiału kwalfikowanego rzepaku, spokojna głowa by była.

maniek20    71

kolego a kiedy takie coś dostałeś i dlaczego żle policzyli bo ja mam składać o drugą ratę ale talerzówka niestety 3 raz w fabryce i nie chcę robić tak że w razie kontroli jej nie będzie u mnie w sumie mogę im papier pokazać że druga w zastępstwie jej jest ale po co jak mogę poczekać 

freetaxi    170

Wydaje mi się, że mają prawo.  Pytanie tylko czy jak Ci zabiorą te punkty to czy nie spadniesz poniżej wymaganych przez rozporządzenie. Z którego naboru jesteś?

freetaxi    170

Co w ogóle napisali w tym piśmie? Ktoś prowadzi sprawę w Agencji? Jest tam jakiś kontakt? Dzwoniłeś w ogóle do tej osoby? Może najlepiej zacząć od tego. 

michal12301    7

u mnie było to samo, zapisana służebność na budynki gospodarcze i działeczkę(ogródek na warzywa). Musiałem robić zmianę aktu notarialnego

Paramonov    4

Musisz ewidencję rok prowadzić, wcześniej nie możesz złożyć wniosku o płatność II raty.

Teraz to mi namieszałeś... ewidencje prowadze od lutego(tego roku) kasę dostałem gdzieś w czerwcu maszyny już kupiłem badanie gleby zrobiłem materiał siewny i kursy mam więc według mnie moge składać o drugą rate bo biznesplan zrealizowany ? gdzie jest tak napisane że trzeba ewidencje rok prowadzić czytam rozporządzenie i nic takiego nie widze... 20 tyś by sie przydało więc nie chce niepotrzebnie czekać rok

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?