Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ninja    8

słuchajcie a jeśli jest się na vacie to co z tą ewidencją przychodów i rozchodów? normalnie samemu prowadzić?

Stacho1244    1

Ja to się dowiedzialem przypadkiem od znajomego o szkoleniach ktory pracuje w lord w moim regionie i dal mi karte zgloszenia ktorą mialem przesłać do Końskowoli pewnie teraz pod koniec roku albo na początku przyszłego beda tam szkolenia. Ludzie byli z całego województwa lubelskiego bo tylko u nich mozna bylo te szkolenia zrobić a jakie masz szkolenia?

integrowana produkcja rolna i Rachunkowosc w Rolnictwie, i Ja pewnie tam bede robil te szkolenia

Edytowano przez Stacho1244

mr1997    0

Witam mam kilka pytań odnośnie naboru 2016:

- Jeśli maszyny kosztowały 107 tyś.a ja wpłaciłem całość kwoty po trzymaniu pierwszej raty, 80 tyś poleceniem przelewu i 27 tyś dowodem wpłaty to nie będzie z tym problemu w agencji jeśli przedstawię fakturę ?

- czy mogę wcześniej ubiegać się o drugą ratę (okres docelowy to 2018 ) jeśli uzupełniłem wykształcenie, osiągnąłem wzrost ekonomiczny, zrobiłem wymagane szkolenie oraz niedługo skończę budowę obory która była wpisana do biznesplanu jako sposób zapewnienia większej liczby stanowisk ale to chyba nie ma znaczenia bo te stanowiska już posiadałem.

Czy ktoś już składał wniosek o płatność drugiej raty z naboru 2016?

Wiadomość z agroFakt.pl

Caryx321    0

Koledzy w naborze 2016 było tak że wystarczyła tylko dzierżawa na MR czy jednak to było w 2015 roku ???

kamil1985    3

Pytanie do freetaxi...

na wiosnę 2016 roku złożyłem wniosek na młodego rolnika w biznes planie wstawiłem całą kwotę 100000zł na  zakup ciągnika. Jednak ciągnik kupiłem wcześniej. 26  maja wpłynęło 80 tyś. Chciałbym teraz przeznaczyć premie na maszyny np na pługi i agregat. czy najpierw muszę zrobić zmianę do biznes planu a potem kupić czy już teraz mogę kupić a potem zmianę. a i jeszcze jedno pytanie jaką minimalną kwotę muszę wydać aby ubiegać się o 2 ratę i kiedy można się o tą drugą ratę ubiegać?

pawelol111    718

W każdej chwili.

Młody rolnik 2014 - orientujesz się może czy trzeba zgłaszać zmiany do biznesplanu poniżej 30% w strukturze zasiewu i pogłowia zwierząt? Jeśli nie to dane do ankiety monitorującej brać z biznesplanu czy uwzględniać tylko stan faktyczny? Np mam w biznesplanie 10ha pszenicy i 10 rzepaku a stan faktyczny to 11 pszenicy i 9 rzepaku. Które wartości brać pod uwagę?

adamn999    1

Witam Złożyłem wniosek na młodego rolnika w 2017 roku w biznesplanie zobowiązał się do przyjęcia 18 hektarów co stanowi część gospodarstwa rodziców jednak teraz przyjmę je w całości czyli 34 hektary plus produkcja zwierzęca i tutaj nasuwa się pytanie Czy muszę zrobić zmianę w biznesplanie Czy można też zrobić taki myk że na przykład w październiku gdy przyjdzie decyzja rodzice przekażą mi te 18 hektarów a na przykład miesiąc lub dwa później całą resztę

pinio_10    0

Witam

Jestem z naboru z 2016. Nie złożyłem jeszcze wniosku o płatność( nie będę tłumaczył rozwlekle dlaczego, miałem problemy z jedną działką i wszystko się długo ciągnęło) ale mam jeszcze parę dni, mam nadzieję, że zdążę. Chciałem zapytać o parę rzeczy:

1. Czy jak w biznesplanie nie wpisałem wcześniej jednej działki, którą mam teraz w posiadaniu, to czy wystarczy tylko złożyć poprawiony biznesplan?

2. Czy mogę jeszcze dokonać zmiany przedmiotu na który chcę wydać premię? Po prostu rozważam zakup innego modelu ciągnika

sumek666    20

Nie jesteś sam. Miesiąc został. Ja będę w przyszłym tygodniu składał. Plan można zmieniać do momentu złożenia wniosku o płatność. A przynajmniej tak twierdzi moja pani z odr

Ludzie odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale... LWG!

pinio_10    0

No chyba mniej niż miesiąc bo decyzja była chyba 7 albo 8 października.

A powiedzcie mi, jak wygląda sprawa z wartością danej maszyny? Że jak np. się wpisze w biznesplanie jakąś tam określoną cenę ciągnika, a w rzeczywistości okazuje się ona mniejsza lub większa od zakładanej?

maniek20    72

No chyba mniej niż miesiąc bo decyzja była chyba 7 albo 8 października.

A powiedzcie mi, jak wygląda sprawa z wartością danej maszyny? Że jak np. się wpisze w biznesplanie jakąś tam określoną cenę ciągnika, a w rzeczywistości okazuje się ona mniejsza lub większa od zakładanej?

kolego poto masz drugą ratę żeby robić zmiany jak kupisz maszyny bo maszyny z oferty z przed 2 lat dawno nie aktualne dlatego przy skladaniu o drugą rate naj lepiej niech diler da nowe oferty pod faktury i wtedy robisz zmiany już pod fakture i nową ofertę i wszystko im zawozisz tak mi powiedział kobieta z OR żebym tak zrobił bo umnie na 3 maszyny tylko jedna jest w tej cenie co biznes plan był reszta niestety do góry

sumek666    20

Jak dobrze pamiętam to 25 października.

sumek666    20

Kontroli ja nie miałem. Cisza.

Decyzję dostałem 21 października wiec do 21 lipca musze złożyć wniosek o pierwszą ratę tak?

Mam jeszcze jedno pytanie. Maszyny mam wyceniono w biznesplanie na 107 tys zł brutto. Pierwsza rata to 80 tys. Czyli aby zrealizować biznesplan musze skredytowac 27 tys. Takie dziwne trochę ale co zrobić. W modernizacji jest jeszcze gorzej.

Edytowano przez sumek666

zetorki    26

Chce składac o drugą rate, wysoko białkowe zasiane, kursy porobione itd tylko jak to jest z bydłem i tym zwiekszeniem... Miałem 20 szt a po zwiekszeniu mam miec 28.5 szt, jesli ojciec przepisal by mi te 9 szt to bylo by dobrze? Czy trzeba to w jakis inny sposob zrobic i jakis czas odczekac?

Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

picio    0

Witam. Wiadomo kiedy albo jaki jest czas na rozstrzygnięcie Młodego Rolnika 2017 (chodzi mi czy przyznali czy nie w jakim terminie  muszą przysłać wiadomość )

pinio_10    0

A jak to jest z dopłatami? Jestem z naboru 2016 i do tej pory nie złożyłem wniosku o płatność, ale dlatego że dopiero kilka dni temu udało mi się załatwić pewne sprawy z jedną działką. Przez to nie miałem całego gospodarstwa w posiadaniu i złożyłem co prawda wniosek o dopłaty jeśli chodzi o grunty, natomiast nie mogłem tego zrobić, jeśli chodzi o bydło. W agencji doradzono mi, żebym ja złożył wniosek o dopłaty na ziemię, natomiast na bydło złożył mój tata, po czym po upływie miesiąca miałbym zrobić transfer dopłat. Miesiąc minął i od innej osoby w agencji usłyszałem, że zwierzęta tata może mi przekazać, ale dopłaty za nie przyjdą na tatę, bo nie można zrobić przeniesienia tych dopłat. W związku z tym chciałem zapytać, czy nie będzie problemu z tym, że na bydło nie dostanę dopłat? Żeby nie było, od razu dodam, że w moim oddziale nie zajmują się płatnością dla młodych rolników, więc od nich się za wiele w tej sprawie nie dowiem.

andrzej1988    102

Ja do tej pory nie miałem kontroli z młodego rolnika. Koniec był 22 maja. Pietruszka mi zarasta. Opryski nic nie pomogły za bardzo jedynie na krótką mete. Kiedy mogę zniszczyć tą pietruche bo i tak nic z niej nie bedzie. Jedynie coś tam powyrywam dla siebie i będzie.

Smoka    0

Mam ogr
Mam ofertę prasy na 80tyś czy może być tańszą jak z tym jest proszę o pomoc ?

arti17cf    0

Mam pytanie odnośnie Młodego Rolnika z poprzedniego PROW.

W tabelce poniżej mam założenia początkowe, jak składałem biznes plan na MR. Obecnie już na koniec roku 2016 posiadałem 8 sztuk bydła. Na początku obecnego roku posiadałem 5 sztuk, obecnie 3 sztuki. Jak muszę obecnie na następne lata zaplanować liczbę sztuk w swoim stadzie. Czy w następnych latach mogę mieć mniej sztuk niż 8, czy jeśli w 2016 miałem 8 sztuk  to w następnych latach muszę mieć ciągle więcej?

0c2329cd23461a8amed.png

Czy w tej tabelce  muszę opisywać każdą sztukę? 

f4f20dfc09a07d93med.png

Edytowano przez arti17cf

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez tytus
      Realizuję zakup ciągnika używanego w ramach premii MR. Czy ktoś może mi napisać jak dokładnie powinno wyglądać zaświadczenie sprzedającego, że maszyna nie była finansowana wcześniej z dotacji UE lub innych?
    • Przez Michal_Moneyup
      Szanowni Państwo, z uwagi na fakt dużego zainteresowania kredytami na forum przez użytkowników i pośredników chciałbym utworzyć temat zbiorczy dotyczący tych zagadnień. Jeśli mają Państwo jakieś pytania chętnie odpowiem, doradzę, zapraszam również innych przedstawicieli do dyskusji. Dzięki temu będziemy mieli miejsce tematu zbiorczego dotyczące pytań o kredyty, refinansowanie i dofinansowania oraz porównanie czyja oferta jest faktycznie najtańsza i najbardziej odpowiada klientom.   Przydatne informacje kredytowe: RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Nie daj się nabrać na niskie oprocentowanie nominalne. RRSO jest prawdziwym wyznacznikiem wszystkich kosztów związanych z kredytem, gdyż musi uwzględniać wszystkie koszta. Określa ile rzeczywiście rocznie nadpłacamy naszym kredytem.   SCORING BIK - jest metodą punktowej oceny ryzyka kredytowego. Ocena BIK przyjmuje wartości od 192 do 631 punktów. Polega ona na określeniu wiarygodności kredytowej klienta. Im wyższa punktacja tym bardziej prawdopodobne, że klient będzie spłacał kredyt na czas i banki chętniej pożyczają pieniądze takim klientom dzięki czemu mamy dostęp do lepszych ofert. Jeśli posiada się niską punktację bank prawdopodobnie odrzuci wniosek o udzielenie kredytu. WAŻNA INFORMACJA: Za każde zapytanie o kredyt z waszej strony w banku obniża się punktację o 15 pkt (wprowadzenie danych do systemu w celu sprawdzenia zdolności kredytowej i oferty przeznaczonej dla was). Banki często odrzucają wnioski z powodu samych zapytań. Tak więc odradzałbym chodzenia po bankach ponieważ nikt o tym nie informuje ale powyżej 4 zapytań w danym okresie spowoduje odrzucenie wniosku jak wcześniej wspomniałem i obniżenie BIK-u o 60pkt.   Refinansowanie - najprościej mówiąc przenoszenie posiadanego kredytu do innej instytucji na lepszych warunkach, można skrócić sobie okres spłaty, zmniejszyć ratę lub dostać dodatkową zaoszczędzoną gotówkę do ręki.   Nasza oferta: Money Up zaprasza do współpracy osoby prywatne oraz biura rachunkowe, kredytowe, doradców finansowych. Dzięki współpracy z właściwie wszystkimi bankami w Polsce jesteśmy w stanie uszyć ofertę idealnie dopasowaną do potrzeb klienta. Jako Money Up czerpiemy pełnymi garściami inspiracje z zachodu ,co za tym idzie jesteśmy jedynym niezależnym doradztwem finansowym działającym zgodnie z dyrektywą unijną na skalę całego kraju co daje nam możliwość negocjacji ofert z Bankami. Zajmujemy się pozyskiwaniem dla naszych klientów firmowych jak i prywatnych finansowania bez zbędnych kosztów około kredytowych ze względu na to, że nie jesteśmy w żaden sposób rozliczani przez Bank , co za tym idzie nasz klient dostaje najlepsze możliwe rozwiązanie finansowe na rynku.   Jeśli rozglądasz się za kredytem zbadamy dla Ciebie rynek i zaproponujemy korzystne rozwiązanie.   Plusy które przede wszystkim wyróżniają nas na tle konkurencji to : -Niezależność i szeroki wachlarz ofert ze wszystkich banków -Pozbywanie się dodatkowych kosztów -Badanie rynku bez obniżania zdolności kredytowej ( nie robimy zbędnych zapytań, analizujemy klienta i z góry wiemy gdzie możemy złożyć jego wniosek ) -Kredyty gotówkowe, inwestycyjne, hipoteki, faktoring, leasingi -Dotacje unijne -kredyt obrotowy do 500.000 bez zabezpieczenia w 1 banku na np.5.5% RRSO przy czym przeciętne RRSO na naszym rynku finansowym to 21% -kredyty z dopłatą unijną do 40.000 na sprzęt i inwestycje - 1% RRSO - na 3 lata, do 120.000 4,9% RRSO na - 5 lat -kredyt od 3 msc prowadzenia działalności (do 75.000) od 6 msc (do 125.000) przeciętnie banki przyjmują klientów o 12 msc prowadzenia działalności -kredyty bankowe dla ludzi ze słabą historią bik -kredyty na oświadczenie -refinansowanie na atrakcyjnych warunkach - jeśli posiadasz obecnie zobowiązanie kredytowe które nie jest korzystne lub nie jesteś pewien czy jest ono obecnie najtańsze chętnie przyjrzymy się twoim warunkom umowy i zaproponujemy lepsze rozwiązanie.   -pośrednicy mają zapewnioną atrakcyjną prowizję  -dostęp do programu produkcyjnego Money Up Zależy nam na długotrwałej i solidnej współpracy z naszymi kontrahentami ,dzięki której będziemy czerpać obopólne korzyści. Tak więc jeśli masz pytania odnośnie posiadanego lub planowanego zobowiązania kredytowego, chcesz nawiązać współpracę, masz klientów z którymi trudno coś zrobić lub jesteś ograniczony do kilku ofert bankowych napisz lub zadzwoń a chętnie skonfrontujemy nasze oferty lub połączymy siły   725 423 393 Michal.butkiewicz@moneyup.pl  Pozdrawiamy zespół MoneyUp    
    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć .