Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal12301    7

Jak to jest z wypłatą drugiej raty premii? Chodzi o to czy mogę składać wniosek przed rokiem docelowym? W biznesplanie miałem wpisane wysokobiałkowe, plan nawozowy, szkolenia- wszystko już mam.

audia424    0

Wiecie moze czy wyplacili wszystkim juz pieniądze z MR z naboru 2016 ???

Wiadomość z agroFakt.pl

Kelton    1

możesz, a skąd jesteś gdzie robiłeś szkolenia? Też bym juz składał ale nie mam szkoleń

markoz92    0

Jestem z naboru 2016, w czerwcu 2016 złożyłem wniosek o dopłaty bezpośrednie na urządzane przeze mnie gospodarstwo. Natomiast w lipcu na potrzeby wniosku stałem się dzierżawcą jeszcze 19 arów, z tym że na nie wniosku o dopłaty nie złozyłem, choć istniała taka możliwość, bo od dnia zawarcia umowy dzierżawy do końca przyjmowania wniosków (tych na pomniejszone dopłaty) było jeszcze 6 dni. Czy mogą byc z tego powodu jakieś problemy, bo na razie nikt w agencji na to nie zwraca uwagi, ale pewności co do działań urzędników to nigdy nie mam.

Smoka    0

Czy marke maszyn można zmieniać ?

maxi93    2

Witam. Jestem MR z naboru 2014 mam możliwość do dzierżawienia ziemi. I teraz tak zrobię umowę dzierżawy i czy musze zgłaszać to do agencji i robić jakieś zmiany?

audia424    0

Freetaxi mam takie pytanie
przepisano na mnie gospodarstwo ze zwietrzetami . Napisalem wniosek na MR i ze zwierzeta sa na mnie
ale jeszcze nie bylem w agencji przepisac na mnie
Czy beda jakies problemy z tego powodu na mlodego rolnika?

LukaszAdam    0

Witam mam pytanie. Jeśli w wniosku przedstawiłem ofertę srutownik + mieszalnik + waga a chciałbym zrezygnować z wagi to czy muszę składać wniosek o zmianę w biznes planie to samo dotyczy się pluga podałem w ofercie z krojami a chce teraz zakupić bez. Dodam że cenowo wygląda około 1,5 tyś różnicy.

viperwlkp    14

kolego michal12301 jak jest z tym planem nawozowym jaki koszt jak to wyglada badania musisz robic co rok?

zetor521189    2

dwa pytanka:
1)kupilem 10 dni temu zgodnie z zalozeniami biznesplanu maszyny za mlodego rolnika, laczny koszt 70100 zl,
ile mam czasu zeby rozliczyc/oddac faktury do agencji i jak to rozliczanie wyglada, 3 lata od wyplaty kasy uplywaja w listopadzie 2018 r
2) kuzyn tez w tym naborze dostal premie, mial wpisane pierwotnie we wniosku maszyny, sytuacja sie zmienila i chcialby za mlodego rol. kostke na podworku, czy wogole mozna utwardzic podworko za mlodego rolnika? jakis kosztorys do zmian wniosku potrzebny?

Smoka    0

Mam takie pytanie czy deeler maszyn poczeka na pieniądze ?

Smoka    0

A czy już ktoś miał taką symulację ?
Potrzebn mi jest prasa a kasę mam dostać do końca lipca bo przesuneli mi termin płatności

woytek    3

Wątpię, że ktokolwiek dostał maszyny bez płacenia za nie.

zetor521189    2

dwa pytanka:

1)kupilem 10 dni temu zgodnie z zalozeniami biznesplanu maszyny za mlodego rolnika, laczny koszt 70100 zl,

ile mam czasu zeby rozliczyc/oddac faktury do agencji i jak to rozliczanie wyglada, 3 lata od wyplaty kasy uplywaja w listopadzie 2018 r

2) kuzyn tez w tym naborze dostal premie, mial wpisane pierwotnie we wniosku maszyny, sytuacja sie zmienila i chcialby za mlodego rol. kostke na podworku, czy wogole mozna utwardzic podworko za mlodego rolnika? jakis kosztorys do zmian wniosku potrzebny?

Pomoże ktoś?

Jaki czas na rozliczenie i jakie papiery?

cris10    12

Pytanie do osób z naborów 2016 i niżej .

Ile czekaliście na decyzję lub na pieniądze na koncie od złożenia wniosku na MR ?

Troker1979    13

Ja cały czas pracuję na zlecenie. Najpierw mogłem zarobić do połowy najniższej krajowej a teraz do 2000 brutto po zmianie przepisów.

A tak przy okazji. Ponoć agencja potrzebuje zaświadczenie z KRUSU (są za to sankcje) o podleganiu ubezpieczeniu. Kiedy to trzeba dostarczyć? Rok po otrzymaniu pieniędzy czy rok od otrzymania decyzji. Logika mówi mi że chyba od momentu dostania kasy?

Stacho1244    1

Jak to jest z wypłatą drugiej raty premii? Chodzi o to czy mogę składać wniosek przed rokiem docelowym? W biznesplanie miałem wpisane wysokobiałkowe, plan nawozowy, szkolenia- wszystko już mam.

Siemka mam takie male pytanie gdzie robiles te szkolenia , i co na nich musiales robic dlugo trwaly itp ? dzieki z gory za odpowiedz :)

Kamil12445    0

Siemka mam takie male pytanie gdzie robiles te szkolenia , i co na nich musiales robic dlugo trwaly itp ? dzieki z gory za odpowiedz :)

W lubelskim szkolenia byly w Lord Końskowola w lutym były zapisy a na początku marca szkolenia.Miałem 4 tak sobie poustawiałem że 2 w jeden dzień każde 4 godz.Nie wiem jak w innych miejscach ale tam nawet nie sprawdzali nic pewien ojciec był za córke na szkoleniu i odebrał za nia papier bo już z góry byly wypisane zaswiadczenia o odbyciu szkolenia

Stacho1244    1
Napisano (edytowany)

dzieki za odpowiedz, i ja chyba tam zadzwonie i sie zapytam co i jak z tymi szkoleniami :)

Edytowano przez Stacho1244

Kamil12445    0

dzieki za odpowiedz, i ja chyba tam zadzwonie i sie zapytam co i jak z tymi szkoleniam

Ja to się dowiedzialem przypadkiem od znajomego o szkoleniach ktory pracuje w lord w moim regionie i dal mi karte zgloszenia ktorą mialem przesłać do Końskowoli pewnie teraz pod koniec roku albo na początku przyszłego beda tam szkolenia. Ludzie byli z całego województwa lubelskiego bo tylko u nich mozna bylo te szkolenia zrobić a jakie masz szkolenia?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?