Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

mszk8    26

Następny co chce składać wniosek, a nie może rozporządzenia przeczytać ze zrozumieniem...

kuba24051    96

ludzie czytajcie w rozporzadzeniu na koncu jest lista dokumentow potwierdzajacych wyksztalcenie.....

Wiadomość z agroFakt.pl

kitowiak    321

z tego co ja słyszałem trzeba mieć zdane wszystkie kwalifikacje...

Paramonov    4

A agencja nie będzie sie czepiać jeśli za te 80 tyś kupiłem już dwie maszyny które kosztowały 79 tyś a w biznesplanie mam jeszcze jedną maszyne za 17 tyś i jak ją kupie teraz przed drugą ratą nie będa sie czepiać że nie za ich kase ?

gelorolnik    2

MR 2017 czy przed złożeniem wniosku na MR muszę złożyć wniosek o dopłaty na ten 1 ha ? który muszę już mieć przed złożeniem na siebie?

eMTi    1

Witam, jeśli gospodarstwo zostało już przepisane w całości przed złożeniem wniosku na MR to czy punkt będą naliczone za całość gospodarstwa i różnice wieku?

z góry dzięki za odpowiedz.

Smoka    0

Dostałem premię na młodego rolnika czy mogę być zatrudniony w pracy normalnie ?

chillout89    1
Napisano (edytowany)

Witam, czy biznes plan ma być tylko na nośniku CD, czy w formie papierowej również? 

Edytowano przez chillout89

Fifarifa    0

W obu formach, składasz biznesplan w formie papierowej i na CD.

Panowie ważne pytanie mam. Czy uprawy z tego hektara który trzeba mieć na siebie przed złożeniem wniosku też sie wliczają do wielkości ekonomicznej gospodarstwa? 

andrzej1988    102

Dzis mamy 22 maj. Z dniem dzisiejszym kończy mi się młody rolnik. Do dzisiajszego dnia miałem złożyć ankiete  która juz została złozona na poczatku maja. Kontroli żadnej nie było.

GucioJUMZ    283

andrzej1988 - W moim przypadku w Marcu już jest rok po zakończeniu Młodego Rolnika . Ciekawą sprawą jest teraz odpisanie części ziemi (rodzinie ) nie sprzedasz a darowizna nikt nic nie chce powiedzieć czy już można tylko odsyłają do następnego urzędnika 

lolo233    0

Witam!

Mam pytanie po jakim czasie od zlozenia wniosku moge sie spodziewac kontroli i na czym ta kontrola bedzie polegac?

andrzej1988    102

andrzej1988 - W moim przypadku w Marcu już jest rok po zakończeniu Młodego Rolnika . Ciekawą sprawą jest teraz odpisanie części ziemi (rodzinie ) nie sprzedasz a darowizna nikt nic nie chce powiedzieć czy już można tylko odsyłają do następnego urzędnika 

Ale zobowiązanie 5 letnie mineło więć o co chodzi? W regulaminie pisze że przez 5 lat tylko juz nie wiem czy od wypłaty czy od dostania decyzji trzeba samodzielnie prowadzic gospodarstwo. 5 lat mineło i dziekuje. Papierki tak samo według regulaminu trzymać przez 5 lat od dnia wypłaty pieniedzy.

rolnik3512    0
Napisano (edytowany)

Witam postanowiłem złożyć wniosek na mr. W doradztwie robią mi już wniosek i mam 1.10 ha w dzierzawie. I teraz kilka pytań: brakuje mi kilka punktów 1. Plan nawozowy czy tego trzeba się trzymać ? Czy wystarczy go robić ? 2. Mam okazje na dzierżawe od wujka 2 ha ale on zostawia sobie 1 ha i powiedziano mi że tego nie da się wziąść ponieważ wszystko jest na jednej działce. 3. Jakie punkty otrzymał bym za rozrzutnik metal fach 6 tonowy z pionowym adapterem i siatką ochronną ? 4. Czy są jakieś punkty za prasę rolującą ( mam na myśli metal-fach z rotorem i siatką ?

Edytowano przez rolnik3512

turas20    6

Panowie w Biznesplanie miałem uwzględniony opryskiwacz 600l zawieszany kwota 6500zł czy jeśli chciałbym zrobić zmianę na 1200l ciągany z uwzględnieniem że 6500zł zostaje a resztę kwoty dokładam z własnej kieszeni Agencja pójdzie na taką zmianę ?

pepe96    2

Musisz zmianę zrobić w biznesplanie 

tomi382    98

Witajcie

Do biznesplanu podałem prognozowany płodozmian. Czy będę mógł wprowadzić korektę a jeżeli tak to kiedy będę mieć taką możliwość?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?