Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

freetaxi    170

Sumek popatrz w biznesplan albo zadzwoń do swojego OR.

sumek666    9

Mam ale nie do końca wiem za co zaliczyli punkty a za co nie. ( głównie chodzi mi o maszyny i czy była to innowacja i ochrona środowiska czy też nie. ) chciałbym zrezygnować z planu nawozowego. Jutro zadzwonię

MateuszNoco    0

Witam kolegow ktorzy robili kiedykolwiek zmiany do biznesplanu.Mam pytanie ile czekaliscie na odpowiedz?Mi np mija juz przeszlo miesiac i cisza.

Wiadomość z agroFakt.pl

chillout89    1
Napisano (edytowany)

Może, ktoś dokładnie wytłumaczyć jak to jest z ta minimalna wielkością ekonomiczną 13 tyś euro. Trzeba ja mieć w momencie składania wniosku czy dopiero po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku? Moja sytuacja jest taka, że obecnie urządzam gosp. i posiadam 6 ha a docelowo mam mieć 13. I z tych 6 ha nie wychodzi mi 13 tys euro.

Edytowano przez chillout89

freetaxi    170

Wielkość liczymy także z tych działek, które będziesz miał docelowo. One także muszą znaleźć się biznesplanie.

tomekc360    1

witam jestem z naboru 2016. jak jest z tym 60% zbóż bo w tym roku w którym składałem na młodego faktycznie wyszło mi te ponad 60% zbóż ale w tegorocznym wniosku już z tego co obliczyłem mam tylko 57 % zbóż czy każdy musi przestrzegac tego punktu?

Marcin49    0

MateuszNoco ja skladalem prosbe o zmiane biznesplanu 20 stycznia i dalej cisza, pieniędzy tez nie dostalem

maniek0987    3

Jak to wszystko wygląda w czasie? Ile po zakończeniu naboru dowiem się czy premia została mi przyznana, przyślą list czy lista na stronie? Najmniej jaki czas musi minąć od naboru do wypłaty pierwsze raty?

matus2609    5

po zakończeniu naboru, sprawdzeniu wniosków, czasem trzeba robić jakieś korekty lub donosić jakieś papiery, następnie opublikują listę na stronie agencji, od zakończenia naboru lista pewnie będzie w okolicach września, potem tylko czekać na decyzje o przyznaniu premii i można składać wniosek o płatność. tak to mniej więcej wyglądało w poprzednim naborze.

freetaxi    170

Do pół roku poczekamy. Tak wynika z rozporządzenia. 

GABOR    1

kiedy trzeba dostarczyć zaświadczenie z kryształkami i szkoły roku po decyzji czy wypłacie 1 raty
sorki z krusu

8540    0

Pytanie co w przypadku jeśli podałem w biznesplanie działkę o pow.np 1ha  a po kontroli obszarowej (dopłaty) wyszło 0,9ha

co będzie jeśli na ten rok podam 0,9 czy robić jakieś kroki w tym kierunku?

Domelek12    0

Witam,

Jeśli mam na siebie 6,5ha to w jakim czasie po złożeniu wniosku muszę mieć średnią wojewódzką? Czy jeśli po złożeniu wniosku dokupiłbym ziemie,aby mieć średnią wojewódzką to będę musiał zmieniać biznesplan,czy jakoś inaczej to udokumentować? I mam jeszcze jedno pytanko,jeśli zadeklaruję uprawę roślin wysokobiałkowych to będę musiał mieć przez 5 lat i będę musiał udokumentować sprzedaż tych roślin,czy jest możliwość mieć je np. na przyoranie ?

Pozdrawiam.

lazik11441    17

mam pytanie, we wniosku byla zlozona oferta na opryskiwacz hardi a kupilem kverneland, różnią się tylko pojemnoscia ale mieszcze się w przedziale od 2500 do 3000, cena oczywiście też się rozni, reszta to będzie to samo, czy w takim przypadku muszę zmienić biznesplan? wydaje mi się że nie Ale ktoś mi mówił że będę miał problem, ktoś wie jak to jest? :)

wojtek_22    0

W moim przypadku muszę zrobić zmianę w biznesplanie tylko ja miałem w biznes planie ciągnik Ursus c-382 a teraz chce kupić farmtrac 675, dzwoniłem do Biura Regionalnego i kazali mi zrobić zmianę. 

lazik11441    17

Ale to mocą się zmienil i wgl? bo u mnie to Tylko cena i nazwa się zmienila

Smoka    0

Mineło już 80 dni od złożenia wniosku i nic do mnie nie przyszło zednie decyzja jakieś potwierdzenie czy dalej mam czekać ?

damianlozki    1

Jak to jest gdy osoba, która złoży w tym roku wniosek o premię dla młodego rolnika i załóżmy, że otrzyma pozytywną decyzję, a po 5 latach kolejna osoba z domu może starać się o tą premię poprzez odlisanie tego gospodarstwa na ktore bylo juz kiedys brane (oczywiście jak będą jeszcze nabory).
Np. U mojego sąsiada w domu w naboze 2016 otrzymali 3 premię na młodego rolnika. Od 2006 roku bodajże przypisują na siebie gospodarstwo i jak nawyrazniej przechodzi to.
Proszę powiedzcie mi czy takie coś przejdzie ?
Odpisanie*
Trzecią premierę *

Caryx321    0

Teraz jest tak że nie możesz starać sie ponownie o premie na te same działki co poprzednio składałeś. chyba że sie myle ale tak zrozumiałem jak byłem na szkoleniu z Młodego.

freetaxi    170

Tak. Grunty, na które ktoś inny dostał premię z PROW 2007-2013 lub PROW 2014-2020 nie będzie można już dostać wsparcia. 

freetaxi    170

Po złożeniu wniosku o płatność nie dostaniesz decyzji. Czkaj na premię. Agencja ma 90 dni na wypłatę od momentu kiedy złożysz kompletny wniosek. 

Smoka    0

Ile dni czekaliscie na wpłatę pierwszej raty ?

freetaxi    170

Miałeś kompletny wniosek czy coś poprawiałeś lub uzupełniałeś? Bo jeśli tak to czas 90 dni liczy się od dostarczenia kompletnych dokumentów.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?