Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lucatoni    1

Witam. Czy wielkość ekonomiczna gospodarstwa na wymaganym poziomie 13 tys euro ma być już w chwili składania wniosku o premię?  Chciałem zrobić biznesplan w którym osiągam to 13 tys ale dopiero po otrzymaniu pieniędzy a przed otrzymaniem premii miałbym tylko wymagana ilość gruntów ale nic by na nich jeszcze nie rosło. Czy to możliwe? Pozdrawiam

robi57362    53

Oddzial w lublinie a dokladnie w elizowce dziala bardzo sprawnie. 20 marca zlozylem wniosek o zmiane szkolen i termin zakupu maszyn a 27 mam decyzje oczywiscie pozytywna.

kamil18fmr    11

MR 2015

zaszła taka sytuacja, że muszę zmienić strukturę zasiewów. Czy mogę złożyć już wniosek o dopłaty bezpośrednie, a dopiero później o zmianę biznes planu?

Wiadomość z agroFakt.pl

massey235    41

czy ceny z ofert branych rok temu np wal 8 tys to moge kupic teraz z a 7,5 tys np jak znajde taniej ?

Troker1979    13

Tak na logikę to na pewno nikt się do Ciebie nie przyczepi że Kupiłeś taniej, prędzej byłby problem jak Byś wydał dużo więcej jak  w ofercie (np. kombinacje z fakturami - pieniądze pod stołem; przemycenie w jednej kwocie dwóch maszyn na jedna fakturę). Z tym że kwota inwestycji w środki trwałe nie może być mniejsza jak 70 tys. Jeżeli tak wyjdzie to trzeba zrobić zmianę do biznesplanu a za zaoszczędzone pieniądze kupić jeszcze coś.

massey235    41

a faktura gotowkowa przechodzi w arimr w kwocie do 15 tys,i czy maszyna w ofercie musi byc tej samej marki na fakturze

biznes12    21

Witam 

Jak jest liczony czas maszyny rolniczej by trzymać ją dłużej niż 5 lat, od dnia otrzymania pieniążków na konto czy od dnia rozliczenia się i pokazania faktury?

młody rolnik stare zasady

massey235    41

nawet na prow brac mozna bylo ciagnik tak a by konie sie zgadzaly tylko wiec nie wiem sam czy jak wezme wal pierscieniowy nie agrofactory 3.0m 450mm srednicy tylko euromasz o tych samych parametrach czyli tez 3.0 m i 450mm to trzeba robic zmiane bo jaka to roznica

fiddler    0

Skąd brane są dane do wyliczenia wielkości ekonomicznej gospodarstwa.?

Troker1979    13

Dziś kaska na koncie. Wniosek o płatność złożony 12.01.2017 OR Olsztyn.

Freetaxi mam pytanie co do wyliczeń esu. Krowa to jest kiedy? Czy tak jak do dopłat czyli ponad 24 miesiące czy trzeba na daną sztukę zarejestrować cielaka? A czy nie uważasz że to są chore dysproporcje w esu porównując krowę na przykład do jałówki hodowlanej powyżej 2 - ch lat(to praktycznie razy 5). Na jedną starą krowę co już prawie mleka nie daje, kuleje i ledwo wstaje trzeba prawie 5 jałówek wysoko cielnych co cielą się na przykład na dniach. Kurcze chyba sam sobie odpowiedziałem co do "krowa to jest kiedy".

JDCZECHU    16

Posiada może ktoś punktacje, do wniosków z działania "Premie dla młodych rolników 2017" jeśli tak to proszę o link, albo wstawienie =) Z góry dzięki.

marluk    29

Jak to jest z tymi wysokobialkowymi  w mlodym rolniku? Od kiedy do kiedy trzeba je siac jesli chce miec za to punkty?

Od roku bazowego przez 5 lat czy tylko w roku docelowym czy jeszcze jakos inaczej? W rozporzadzeniu nie jest dokladnie napisane.

marluk    29

w takim razie zdobycie punktów za to jest więcej niż banalne. Chyba najprostsze 2 punkty do zdobycia.

marluk    29

czyli te wysokobialkowe siac trzeba od roku docelowego do 5 roku od wziecia premii tak?

sumek666    6

witam,

zna ktoś definicję stwierdzenia liczby zwierząt hodowanych "na potrzeby własne"?

bo jest dość rozmyte stwierdzenie. Dla jednego 1 świnka to będzie ok a dla innego 10 świnek. albo to samo z kurami. przerabiał ktoś temat?

lokser    2

Witam panowie na fakturze za maszyny na mr jakie dane muszą być? wystarczy imię nazwisko i adres? czy potrzeba seria i nr dowodu i pesel? nie posiadam nipu

Macias    0

witam zna ktoś może numer do Toruniado ar i mr na infolinie żeby dopytać się o mr jak sprawy stoja

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się