Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

lukeX    1

Mi dziś w Agencji na pytanie o staż Pani za biurkiem poinformowała że jeśli brakuje mi do 4 lat okresu bycia w KRUS jako domownik to pozostałość można "uzupelnic" na oświadczenie np.sasiada o mojej pracy na gospodarstwie.Przerabial ktoś taka sytuacja i jak to się sprawdziło?

Dlok    0
Napisano (edytowany)

Nie ma takiej możliwości. W rozporządzeniu (par. 5 ust. 4) jest jasno określone co się liczy za staż i jest to:

rawdziło?

- ubezpieczenie w KRUS jako rolnik lub domownik

- staż pracy na umowę o pracę w gospodarstwie rolnym

Edytowano przez SZYMANOX

lukeX    1
Napisano (edytowany)

I bądź tu mądry jak takie informacje są udzielane przez pracowników Agencji...

Edytowano przez SZYMANOX

Wiadomość z agroFakt.pl

marluk    29

Czy ukonczenie kursu R3 + wyksztalcenie wyzsze nierolnicze spelnia wymog wyksztalcenia rolniczego dla MR? Z tego co czytalem opinie sa podzielone. Zna ktos odpowiedz?

kr9292    66

Panowie jak to jest z zakupem ziemi teraz?

Jestem z naboru 2014 i muszę uzupełnić do średniej krajowej powierzchnię poprzez zakup 2ha. Mam już dogadaną działkę ze sprzedającym ale dowiedziałem się o jakimś zezwoleniu od ANR niezbędnym przy zakupie ziemi. Może ktoś konkretnie wyjaśnić jakie dokumenty mam do nich wysłać wraz z wnioskiem nabywcy nieruchomości rolnej ?

- opłata skarbowa z tytułu wydania decyzji 10zł

- zaświadczenie o zameldowaniu w danej gminie?

- kserokopia decyzji MR

- kserokopia dyplomu ukończenia szkoły

- xsero nakazu płatniczego

- xsero dowodu osobistego

.

.

...i dalej już się pogubiłem. Ma to ktoś już za sobą i mógłby się podzielić jak poprawnie skompletować dokumenty aby w miarę bezproblemowo i szybko taki papier załatwić?

l

Widze ze cały czas coś sie u nich zmienia. Pobierz i otwórz wniosek do którego dałeś link i tam na drugiej stronie jest napisane jakie dokumenty są potrzebne.

modrzew    5

witam. Czy z funduszy dostanych na MR można zakupić maszynę która kosztuje wjecej jak 100tyś zl?

marluk    29

Tak. Wyższe nierolnicze i R3 wystarczy. 

dzieki kolego. A mozesz podac  przyklady jakichs uslug doradczych lub szkolen za ktore sa punkty?

wernicjusz    0

Widze ze cały czas coś sie u nich zmienia. Pobierz i otwórz wniosek do którego dałeś link i tam na drugiej stronie jest napisane jakie dokumenty są potrzebne.

Widziałem tą listę. To są wymogi dla "kompletnych" nie rolników. My wychodzi na to, że jesteśmy "prawie" rolnikami więc wymagania są trochę mniejsze. MA to ktoś już za sobą?

woytek    3

witam. Czy z funduszy dostanych na MR można zakupić maszynę która kosztuje wjecej jak 100tyś zl?

Tak, nie ma z tym żadnego problemu.

kocur666    4

Panowie to jest zagadka z tym vatem czy moge odliczyć maszyny zakupione z pieniędzy mr ? Widzę dość ciężkie pytania zadaje

Bartys12    0

Witam 
Sytuloacja wygląda tak że kupiłem nowy ciągnik wartość 300tyś faktura vat oraz dowód rejestracyjny jest na mnie jedyne co to potwierdzenie przelewu nie jest z mojego konta a z konta ojca pytanie czy tak może być czy mi tego nie uznają ?

bolid20    35

faktura vat jest rachunkiem wiec skad przelane niema znaczenia. Na fakturze niema napisane ze zaplacone z konta ojca

Bartys12    0

tak ale niby trzeba dołączyć potwierdzenie przelewu a tam już jest z kąt przelew był zrobiony 

Pawel328    127

a ojciec nie mógł Ci przelać tych pieniędzy na konto i byś zapłacił ze swojego?

Lukasz2612    0

Witam mam pytanie do naboru 2015 obowiązuje minimum15 punktów czy 12? Dzięki i pozdrawiam

wernicjusz    0

Widziałem tą listę. To są wymogi dla "kompletnych" nie rolników. My wychodzi na to, że jesteśmy "prawie" rolnikami więc wymagania są trochę mniejsze. MA to ktoś już za sobą?

Może ktoś przybliżyć swoje doświadczenia?

Napisano (edytowany)

Mam 23 lata, skonczylem szkole zawodowa na kierunku mechanik pojazdow samochodowych.
Aktualnie pracuje w firmie transportowej jako mechanik. Po pracy zawsze pomagam rodzicom w gospodarstwie 14.5h swojego i 10h dzierzawy ale na slowo.
Mam obiecane ze cale gospodarstwo dostane ja gdy rodzice osiagna wiek emerytalny. (Tata 53, mama 52)
Zastanawiam sie by zrezygnowac z pracy przejac je teraz i startowac na mlodego rolnika.
Ale co z rodzicami?
Do emerytur jeszcze troche zostalo.
A ja chcialbym przejac jak najszybciej i startowac np. Na mlodego rolnika i unowoczesnic mechanicznie i dokupic troche ziemi by spokojnie ztego wyrzyc.
Czytalem mnostwo na temat mlodego rolnika, ale co post to kazdy pisze cos innego.
Dlatego mam pytania:
1. Co musze zrobic by mogl startowac na mlodego rolnika?
2. Co z rodzicami?

Za wszystkie odpowiedzi z gory dziekuje i pozdrawiam

Edytowano przez jaszczur2008

CoToBedzie    0

Podrzuci ktoś jeszcze raz link do karty zabiegów agrotechnicznych? Ktoś kiedyś wrzucał w tym wątku taki fajny skan, było tam narysowane zboże w różnej fazie rozwoju i pod spodem się uzupełniało co się robiło i kiedy, jednak nie umiem tego znaleźć...

Byłbym zobowiązany! 

Ponawiam.

modrzew    5

@woytek dzięki za odp. Mam jeszcze jedno pytanie. Jak to jest z zakupem używanych maszyn na MR? Jest określone ile lat ma mieć sprzęt? Potrzebna tylko faktura?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?