Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
CoToBedzie    0

Podrzuci ktoś jeszcze raz link do karty zabiegów agrotechnicznych? Ktoś kiedyś wrzucał w tym wątku taki fajny skan, było tam narysowane zboże w różnej fazie rozwoju i pod spodem się uzupełniało co się robiło i kiedy, jednak nie umiem tego znaleźć...

Byłbym zobowiązany! 

Damian44    0

I 5 tydzien minal i dalej cisza z odpowiedzia na zmiany w BP
Moze koledzy doradza co zrobic?

Kelton    1

Czy ktoś wie czy przerobienie stodoły na przechowalnie ( dobudowanie ściany, sufitu i ocieplenie) można zrobić samemu bez żadnych faktur od fachowca tylko przedstawiłbym faktury za materiał wszystko wykonał bym sam z ojcem metodą gospodarczą.

Wiadomość z agroFakt.pl

dzikidaniel    36

Jak chcesz to rozliczyć z MR to musisz mieć wszystkie kwitki włącznie z pozwoleniem i projektem.

woytek    3

I 5 tydzien minal i dalej cisza z odpowiedzia na zmiany w BP

Moze koledzy doradza co zrobic?

Zadzwoń do osoby prowadzącej Twój wniosek i wszystko będziesz wiedział.

andrzej1988    101

Przy produkcji roślinnej też musi być numer paszowy? Ten z weterynarii tak?

nawet i przy produkcji roslinnej numer paszowy musisz miec. Tak powiedzieli mi w weterynarii. Ponieważ siejesz pszenice. Sprzedajesz jako paszową dla kogoś dla kurek lub świnek i twoją pszeniczke jedzą cudze zwierzątka.

Rangiz    4

Wniosek o wypłatę pierwszej raty złożone 2 czy 3 stycznie, w 16 marca kasa na koncie. Mimo przeniesienia w tym czasie sprawy z biur powiatowych do regionalnych. Jak widać da się, bez pism odraczających. Woj lubelskie. 

szabelka    2

panowie mam pytanie kase mam na kącie ale teraz chce zrezygnować z planu nawozowego czy moge zrobić zmiane???

robi57362    53

Witam zlozylem dzisiaj wniosek o zmiane szkolen i rok zakupu maszyn woj lubelskie . Jakie jest prawdopodobienstwo ze zgodza sie a jakie nie. Pytam sie bo kupil bym juz sprzet bo przydal by sie na ten sezon a wpisany mialem rok zakupu 2018

Paramonov    4

ale punktów ma 21 

Mi mówili w agencji że można zrezygnować byle by nie spaść poniżej 12 pkt chyba.... sam będę rezygnował z wysokobałkowych bo nagle rośliny wysokobiałkowe się zmieniły...

freetaxi    169

Można zrezygnować z punktowanych zobowiązań o ile nie spadnie się poniżej wymaganych 12 punktów. 

robi57362    53

Dzieki freetaxi. Coraz bardziej zaczynam zalowac ze nie zglosilem sie do ciebie z moim wnioskiem tylko poszlem do odr a moj doradca zabiera sie jak pies do jeża i sam musze mu tlumaczyc co i jak . Niech to bedzie przestroga dla innych.

adamn999    1

Witam
Mam takie 2 pytania mianowicie z tytułu przekazanego gospodarstwa na start Mam już 12,5 punkt z wykształceniem Czy muszę podejmować się realizacji innych rzeczy takich jak plany nawozowe udział w szkoleniach itp Czy wystarczą mi czy wystarczą mi tylko te punkty które dostanę z tytułu przekazania gospodarstwa i wykształcenia drugie pytanie zamierzam kupić opryskiwacz do 60000 agregat uprawowo siewny za około 8000 i myjka ciśnieniowa około trzech tysięcy zł Co daje 71000 zainwestowane w środki trwałe Rozumiem że w momencie posiadania tych maszyn mój biznes plan zostaje zrealizowany i mogę złożyć wniosek o wypłatę pozostałych 20000 jeśli nie to prosiłbym o poinstruowanie mnie jak to wygląda według rozporządzenia Aha i jeszcze jedno pytanko Czy Korzystając z premii dla młodego rolnika można na przykład po roku lub dwóch skorzystać z modernizacji gospodarstw zakupić na przykład ciągnik rolniczy Wielkie dzięki i pozdrawiam

freetaxi    169

Jeśli masz wymagane przez rozporządzenie 12 punktów i oczywiście spełniasz pozostałe warunki to premię dostaniesz. 

Ninja    8

w jaki sposób można sprawdzić ilość uzyskanych punktów w Młodym Rolniku (nabór 2016)?
przez telefon dowiedziałem się że trzeba jechać do OR albo napisać podanie i wysłać pocztą, nie da sie inaczej?

freetaxi    169

Do swojego OR. Do BWI. Tam ustalisz kto prowadzi Twój wniosek.

Troker1979    13

Jest ktoś tu kogo obsługuje OR Olsztyn?

Ja podlegam pod Olsztyn. Chyba coś tam ruszyło bo dostałem na piśmie zgodę na zmianę biznesplanu - zakup innych maszyn. Na razie pisma o wydłużeniu terminu nie dostałem(termin kończy się 12.04), ale po przeczytaniu ostatnich postów jestem w stresie. Maszyny potrzebne od połowy maja.

freetaxi    169

Rusza się powoli w całym kraju. Są już pierwsze zlecenia kontroli na miejscu.

Troker1979    13

panowie mam pytanie kase mam na kącie ale teraz chce zrezygnować z planu nawozowego czy moge zrobić zmiane???

Pewnie że Możesz. Tylko trzeba złożyć zmianę biznesplanu do OR. Ja zrezygnowałem z jednej usługi doradczej. Dość szybko dostałem pozytywną odpowiedź. Z punktami nie możesz tylko spaść poniżej 15 lub 12 punktów (zależy czy nabór 2015 czy 2016).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się