Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
konio1011    12

Czy biorac na MR wyposazenie chlewni( kojce porodowe, ruszta, wentylacja itd) musze miec jakis projekt budowy?? Dodam ze bedzie to instalowane w budynku juz istniejacym

kocur666    4

Witam

Jestem z naboru 2015 wrzesień skladalem wniosek 17 listopada 2016 dziś dzwoniłem do BP co tam się dzieje mówiła że już poszło zlecenie przelewu. Ile teraz się czeka na kasę ? A i dostałem dzisiaj ,list informacyjny ze biuro wojewódzkie się teraz będzie się zajmować mr .

robi57362    56

Jezeli bp wyslalo na warszawe to mi mowili ze do dwóch tygodni sie czeka ale moje biuro wczoraj powiedzialo mi ze moj wysla 2 lutego a skladalem 4 października

Wiadomość z agroFakt.pl

tomi382    98

Witam. Postów całe mnóstwo ale wręcz niemożliwe jest znalezienie odpowiedzi na moje pytanie.

Jestem na ZUSie i chce zlozyc wniosek na MR.  Na KRUS mam przejść wtedy gdy dostane info że sie zalapalem na program czy może na KRUS musze przejsc w chwili skladania wniosku? 

I drugie pytanie - macie kogoś rzetelnego i sprawdzonego kto pomaga w ubieganiu się o  dofinansowanie MR?. Woj Dolnośląskie i Opolskie.

Słyszał ktoś o czymś takim że teraz agencja będzie robić kontrole wszystkim młodym rolnikom i gospodarstwom rolnym istniejącym poniżej niż 5 lat? Prawda czy tylko plotka?

maniek20    71

tylko co będą kontrolować niech przyjadą to chociaż mi nowe działki zmierzą i na coś się chociaż przydadzą

galoni    7

Ja w poniedziałek miałem kontrol z MR. Nabór 2016 a jeszcze kasy Nie dostałem

matus2609    5

Ja w poniedziałek miałem kontrol z MR. Nabór 2016 a jeszcze kasy Nie dostałem

A co dokładnie kontrolowali? Rozumiem że wniosek o płatność już złożyłeś? Ja kontrole miałem jeszcze przed otrzymaniem decyzji o przyznaniu pomocy.

galoni    7

Wniosek złożony. Kontrolowali wszystko,działki, maszyny, bydło, ewidencje, faktury . To co miałeś wpisane w biznes planie.

kamik90    2

Potrzebuje pomocy otóż chodzi o to że we wniosku zadeklarowałem że udział zbóż nie przekroczy 50% czy 60 Ale mniejsza z tym, czy jeśli teraz mam dzierżawę krótkoterminowa to mogę składać na nią wniosek na dopłaty czy lepiej żeby właściciel składał bo wtedy udział zbóż będzie już wyższy niż te 60%

daanny    9

Wniosek złożony. Kontrolowali wszystko,działki, maszyny, bydło, ewidencje, faktury . To co miałeś wpisane w biznes planie.

jak to jest z kontrolą tych maszyn? jak wpisałem w biznesplanie środki transportu tj. ciągniki które były zarejestrowane na rodziców to teraz muszą być na mnie przerejestrowane? czy tylko powierzchownie na to patrzą? 

dziś przyszedł przelew 80tys wniosek o płatność składany pod koniec listopada

szczypka    59

dziś przyszło mi pismo z arimr odnośnie złożonych przeze mnie faktur i w punkcie 1

proszę o dostarczenie szczegółowej specyfikacji (producent,wyposażenie dodatkowe)na zakupiony śrutownik bijakowy ssąco tłoczący.

brak szczegółowej specyfikacji uniemożliwia prawidłową weryfikacje ceny zakupionego towaru 

miał ktoś z was podobną sytuację? co im teraz zawieść ofertę od dilera czy co 

maniek20    71

dziś przyszło mi pismo z arimr odnośnie złożonych przeze mnie faktur i w punkcie 1

proszę o dostarczenie szczegółowej specyfikacji (producent,wyposażenie dodatkowe)na zakupiony śrutownik bijakowy ssąco tłoczący.

brak szczegółowej specyfikacji uniemożliwia prawidłową weryfikacje ceny zakupionego towaru 

miał ktoś z was podobną sytuację? co im teraz zawieść ofertę od dilera czy co 

kolego poprostu za drogo im sie wydaje i dlatego sprawdzają czy nie drożej jak cena katalogowa ale dziwię się że nie masz wszystkich dodatków wpisanych w specyfikację

szczypka    59

na fakturze jest napisane tylko jaki model jaka moc i rok produkcji 

maniek20    71

to ten co robił te fakturę to tylko mu pogratulować myślenia jak to jest normale że wszystkie dodatki muszą być wpisane bo na  łyso może kosztować o połowę mniej

elamir    1

Galoni a zapowiedzieli Ci się z tą wizyta czy wbili na kontrolę bez pytania licząc, że Ciebie zastaną w danej godzinie?

Napisano (edytowany)

Mam pytanie odnośnie kwietniowego (2017r) naboru na młodego rolnika, pytanie jest odnośnie tego czy jest możliwość złożenia wniosku z dwoma hektarami które byłyby moja własnościa a reszta ha były by to dzierżawy lecz nie od agencji tylko od potencjalnego "Kowalskiego" z góry dziękuję za odpowiedz

Edytowano przez bartek777994

tomek2137    0

Mam pytanie odnośnie kwietniowego (2017r) naboru na młodego rolnika, pytanie jest odnośnie tego czy jest możliwość złożenia wniosku z dwoma hektarami które byłyby moja własnościa a reszta ha były by to dzierżawy lecz nie od agencji tylko od potencjalnego "Kowalskiego" z góry dziękuję za odpowiedz

Czy tak ciężko wziąć i przeczytać rozporządzenie? tam wszystko jest opisane, a czytanie na prawdę nie boli...

Musisz mieć min 70% powierzchni gospodarstwa na własność. na samych dzierżawach nie pojedziesz. 

pawelus    0

Witam .  Czy jeżeli jeszcze nie dostałem przelewu Na młodego Rolnika to czy mogę wczesniej zakupić maszyny za własne środki ? 

Wniosek o płatność złożyłem tydzień temu .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?