Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pablo17    1

Witam,

wniosek o płatność pierwszej raty złożyłem 5 stycznia jeszcze do BP, dzisiaj byłem a agencji i Pani mi powiedziała że wszystkie wnioski złożone po 02.01.2016 będą rozpatrywać OR po 17 stycznia, myślicie że to przyśpieszy przelewy???

ja złożyłem 10 stycznia powiedzieli że na 99% przeniosą wniosek do OR a co do przyspieszenia przelewu 60 dni na decyzję trzeba czekać ,po 90 przelew dopiero  a jeśli wylosują  wniosek to i kontrola pomiaru działek . W tym OR kolejki kilometrowe szum nic nie słychać krzyki dwie panie w jednym okienku obsługują bardzo nie miłe ehhh szybciej na pewno nie będzie .

Rangiz    4

Już chyba wolałem jak wszystko było w biurze powiatowym, blisko, znajome twarze. Do mojego OR mam 150km...

Panowie jak to w końcu jest z cenami maszyn? Było tutaj kilka razy to pytanie ale chyba nikt na nie nie odpowiedział. Jeśli zadeklarowałem w biznesplanie, że w sumie zapłacę 75 tysięcy za maszyny, a teraz mogę je kupić za  około 3 tysiące mniej w sumie (po 500 zł taniej za 2 z nich i około 2 tysiace mniej za trzecią) to muszę robić zmiany w biznesplanie, czy nie? Wydam wymagane 70 tysięcy na środki trwale tak czy inaczej. Za maszyny nie miałem żadnych punktów. 

Agat94    0

Dzwoniłem dzisiaj do BP w trochę innej sprawie ale przy okazji dostałem informacje, że wszystkie wnioski ( mój z 2015 również) do końca miesiąca wędrują do OR.

Byłam w środę w BP i składałam wniosek o wypłatę pierwszej części pieniędzy z naboru 2016. Od kierownika biura oraz w kancelarii usłyszałam że wszystko zostaje u nich a tylko nowe idą do OR. Nie wiem jak jest u Ciebie ale moje BP ( Płońsk) podobno ma tak mieć.

Wiadomość z agroFakt.pl

Pablo17    1

Już chyba wolałem jak wszystko było w biurze powiatowym, blisko, znajome twarze. Do mojego OR mam 150km...

Panowie jak to w końcu jest z cenami maszyn? Było tutaj kilka razy to pytanie ale chyba nikt na nie nie odpowiedział. Jeśli zadeklarowałem w biznesplanie, że w sumie zapłacę 75 tysięcy za maszyny, a teraz mogę je kupić za  około 3 tysiące mniej w sumie (po 500 zł taniej za 2 z nich i około 2 tysiace mniej za trzecią) to muszę robić zmiany w biznesplanie, czy nie? Wydam wymagane 70 tysięcy na środki trwale tak czy inaczej. Za maszyny nie miałem żadnych punktów. 

Można wszystko zmieniać w biznesplanie tyle że trzeba pisać podanie do kierownika agencji z prośbą o zmianę ale też nie są to ceny bardzo odbiegające od podanych i nie wiem czy dobrze myślę ale dealer wystawiłby ceny takie jak masz podane na fakturze i oddał ten rabat do ręki czy tam na konto . współczuję że tak daleko musisz jechać nawet i za byle podpisem .

Shaun    14
Napisano (edytowany)

@shaun nie składałeś wniosku na działkę którą masz na urządzanie? No mnie to jasna k**wa strzeli, rozumiem gdybym złożył jednocześnie ja jako dzierżawca i ojciec, właściciel gruntu, wtedy rozumiem że mogło by to być wyłudzenie ale finalnie nikt nie złożył dopłat na daną działkę :) Może dla tego że prowadząca wniosek jest delikatnie ujmując niezbyt rozgarnięta.

Heja, tak, ja nie skladalem, mamuśka złożyła i wszystko git. Nie ma tu żadnej ściemy. Gdybyś miał jakieś pytania, podbij na priv, bo tu nie ma sensu. h*j d*pa kamieni kupa w tym topie.

Poza tym, nie wiem jak Twoja osoba prowadząca jest kumata. Mój wniosek prowadzi człowiek, z którym bardzo bliska mi osoba jest na "Ty" to też to inaczej wygląda.

Edytowano przez Shaun

mrlubelskie    0
Napisano (edytowany)

Byłam w środę w BP i składałam wniosek o wypłatę pierwszej części pieniędzy z naboru 2016. Od kierownika biura oraz w kancelarii usłyszałam że wszystko zostaje u nich a tylko nowe idą do OR. Nie wiem jak jest u Ciebie ale moje BP ( Płońsk) podobno ma tak mieć.

Sama widzisz, co biuro to inne wytyczne i informacje. Totalna paranoja i burdel!

Edytowano przez mrlubelskie

maciej123    0

w inewstycji mialem ladowarke przegubowa teraz chcialbym zmienic marke model i zmieni sie cena parametry maszyny zostana te same, z zakupem musze czekac az agencja przysle pismo akceptujace zmiane? czy moge ja kupic nie czekajac na pismo od nich po wplynieciu 80tys, okazje mam kupic popokazowke  stad moje pytanie

Maniaa    0
Napisano (edytowany)

Chcę w poniedziałek lub wtorek złożyć zmiany do BP. Pismo pisać jeszcze do kierownika powiatowej Agencji?
I jak to jest z tym wykreslaniem szkoleń, nie robią problemów?

Edytowano przez Maniaa

Agat94    0

Sama widzisz, co biuro to inne wytyczne i informacje. Totalna paranoja i burdel!

Maniaa    0

I co piszecie we wniosku o zmianę, chcąc wykreślić szkolenia? Chodzi mi bardziej o uzasadnienie :)

kamil1985    3

Czy te 80 tyś zł które trzeba udokumentować to jest wartość zakupu brutto czy netto?

kamik90    2

Trzeba udokumentować 70% czyli 70 tyś brutto A resztę 30% można przeznaczyć na aktywa obrotowe.

kamil1985    3

To dlaczego pierwsza transza jest 80 tyś? to za 30 tysi nie można kupić sobie Tuarega? :-)

A jeszcze mam pytanie.... Gość który mi robił wniosek nawymyślał jakieś szkolenia, plany nawozowe i siew wysokobiałkowych... Po co mi tyle zobowiązań? Można z tego zrezygnować? miałem 18 punktów

mario504    0

Ciekawe czy jak w następnym tygodniu złoże wniosek ze Starego naboru 2016 to szybciej rozpatrza bo w lutym kończy się 9 miesięcy od dostania decyzji

elamir    1

Są gdzieś dostępne listy rankingowe wraz z punktacją? Ciekawi mnie ile trzeba mieć punktów, żeby się załapać na premie. Szukałem ale nic nie nie znalazłem. Ile sami mieliście punktów i z którego województwa?

majkel207    18

To mnie się wydaje,że możesz składać papiery w najbliższym naborze

Tylko dlaczego nie mogłeś skorzystać z premii MR 2015?

Pewne kwestie związane z przejęciem gruntów, chyba, ze da radę przedłużyć 9 miesięczny termin na złożenie wniosku o płatność w MR to może się bym  wyrobił

mickas092    325

Minimum 70 tyś na środki trwałe, reszta (30 tyś lub mniej) na obrotowe. 

robi57362    56

Wniosek o wyplate zlozylem 4 pazdziernika mowili do konca miesiaca i wysla go dalej a dzisiah telefon ze zle zlozylem . No kuzwa pol godziny go przegladali a to raptem chyba 2 kartki . Myslalem ze uda mi sie na jesien cos kupic i prubowac w polu a teraz nie wiem czy na wiosne zdaze . Nabbor 15

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?