Polecane posty

freetaxi    947

Nie ma postępowania ofertowego w młodym rolniku. A jeśli chcieli oferty to bardziej poglądowo. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotreQ99    0

Ja robiłem badanie gleby w kwietniu i maju tego roku. Zrobiłem także plan nawozowy na 2016 rok i będę go robił każdego kolejnego roku.Do tego musimy pamiętajcie ten kto się zobowiązał prowadzić ewidencję zabiegów na każdym polu. Ja prowadzę to w formie tzw. Karty pola.

Wspomnę jeszcze, że pieniądze wpłynęły mi w lipcu tego roku- nabór MR 2015.

 

Robiles badanie zawartosci N w glebie? Czy wystarczy podstawowe P, K, Mg i ph?

Ile zaplaciles za zrobienie planu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psamian    3

Mam pytanie czy za mr można brac zwierzęta , a dokładnie byczki i pasze dla nich,jesli na wszystko miałbym faktury ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

Witam, chciałem zapytać czy jeżeli złożę wniosek o płatność przykladowo na koniec listopada i wtedy już będę tym młodym rolnikiem, to czy moge jednocześnie założyć firmę na siebie? czy wgl nie ma takiej mozliwosci z racji tego że będę tym mlodym rolnikiem? chodzi mi o konkretne i uzasadnione odpowiedzi, z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie możesz kolego. Albo działalność albo młody rolnik.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

Wita serdecznie, jestem domownikiem ubezpieczonym w KRUSie od 4 lat i pomagam Tacie w gospodarstwie.

Składałem wniosek o premie MR 2016 w kwietniu. Premia przyznana jest decyzja. Otóż gospodarstwo które mam nabyć jest od taty. 26 listopada kończą się zobowiązania wobec Agencji za PROW 2007-2013. A mianowicie mija 5 lat o podpisania ostatniej umowy na udzielenie dofinansowania. lecz ostatnia maszyna była kupiona październik 2012. Jednak w agencji w Lublinie/ Elizówce powiedzieli mi w kwietniu  że liczy się 5 lat od daty podpisania ostatniej umowy. Czy tak jest naprawdę bo w sumie tylko tym się kierując składałem w kwietniu ten wniosek na MR2016. 

 

Następną kwestią myślę o wiele gorszą choć może tylko mi się wydaje jest to że gospodarstwo rolne taty jest na Vacie. Prowadzi on hodowlę bydła mlecznego. Za zakupione maszyny i sprzęt i utwardzenie placu kostką brukową odzyskiwał kwotę podatku Vat. 

 

CZY KTOŚ PRZEJMOWAŁ JUŻ PO RODZICACH GOSPODARSTWO KTÓRE BYŁO NA VACIE????????????

 

 

Jakie są procedury i warunki takiego przejęcia- przejścia własności majątku, inwentarza  i maszyn i budynków.

Ponieważ różne glosy słyszę w otoczeniu że np. tata będzie musiał oddawać część kwoty vat za zakupione maszyny od których zakupu nie minęło 5 lat i za budowlane rzeczy np tą kostkę brukową od których wykonania/zakupu nie minęło 10 lat!!!!  Czy to prawda bardzo proszę o odpowiedź kogoś kto to przechodził lub wie jak to zrobić........... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

równo rok temu dostałem pieniądze na konto z mr teraz mam dostarczyć zaświadczenie z krus tylko nie wiem czy mam wypełnić jeszcze jakiś formularz czy dostarczyć im tylko to zaświadczenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Jest tak: zobowiązania nawet jak jeszcze będą w momencie przekazywania gospodarstwa to można je przejąć. Najlepiej skontaktować się z Oddziałem Regionalnym AriMr. Ja w poniedziałek jadę podpisać aneks do umowy w analogicznym przypadku. Co do vat to jeśli przejmiesz całe gospodarstwo i będziesz się gospodarzył to nie musisz nic zwracać. Poczytaj o tym http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-na-wsi/142420,Darowizna-gospodarstwa-rolnego-skutki-w-VAT.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

Jest tak: zobowiązania nawet jak jeszcze będą w momencie przekazywania gospodarstwa to można je przejąć. Najlepiej skontaktować się z Oddziałem Regionalnym AriMr. Ja w poniedziałek jadę podpisać aneks do umowy w analogicznym przypadku. Co do vat to jeśli przejmiesz całe gospodarstwo i będziesz się gospodarzył to nie musisz nic zwracać. Poczytaj o tym http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-na-wsi/142420,Darowizna-gospodarstwa-rolnego-skutki-w-VAT.html

Ale ja nie chcę przejmować zobowiązań... wolę poczekać aż taty zobowiązania minął... Bo jak przejmę  zobowiązania to muszę spełnić ich warunki takie jak on miał i od nowa podpisać weksel... Jak przejmę jego zobowiązania to też automatycznie stanę się beneficjentem PROWU 2007-2013 a wtedy gdybym terza na wiosne chciał składać na modernizację to nie mógłbym wziąć tego rodzaju maszyn co on wziął.... A on wziął słabej jakości maszyny jak prasę, kosiarkę, rozrzutnik i np pługi i już się prawie rozleciały. Jak przejmę zobowiązania to już na takie maszyny nie mogę składać w myśl warunków nowego PROWU. 

Ale ja nie chcę przejmować zobowiązań... wolę poczekać aż taty zobowiązania minął... Bo jak przejmę  zobowiązania to muszę spełnić ich warunki takie jak on miał i od nowa podpisać weksel... Jak przejmę jego zobowiązania to też automatycznie stanę się beneficjentem PROWU 2007-2013 a wtedy gdybym teraz  na wiosnę chciał składać na modernizację to nie mógłbym wziąć tego rodzaju maszyn co on wziął.... A on wziął słabej jakości maszyny jak prasę, kosiarkę, rozrzutnik i np pługi i już się prawie rozleciały. Jak przejmę zobowiązania to już na takie maszyny nie mogę składać w myśl warunków nowego PROWU. 

Przeczytałem ten artykuł no to mnie kwestia Vat uspokoiła.... Oczywiście dalej muszę i będę prowadził Gospodarstwo będące na VAT-cie. 

Ale ja nie chcę przejmować zobowiązań... wolę poczekać aż taty zobowiązania minął... Bo jak przejmę  zobowiązania to muszę spełnić ich warunki takie jak on miał i od nowa podpisać weksel... Jak przejmę jego zobowiązania to też automatycznie stanę się beneficjentem PROWU 2007-2013 a wtedy gdybym teraz  na wiosnę chciał składać na modernizację to nie mógłbym wziąć tego rodzaju maszyn co on wziął.... A on wziął słabej jakości maszyny jak prasę, kosiarkę, rozrzutnik i np pługi i już się prawie rozleciały. Jak przejmę zobowiązania to już na takie maszyny nie mogę składać w myśl warunków nowego PROWU. 

Przeczytałem ten artykuł no to mnie kwestia Vat uspokoiła.... Oczywiście dalej muszę i będę prowadził Gospodarstwo będące na VAT-cie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

dzieki fretaxi :) a jezeli wziął bym na młodego rolnika to po jakim czasie jednak już bym mogl otworzyć tą działalność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem się zapytać czy muszę przekazać agencji oświadczenie że nie nie dokonałem zakupu maszyn od rodziny. Jestem kawalerem , a maszyny kupiłem od firmy. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek00000    0

hej mam pytanie, dzwonili do mnie z agencji i kazali mi przynieść kopię ewidencji przychodów i rozchodów. Co tam się wpisuje? Oczywiście oprócz faktur zakupu i sprzedaży? Jeśli mam kredyt to mam wpisywać raty które zapłaciłem? Dostałem zaliczkę dopłat, mam wpisać tytuł przelewu z agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

baranku nie udzielaj się.. chodzi mi o konkrety a nie czepianie się...
no to wiem fretaxi, ale myślałem że może mozna coś tam z drugiej strony działać jednocześnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

a jak jest z tymi szkoleniami  bo odr u mnie teraz organizuje sa 4 i na kazde trzeba tak rowno chodzic??czy mozna na odwal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti17cf    1

Czy jeśli w biznesplanie miałem wpisane w roku bazowym 4 byczki i w każdym następnym roku 2 sztuki więcej, a już w pierwszym roku złożyło się tak, że posiadam 9 sztuk to czy muszę zmienić założenia biznesplanu, czy to że będę miał więcej sztuk nie będzie problemem?

Jestem z naboru 2007-2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

u mnie odr zorganizował kilka szkoleń jednego dnia dostałem papier na wszystkie i mam to z głowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Mam pytanie czy na młodego rolnika 2016r można wziąść ciągnik bez dpf np.ursus c 382. Czy juz musi być z dpfem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazzzzi    0

Nie musi mieć dpf,z tym że powinien spełniać normy emisji spalin. Ale musi być fabrycznie nowy czyli musisz być pierwszym właścicielem.

Edytowano przez mazzzzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1887    0

Witam. Mam pytanie. W biznes planie mam podane nazwę maszyny Agregat Unia Kos 2,1m i dzisiaj zakupiłem ten agregat i na tabliczce na maszynie jest napisane Unia Kos BT 2,1 m i pytanie czy musze robic zmiane moze agencja sie czepiać o ten symbol BT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pierwsza sprawa to nie podaje się konkretnych nazw maszyn. Po drugie zrób zmiany dla świętego spokoju. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj