Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

maciej123    0

we wniosku mialem przegubowke chce kupic inna o podobnych paramietrach cena sie troche rozni musze robic zmiane oferty? czy oferta do wniosku byla pogladowa i chodzi bardziej o parametry maszyny?

freetaxi    170

Nie ma postępowania ofertowego w młodym rolniku. A jeśli chcieli oferty to bardziej poglądowo. 

Wiadomość z agroFakt.pl

PiotreQ99    0

Ja robiłem badanie gleby w kwietniu i maju tego roku. Zrobiłem także plan nawozowy na 2016 rok i będę go robił każdego kolejnego roku.Do tego musimy pamiętajcie ten kto się zobowiązał prowadzić ewidencję zabiegów na każdym polu. Ja prowadzę to w formie tzw. Karty pola.

Wspomnę jeszcze, że pieniądze wpłynęły mi w lipcu tego roku- nabór MR 2015.

Robiles badanie zawartosci N w glebie? Czy wystarczy podstawowe P, K, Mg i ph?

Ile zaplaciles za zrobienie planu?

psamian    1

Mam pytanie czy za mr można brac zwierzęta , a dokładnie byczki i pasze dla nich,jesli na wszystko miałbym faktury ?

lazik11441    17

Witam, chciałem zapytać czy jeżeli złożę wniosek o płatność przykladowo na koniec listopada i wtedy już będę tym młodym rolnikiem, to czy moge jednocześnie założyć firmę na siebie? czy wgl nie ma takiej mozliwosci z racji tego że będę tym mlodym rolnikiem? chodzi mi o konkretne i uzasadnione odpowiedzi, z góry dziękuję :)

kamil1985    3

Wita serdecznie, jestem domownikiem ubezpieczonym w KRUSie od 4 lat i pomagam Tacie w gospodarstwie.

Składałem wniosek o premie MR 2016 w kwietniu. Premia przyznana jest decyzja. Otóż gospodarstwo które mam nabyć jest od taty. 26 listopada kończą się zobowiązania wobec Agencji za PROW 2007-2013. A mianowicie mija 5 lat o podpisania ostatniej umowy na udzielenie dofinansowania. lecz ostatnia maszyna była kupiona październik 2012. Jednak w agencji w Lublinie/ Elizówce powiedzieli mi w kwietniu  że liczy się 5 lat od daty podpisania ostatniej umowy. Czy tak jest naprawdę bo w sumie tylko tym się kierując składałem w kwietniu ten wniosek na MR2016. 

Następną kwestią myślę o wiele gorszą choć może tylko mi się wydaje jest to że gospodarstwo rolne taty jest na Vacie. Prowadzi on hodowlę bydła mlecznego. Za zakupione maszyny i sprzęt i utwardzenie placu kostką brukową odzyskiwał kwotę podatku Vat. 

CZY KTOŚ PRZEJMOWAŁ JUŻ PO RODZICACH GOSPODARSTWO KTÓRE BYŁO NA VACIE????????????

Jakie są procedury i warunki takiego przejęcia- przejścia własności majątku, inwentarza  i maszyn i budynków.

Ponieważ różne glosy słyszę w otoczeniu że np. tata będzie musiał oddawać część kwoty vat za zakupione maszyny od których zakupu nie minęło 5 lat i za budowlane rzeczy np tą kostkę brukową od których wykonania/zakupu nie minęło 10 lat!!!!  Czy to prawda bardzo proszę o odpowiedź kogoś kto to przechodził lub wie jak to zrobić........... 

szczypka    58

równo rok temu dostałem pieniądze na konto z mr teraz mam dostarczyć zaświadczenie z krus tylko nie wiem czy mam wypełnić jeszcze jakiś formularz czy dostarczyć im tylko to zaświadczenie 

michal12301    7

Jest tak: zobowiązania nawet jak jeszcze będą w momencie przekazywania gospodarstwa to można je przejąć. Najlepiej skontaktować się z Oddziałem Regionalnym AriMr. Ja w poniedziałek jadę podpisać aneks do umowy w analogicznym przypadku. Co do vat to jeśli przejmiesz całe gospodarstwo i będziesz się gospodarzył to nie musisz nic zwracać. Poczytaj o tym http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-na-wsi/142420,Darowizna-gospodarstwa-rolnego-skutki-w-VAT.html

kamil1985    3

Jest tak: zobowiązania nawet jak jeszcze będą w momencie przekazywania gospodarstwa to można je przejąć. Najlepiej skontaktować się z Oddziałem Regionalnym AriMr. Ja w poniedziałek jadę podpisać aneks do umowy w analogicznym przypadku. Co do vat to jeśli przejmiesz całe gospodarstwo i będziesz się gospodarzył to nie musisz nic zwracać. Poczytaj o tym http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-na-wsi/142420,Darowizna-gospodarstwa-rolnego-skutki-w-VAT.html

Ale ja nie chcę przejmować zobowiązań... wolę poczekać aż taty zobowiązania minął... Bo jak przejmę  zobowiązania to muszę spełnić ich warunki takie jak on miał i od nowa podpisać weksel... Jak przejmę jego zobowiązania to też automatycznie stanę się beneficjentem PROWU 2007-2013 a wtedy gdybym terza na wiosne chciał składać na modernizację to nie mógłbym wziąć tego rodzaju maszyn co on wziął.... A on wziął słabej jakości maszyny jak prasę, kosiarkę, rozrzutnik i np pługi i już się prawie rozleciały. Jak przejmę zobowiązania to już na takie maszyny nie mogę składać w myśl warunków nowego PROWU. 

Ale ja nie chcę przejmować zobowiązań... wolę poczekać aż taty zobowiązania minął... Bo jak przejmę  zobowiązania to muszę spełnić ich warunki takie jak on miał i od nowa podpisać weksel... Jak przejmę jego zobowiązania to też automatycznie stanę się beneficjentem PROWU 2007-2013 a wtedy gdybym teraz  na wiosnę chciał składać na modernizację to nie mógłbym wziąć tego rodzaju maszyn co on wziął.... A on wziął słabej jakości maszyny jak prasę, kosiarkę, rozrzutnik i np pługi i już się prawie rozleciały. Jak przejmę zobowiązania to już na takie maszyny nie mogę składać w myśl warunków nowego PROWU. 

Przeczytałem ten artykuł no to mnie kwestia Vat uspokoiła.... Oczywiście dalej muszę i będę prowadził Gospodarstwo będące na VAT-cie. 

Ale ja nie chcę przejmować zobowiązań... wolę poczekać aż taty zobowiązania minął... Bo jak przejmę  zobowiązania to muszę spełnić ich warunki takie jak on miał i od nowa podpisać weksel... Jak przejmę jego zobowiązania to też automatycznie stanę się beneficjentem PROWU 2007-2013 a wtedy gdybym teraz  na wiosnę chciał składać na modernizację to nie mógłbym wziąć tego rodzaju maszyn co on wziął.... A on wziął słabej jakości maszyny jak prasę, kosiarkę, rozrzutnik i np pługi i już się prawie rozleciały. Jak przejmę zobowiązania to już na takie maszyny nie mogę składać w myśl warunków nowego PROWU. 

Przeczytałem ten artykuł no to mnie kwestia Vat uspokoiła.... Oczywiście dalej muszę i będę prowadził Gospodarstwo będące na VAT-cie. 

lazik11441    17

dzieki fretaxi :) a jezeli wziął bym na młodego rolnika to po jakim czasie jednak już bym mogl otworzyć tą działalność?

Witam. Chciałem się zapytać czy muszę przekazać agencji oświadczenie że nie nie dokonałem zakupu maszyn od rodziny. Jestem kawalerem , a maszyny kupiłem od firmy. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

maniek00000    0

hej mam pytanie, dzwonili do mnie z agencji i kazali mi przynieść kopię ewidencji przychodów i rozchodów. Co tam się wpisuje? Oczywiście oprócz faktur zakupu i sprzedaży? Jeśli mam kredyt to mam wpisywać raty które zapłaciłem? Dostałem zaliczkę dopłat, mam wpisać tytuł przelewu z agencji?

lazik11441    17

baranku nie udzielaj się.. chodzi mi o konkrety a nie czepianie się...
no to wiem fretaxi, ale myślałem że może mozna coś tam z drugiej strony działać jednocześnie :)

massey235    41

a jak jest z tymi szkoleniami  bo odr u mnie teraz organizuje sa 4 i na kazde trzeba tak rowno chodzic??czy mozna na odwal

arti17cf    0

Czy jeśli w biznesplanie miałem wpisane w roku bazowym 4 byczki i w każdym następnym roku 2 sztuki więcej, a już w pierwszym roku złożyło się tak, że posiadam 9 sztuk to czy muszę zmienić założenia biznesplanu, czy to że będę miał więcej sztuk nie będzie problemem?

Jestem z naboru 2007-2013.

daanny    9

u mnie odr zorganizował kilka szkoleń jednego dnia dostałem papier na wszystkie i mam to z głowy 

adamek1942    2

Mam pytanie czy na młodego rolnika 2016r można wziąść ciągnik bez dpf np.ursus c 382. Czy juz musi być z dpfem

mazzzzi    0

Nie musi mieć dpf,z tym że powinien spełniać normy emisji spalin. Ale musi być fabrycznie nowy czyli musisz być pierwszym właścicielem.

Edytowano przez mazzzzi

Tomek1887    0

Witam. Mam pytanie. W biznes planie mam podane nazwę maszyny Agregat Unia Kos 2,1m i dzisiaj zakupiłem ten agregat i na tabliczce na maszynie jest napisane Unia Kos BT 2,1 m i pytanie czy musze robic zmiane moze agencja sie czepiać o ten symbol BT?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?