Polecane posty

maciej123    17

przez to mysle o kredycie na maszyne z biznesplanu  bo na nowy sprzet sa atrakcyjniejsze warunki na uzywany nawet nie wiem jak to jest z kredytami a ta kasa z mlodego mozna obrocic. pytanie jeszcze odnosnie mr na 2015 mialem odrzucony wniosek odwolywalem sie do regionalnego tam min liczba pkt byla ustalona na 15 ja mialem 12 i niby chca mi jeszcze na 2015 przyznac bo przed zmiana ustawy obnizajaca kryteria nie mialem wydanej decyzji.  Na 2016 mam juz przyznane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
srodecky    3

Maciek, ja na Twoim miejscu bym się ubiegał i odwoływał, profity duże, a z maszynami z tego co pamiętam jest tak, że na nowym sprzęcie wyjdzie Ci taniej niż na używanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiliber    0

Mam pytanie odnośnie zmian w biznesplanie. Słyszałem gdzieś, że można zrobić zmiany tylko jednorazowo. Czy to prawda, że można składać wniosek o zmiany tylko raz czy można ewentualnie złożyć kolejny w przyszłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

Jak to jest z kontrola zbiorników na gnojowicę???jak się taka kontrola odbywa...za premie MR będę kupować wóz asenizacyjny....jak duże powinienem mieć zbiorniki jak to obliczyć??

Tak duże żeby pomieścić gnojowicę wyprodukowaną przez 6  miesięcy , do tego potrzebna jest obsada

 

Witam jestem z naboru 2015 wrzesień. Otrzymałem pieniądze zakupiłem prasę .jestem vatowcem czy mogę rozliczyć się z vatu z tej prasy ? głównie chodzi o agencję czy niebędą się czepiać ?

A czemu ma się czepiać???US a ARiMR to zupełnie co innego!!

Panowie za przeproszeniem i bez obrazy ale nie róbcie z siebie debili!!!!Dostaliście premie dla MŁODYCH ROLNIKÓW  to znaczy,że myślenie należy już wyłączyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Mam pytanie. Mam przekazane gospodarstwo na MR 2015. Chodzi o to że we wniosku miałem wpisane przejęcie całego gospodarstwa a na ojca została dzierżawa na 10lat(1.9ha). Czy agencja będzie sie o to czepiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ta dzierżawa to gdzieś zgłoszona jest? Jest na to umowa pisemna czy ustna?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kmx125    0

Cześć mam pytanie w biznes planie miałem wpisaną prasę za 85tyś a teraz trafia się za 78tyś oczywiście fabrycznie Nowa czy muszę robić zmianę w BP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

wysłałem zaświadczenie z KRUS plus pismo przewodnie z danymi i nr sprawy 7 października poleconym i zero odpowiedzi

ze strony agencji czy zadzwonić do nich i się spytać czy doszło? czy oni nie odpisują w takich sprawach

 

wysyłał ktoś też ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Ja również wysyłałem zaświadczenie z Krus na początku października ponieważ minął rok od dostania premii  i także odezwu nie ma ale myślę że nie będą nic wysyłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

NIe wiem czy tutaj poowinienem zadać to pytanie ale nie chce zakładac nowego tematu; mianowicie

pytanie do tych co skorzystali z premi na MR 

- czy warto zawracać sobie głowę tym działaniem jeśli zdobycie  tych min 12 punktów  i min 15 tys euro bedzie "sztucznie" naciągane? 

- na czym polega prowadzenie uproszczonej rachunkowości?

-czy kontrole w gosp są bardzo restrycyjne? (czy  obornik może leżeć w pryźmie na polu gdy nie ma płyty? czy miejsce na ŚOR to ma być jak jakieś specjalne pomieszczenie czy np wystarczy szafka zamykana na klucz? i inne tego typu pierdoły których nie musiał bym spełniać gdybym nie brał MR)

- biznes plan piszecie sami czy zlecacie?

- czy dużo jest łażenia i donoszenia różnych dokumentów?

yd- Jak oceniacie tą pomoc z perspektywy czasu? Czy teraz zdecydowalibyście się na tą pomoc?

Edytowano przez sirKonrado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Panowie i Panie mam pilne pytanie, robiąc plan nawozowy robimy go teraz na rok 2017? Doradca z odr twierdzi że potrzebuje tego planu już na rok 2016, mimo że badanie gleby robiłem po żniwach tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Jestem MR z naboru 2014 wzialem teraz ziemie  w dzierzawe na 2 lata i bede bral doplaty na te dzialki,I  teraz tak  czy musze zrobic zmiany dotyczace rozwoju gospodarstwa w strukturze zasiewow?jesli tak to czy  musze zrobic to teraz czy na wiosne moge ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.  jestem Tu nowy w sumie pierwszy raz pisze. mam takie smieszne pytanie czy dostał juz ktos kase z naboru 2016? wiem ze się czeka 90 od wniosku ale czasem jak juz ktos spełnił praktycznie wszystkie wymogi przy złozeniu wniosku o wypłate to tak naprawde oni nie maja juz co sprawdzac. no chyba ze ewentualnie planują jakąś kontrole. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie w biznes planie miałem wpisaną prasę za 85tyś a teraz trafia się za 78tyś oczywiście fabrycznie Nowa czy muszę robić zmianę w BP ?

Oczywiście że tak. Wszystko musi się zgadzać model i cena. Jeśli nie to poprawka musi być!

Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max307    2

 To prawda, u nich wszystko musi się zgadzać.  A jak masz jakiekolwiek wątpliwości, to zawsze lepiej się dopytać,  żeby potem problemów nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja pierdziele co nabór to gorzej widzę , za czasow premii 75tys moc ciągnika była tolerancja 30KM , wartość tez była orientacyjna a nie z dokładnością do tysiąca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

Mam taki problem w mr 2016 napisałem że będę posiadał pewną działkę po spadku ojca i teraz problem bo siostra mieszka w Londynie i nie może przyjechać a trzeba zrobić podział spadku ,moje pytanie jest takie czy nie da się tej działki jakoś notarialnie prepisac na jakiś czas albo na stałe bez obecności siostry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej123    17

we wniosku mialem przegubowke chce kupic inna o podobnych paramietrach cena sie troche rozni musze robic zmiane oferty? czy oferta do wniosku byla pogladowa i chodzi bardziej o parametry maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj