Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marianmass    0

Mam pytanie odnośnie młodego 2015 czy do Krusu muszą być podane wszystkie działki? Czy na zaświadczeniu o podleganie ubezpieczeniu jest podana powierzchnia.

Wiadomość z agroFakt.pl

marianmass    0

Takie zaświadczenie potrzebuje do młodego rolnika. A sprawą wygląda tak że do młodego rolnika miałem podana jedną działkę co mam na własność akt darowizny. I ostatnio skladalem na mgr i mam dodatkowe działki od ojca i to jest dzierżawa. I te dodatkowe działki chce rowniez dolozyc do mr by razem wszystko sie zgadzal. I pytanie czy ja muszę to głosić w krus czy wystarczy ta działkę co mam i będzie ok. Czy agencja sprawdza powierzchnię w krus a ta co w arimr.

freetaxi    170

Ale w dalszym ciągu nie wiemy po co Ci to zaświadczenie do młodego rolnika?  :) Nie. ARiMR nie będzie pod tym kątem tego sprawdzać. 

Edytowano przez freetaxi

freetaxi    170

Raczej nie. Listę dokumentów, które ARiMR życzy sobie jako załączniki znajdziesz we wniosku o płatność I raty. Na pewno nie jest to zaświadczenie z KRUS o podleganiu ubezpieczeniu.  

Edytowano przez freetaxi

marianmass    0

Fretaxi kurczę to nie wiem oblukalem sobie wniosek o platnosc i jest jako załącznik nr 4 zaświadczenie z Krus o podleganiu ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik.

michal12301    7

Jak składałem wniosek o płatność 13 października to pan prowadzacy mój wniosek powiedział że 17 wysyła "listę przelewów"do wawy. Czy ta " lista" jest równoznaczna ze zleceniem przelewu?

rafalo6200    11

Domyślam się, że nie ponieważ z moich informacji uzyskanych w BP po złożeniu wniosku o I rate płatności automatycznie dany beneficjent jest zablokowany na 60 dni w celu np kontroli. Dopiero po 60 dniach mogą zlecić wypłate kasy na którą trzeba poczekać na pewno kilka tyg.

maciej123    0

maszyne ktora mialem w biznesplanie musze kupic za gotowke czy moge ja wziasc w kredycie? agencje interesuje to za jakie pieniadze kupiel maszyne zadeklarowana we wniosku?

Ninja    8

Nabór 2016, czy jak chcę wziąć teraz ziemię w dzierżawę już poza MR i brać za nią dopłaty to muszę to zgłaszać do wniosku?

freetaxi    170

Teoretycznie nie jak nie masz na nią umowy z datą pewną. A w razie co dostaniesz wezwanie do wyjaśnień. 

Ninja    8

a jeśli byłaby z datą pewną? i czy to ma wpływ na wymóg że 75% ziemi trzeba mieć na własność?

Troker1979    13

maszyne ktora mialem w biznesplanie musze kupic za gotowke czy moge ja wziasc w kredycie? agencje interesuje to za jakie pieniadze kupiel maszyne zadeklarowana we wniosku?

Ja tak kombinowałem, że wezmę Młodego a maszyna w 100% na kredyt. Sprowadzili mnie na ziemię bo trzeba te min 70 tys zapłacić za maszynę gotówką(tu nie jestem pewny czy w ogóle można) albo przelewem i trzeba mieć potwierdzenie przelewu do faktury.

woytek    3

No i w czym widzisz problem? Bierzesz kredyt, kupujesz maszynę i z fakturą i potwierdzeniem przelewu idziesz do ARiMR. Przecież oni nie wnikają czy to są pieniądze wysłane od nich czy z kredytu.

Shaun    14

Można wiedzieć po co brać sprzęt na kreche skoro dostało się na niego pomoc ?? Jakie są korzyści z tego typu kombinacji ??

maciej123    0

za ta kase chcialbym kupic ciagnik uzywany a za reszte cielaki na powiekszenie stada z tego wzgledu zastanawiam sie nad opcja wziecia maszyny z biznesplanu w kredycie jesli jest taka opcja

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?