Polecane posty

Zadzwoni do agencji gdzie składałeś wnioseki i powiedzo ci jak jest dzwine ze nie dostałeś znaku sprawy 


zadzwoni do agencji tam gdzie złozyłeś wniosek i powiedzo ci tak to wyglada ze nie składałeś wniosku bo nie dostałeś pokwitowania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

dzwoniłem przed chwilą do BP i powiedziała mi Pani że pojawi sie jeszcze nowa lista i wtedy powinienem normalnie na niej byc bo punkty mam, coś z systemem czy czymś
decyzje mają już iść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszAdam    0

Panowie czy może ktoś z was wrzucić zdj tego znaku sprawy jak on wygląda .

Edytowano przez LukaszAdam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sss    2

robił już ktoś z was plan nawozowy? potrzebuję wiedzieć czy analiza określajaca ph, P, K, Mg wystarczy czy jeszcze musi być węgiel organiczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

Jeśli chodzi o opracowanie planu nawozowego to czy możemy go opracować sami czy musi to wykonać doradca z odr z uprawnieniami?

 

Ja się pytałem o to swojej prowadzącej w BP. Zadzwoniła do Biura Regionalnego i ustaliła że mogę to robić sam ja potrafię. Są do tego proste w obsłudze programy komputerowe typu PLANO czy NAWSALD. Ponoć plan nawozowy potrzebny jest dopiero w roku docelowym. Ale przez te wszystkie "chyba" "ponoć" i brak konkretnych odpowiedzi na 100% jeszcze zwlekam ze złożeniem wniosku o płatność a może całkiem zrezygnuję z tej kasy(mam 15 punktów więc jak nie zrealizuję któregokolwiek z zadań oddaje 100% dotacji).

 

Skoro okresem wyjściowym jest cały rok 2015 to można wnioskować że już od stycznia 2016 roku możemy zwiększać stado o te 10 % wielkości ekonomicznej, a nawet i więcej.

Co ty na to Toker1979?

 

Ja tak zrobiłem. Poza tym zrobiłem taki "mały wałek". Pięć jałówek wysoko cielnych  , które ocieliły mi się jeszcze w roku docelowym(do 31.12.2015) zarejestrowałem jako krowy po Nowym Roku( zarejestrowałem na nie cielaki), czyli sporo zaniżyłem ESU wyjściowe i w zasadzie wzrost mam w ten sposób załatwiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Ktoś moze wie, ile wniosków w ostatnim naborze Młodego Rolnika było złożonych w woj Łódzkim? Bo wiem ze było w necie, ale nie mogę znaleźć.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekLLU    0

Witam. Czy deklaracja we wniosku (MR 2015) odnośnie przygotowania planu nawozowego wiąże się z wejsciem w rolnictwo zrównoważone ? Ma ktoś pewną inf na ten temat ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo15    1

Czesc jestem z naboru 2015 i mialem w biznesplanie zadeklarowany zakup materiału siewnego i punkty z tego dzialania, decyzja była w maju i czy muszę zakupić już te nasiona teraz na jesieni? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Ja się pytałem o to swojej prowadzącej w BP. Zadzwoniła do Biura Regionalnego i ustaliła że mogę to robić sam ja potrafię. Są do tego proste w obsłudze programy komputerowe typu PLANO czy NAWSALD. Ponoć plan nawozowy potrzebny jest dopiero w roku docelowym. Ale przez te wszystkie "chyba" "ponoć" i brak konkretnych odpowiedzi na 100% jeszcze zwlekam ze złożeniem wniosku o płatność a może całkiem zrezygnuję z tej kasy(mam 15 punktów więc jak nie zrealizuję któregokolwiek z zadań oddaje 100% dotacji).

 

 

Ja tak zrobiłem. Poza tym zrobiłem taki "mały wałek". Pięć jałówek wysoko cielnych  , które ocieliły mi się jeszcze w roku docelowym(do 31.12.2015) zarejestrowałem jako krowy po Nowym Roku( zarejestrowałem na nie cielaki), czyli sporo zaniżyłem ESU wyjściowe i w zasadzie wzrost mam w ten sposób załatwiony.

 Gadasz głupoty. 

 

Krowy jak ci się ocieliły to był okres wyjściowy czyli rok 2015 zarejestrowałeś je po nowym roku i są jako krowy i rzeczywiście masz na rok 2016 wzrost tej wartość ale wzrost masz dopiero osiągnąć w roku docelowym czyli w 2018 i go utrzymać do końca programu więc jak ci zaraz te 5 krów zdechnie to nie masz żadnego wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

koledzy chciałem zasiegnąc waszej rady

czy jest mozliwosc teraz zmiany maszyny w biznesplanie tzn mial byc rozsiewacz a chciałem glebogryzarke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Możesz kolego zmienić tylko sprawdź czy nie spadniesz z punktami. Mógłby ktoś wstawić zdjęcie gotowej tablicy informacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

mija mi rok od wypłaty premii to zaświadczenie z Krus mogę wysłać listem do Agencji i tylko dopisać na kopercie numer sprawy,

czy coś trzeba jeszcze jakieś pismo wstępne/??

 

to jak z tym jest?? czy osobiście trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj