Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daremw    128

No właśnie na zdrowy rozsądek... Przychód jest za coś a pieniądze z MR nie są zapłatą za żaden towar lub usługę.

Wiadomość z agroFakt.pl

pawlus224    1475

Biznesplan jest na 6 lat a zobowiązania kończą się po 5 latach od otrzymania kasy z mr , wiec w ostatnim 6 roku muszę się trzymać struktury zasiewów tak jak mam w biznesplanie ?
Tym samym czy maja prawo nas kontrolować 5 czy 6 lat po otrzymaniu premii ?

xzibit0000    3

Mi 20.09 mijały 90 dni od kiedy składałem wniosek o płatność, mało tego. dopiero 19.09 był wniosek wysyłany na Warszawe przez ich ,,nie chce mi sić'' bo późno wzięli się za wniosek i na poprawki ws. działek musiałem iść i łatwić.. paranoja.. i jak to powiedzieli ,,jak wyślą wniosek to powinni od razu przelać pieniądze..'' do dziś nie widać :)

pawlus224    1475

Kolego pytasz o PROW 2007-2013 czy 2014-2020?

2007-2013 , w 2011 był nabór a kasa na poczatku 2012 :)

Bolsick    5

jezeli ja kase dostalem dwa lata temu to tez musze prowadzic ta ksiege przychodow i rozchodow?? wniosek bodajze w marcu skladany 2014

rafalo6200    11

Skąd masz takie informacje?

Czytaj ze zrozumieniem. To jest domysł i doświadczenie z poprzedniego naboru. Wyraźnie napisałem, że "zapewne" trzeba będzie poczekać do terminu 180 dni zapisanym w rozporządzeniu... Nigdzie nie jest napisane, że takie info dostałem od kogoś.

darek901215    0

Witam. Właśnie otrzymałem premie z naboru 2015 i mam takie pytanie odnośnie VAT-u. Ojciec przekazał mi połowę gospodarstwa pozostając na vacie, ja również teraz przed zakupem maszyn przeszedłem na VAT i moje pytanie dotyczy tego czy jeżeli ojciec użyczyl mi ciągnika zakupionego 6 lat temu to czy ja teraz na podstawie tej umowy użyczenia mogę odliczać podatek od paliwa. I czy z tytułu tego ojciec nie poniesie jakiś konsekwencji, to znaczy czy w ogóle można uzyczyc taki ciągnik zakupiony na VAT? Miał ktoś taki przypadek? Podpowie ktoś coś?

marcinek192    8

No no...czyli jednak można się pospieszyć. U mnie też wczoraj przelew przyszedł, tyle że po 120 dniach. Szał normalnie:) szkoda tylko że pieniądze były i pieniędzy nie ma xD

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?