Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Fugeo    9

Wielkie dzięki za pomoc :)

Ale mam jeszcze jedno pytanie czy w przypadku darowizny jest tak samo?

Załóżmy, że rodzice chcą mi przekazać jako darowiznę tą działkę, na której chciałbym postawić chlewnię - też musiałbym składać takie pismo do prezesa ANR?

Wiadomość z agroFakt.pl

mickas092    325

Nic nie trzeba składać  - idziesz do notariusza, mówisz co  Ci trzeba on mówi Ci jakie dokumenty trzeba - najczęściej wypisy czasem wyrysy z rejestru gruntów jeśli w księgach wieczystych są inne numery działek ( np. była kiedyś komasacja i się numeracja pozmieniała), dowody osobiste, jakieś akty notarialne, akt małżeństwa rodziców, twój akt urodzenia itp. generalnie sprawa dość szybka. 

Fugeo    9

I będzie to powodem do wlepienia mi jakiejś kary przez agencję? Bo dla przypomnienia powiem, że akurat ta działka,a na której chciałbym budować chlewnię mam wydzierżawioną na 10 lat od mojego ojca na potrzeby młodego rolnika.

Dopytuję się, bo nie chciałbym zwracać tych 100 tysięcy... <_<

Shaun    14

Sori, że się czepiam, ale raz twierdzisz, że chcesz kupić działkę, na której chcesz budować a raz piszesz, że to będzie na darowiznie od ojca, która obecnie dzierzawisz. Możesz to wyjaśnić i rzetelnie opisać sytuację ?? No chyba, że czegoś nie doczytałem i rzeczywiście szukam dziury w całym.

Fugeo    9

Panowie z rozdani 2015 składacie teraz coś do agencji np. jakieś zaświaczenia czy coś

Ja zaraz będę składał zaświadczenie z KRUSu o podleganiu ubezpieczeniu.

Sori, że się czepiam, ale raz twierdzisz, że chcesz kupić działkę, na której chcesz budować a raz piszesz, że to będzie na darowiznie od ojca, która obecnie dzierzawisz. Możesz to wyjaśnić i rzetelnie opisać sytuację ?? No chyba, że czegoś nie doczytałem i rzeczywiście szukam dziury w całym.

Na początku zapytałem czy mogę kupić, bo nie orientowałem się w przepisach, które ostatnio uległ zmianom, a następnie zapytałem czy w przypadku darowizny będzie tak samo tzn. czy będę musiał składać pismo do prezesa ANR czy też nie, no i jak się okazało to w tym drugim przypadku nie będę musiał.

Sytuacja wygląda tak. Jest działka X, którą od 2015 dzierżawię od ojca na okres 10 lat. Wszystko na potrzeby programu ułatwienia startu młodym rolnikom. Ostatnio podjąłem decyzję, że chciałbym wybudować chlewnię - wybór padł na tą działkę X. Aby móc zacząć gadać z bankiem na poważnie o kredycie muszę mieć:

- wyrobione pozwolenie na budowę, a co za tym idzie ta działka X musi być moją własnością, bo inaczej w żaden sposób nie mógłbym otrzymać pozwolenia na budowę

- projekt

- biznesplan

i szereg innych rzeczy, ale mniejsza o nie, bo na chwilę obecną chodzi tylko o działkę.

waldii1    13

Ja zaraz będę składał zaświadczenie z KRUSu o podleganiu ubezpieczeniu

A to zaświadczenie w jakim celu? Takie zaświadczenie trzeba złożyć rok po otrzymaniu wypłaty.

Fugeo    9

No to u mnie 14.10 minie rok.

Na pewno masz taką listę punktów (wymagań), które trzeba spełnić do określonego dnia.

waldii1    13

Z naboru 2015 nie ma żadnej listy co do dokumentów. Ty jesteś z naboru 2014 wiec to inna sprawa.

Shaun    14

Tak czy siak, musisz zacząć od przeniesienia prawa własności działki X na siebie. Czy coś stoi na przeszkodzie aby rozwiązać umowę dzierżawy i to zrobić ??

Fugeo    9

Wydaje mi się, że nic, no chyba, że fakt otrzymania premii, ale to by było absurdem.

Pozostaje udać mi się do notariusza i jeszcze raz o wszystko się jego wypytać

maxi93    2

Mam pytanie tak do upewienia, jesli bylem ubezpieczony  w krusie 12 miesiecy od dostania premii a dokładnie jestem juz 14 miesiecy toczy moge podjac legalnie prace ?

polak97    0

Witam.
Jaki kurs potrzebuje do mlodego rolnika ?

I jaki czas mam na jego uzupełniene ?
Z góry dziekuje :D

Fiu2    10

Witam mam pytanko które wielokrotnie przewijało się w tym temacie na pewno mnie za to opierdzielicie ale już trochę zgłupiałem... do rzeczy niebawem minie rok od dnia wypłacenia mi pomocy (wcześniejszy nabór) czy od tego czasu mam 60 dni na dostarczenie do ARiMR zaświadczenie o tym że jestem ubezpieczony w KRUSie czy jak bo gdzieś czytałem że po 3 latach od wypłacenia premii gdzieś pisze że rok i już teraz sam nie wiem. Tylko nie krzyczcie na mnie  ;P

tomekkomar    11

U mnie w naborze 2010 było 3 lata, później w trakcie naboru zmienili na rok, od dnia wypłaty pomocy. Po upłynięciu roku od dnia wypłaty pomocy masz 60 dni na dostarczenie zaświadczenia z KRUS, o którym była mowa parę postów wcześniej, a wystarczy uważnie czytac. Pozatym przecież musiałeś dostać pismo z agencji, w którym są wyszczególnione wszystkie pozycje, co, gdzie, kiedy, jak plan lekcji w przedszkolu :)

mrugolek    4

Witam mam pytanko które wielokrotnie przewijało się w tym temacie na pewno mnie za to opierdzielicie ale już trochę zgłupiałem... do rzeczy niebawem minie rok od dnia wypłacenia mi pomocy (wcześniejszy nabór) czy od tego czasu mam 60 dni na dostarczenie do ARiMR zaświadczenie o tym że jestem ubezpieczony w KRUSie czy jak bo gdzieś czytałem że po 3 latach od wypłacenia premii gdzieś pisze że rok i już teraz sam nie wiem. Tylko nie krzyczcie na mnie  ;P

Przez rok od dnia otrzymania pomocy ( kasa na koncie ) musisz być na KRUS . Potem masz 60 dni na złożenie zaświadczenia w agencji. Dobrze policz  ten rok, bo kara to 100% zwrotu. Tych 60 dni też nie można przekroczyć. 

Edytowano przez mrugolek

Fiu2    10

9 listopada dostałem kasę czyli jeszcze trochę czasu jest. 100% raczej nie jak już to 3% mój znajomy na czas tego nie zlożył i 3 klocki musiał zwracać.

Edytowano przez Fiu2

Tomek1887    0

Witam. Mam pytanie czy jesli mam w biznesplanie wpisane ze bede w Krajowym systemie jakosci ze w gospodarstwie bedzie prowadzona integrowana produkcja roslinna i dostałem za to punkty to myslicie ze mogł bym z tego teraz zrezygnowac?

Tomek1887    0

A w naborze 2015 było 15 czy jednak zostało zmienione na 12 punktów? A czy jesli bym to działanie zamienił na cos innego?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?