Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

zetor14    33

Nabór 2016. Dziś przyszła decyzja odmowna z uzasadnieniem iż nie złożyłem na siebie wniosku o dopłaty bezpośrednie na działkę wzięta na "urządzanie" lecz złożył go poprzedni właściciel gruntu. Wraz ze składaniem poprawek poprzedni użytkownik wyłączył ww działkę z wniosku o dopłaty. Czy jest sens składania odwołania do Warszawy?

kuba9449    0

Czy wie ktoś co teraz będzie z młodym rolnikiem w związku ze zmianą przepisów dotyczących zakupu ziemi?

Na młodego rolnika nie można mieć ziemi i trzeba ją dopiero kupić, ale żeby ją kupić trzeba jakąś mieć od 5 lat, trochę to się wyklucza...

majkel207    18

Nabór 2016. Dziś przyszła decyzja odmowna z uzasadnieniem iż nie złożyłem na siebie wniosku o dopłaty bezpośrednie na działkę wzięta na "urządzanie" lecz złożył go poprzedni właściciel gruntu. Wraz ze składaniem poprawek poprzedni użytkownik wyłączył ww działkę z wniosku o dopłaty. Czy jest sens składania odwołania do Warszawy?

patrzyłeś, czy jest gdzieś w rozporządzeniu obowiązek złożenia wniosku o dopłaty przez młodego? chyba sens jest, tylko trzeba by wymyślić, jakieś argumenty czemu to zrobiłeś.

Wiadomość z agroFakt.pl

zetor14    33

Szukałem, ale obowiązku nie ma chyba. W korekcie do wniosku na młodego pisałem oświadczenie że nie złożyłem gdyż nie mam nr gospodarstwa i miałbym to zrobić dopiero po przejęciu wszystkich działek. Ojciec wykreślił z wniosku o bezpośrednie tą działkę ale z decyzji wynika jakby oni tego nie widzieli.

Ninja    8

Podbijam bo szukam szukam i nie znalazłem nigdzie jakie dokumenty można uznać za potwierdzające rozpoczęcie realizacji biznesplanu.

W mojej agencji tez nie umieją tego skonkretyzować.

W swoim biznesplanie mam zaplanowany zakup ziemi oraz budowę studni głębinowej.

Swoją droga czy jeżeli mam już decyzję od kwietnia o przyznaniu pomocy to mogę tą studnię jeszcze wywalić z biznesplanu? Nie wpływa ona na punkty.

Nie znalazłem nigdzie również  jaki "system jakości" wchodzi w punkt:

"zobowiązanie do uczestnictwa w unijnym systemie jakości lub krajowym systemie jakości"

Planuję rozpocząć certyfikacje GLOBALGAP ale nie mogę się nigdzie dowiedzieć czy jest on kwalifikowany...

a co tą są te systemy jakości tak btw?

witam. mógł by ktoś podesłać jakieś przykładowe podanie o zmianę biznes planu. chce zmienić strukturę zasiewów i produkcje zwierzęcą i nie za bardzo wiem jak ma wyglądać te podanie. z góry dziękuje :) 

majkel207    18

Szukałem, ale obowiązku nie ma chyba. W korekcie do wniosku na młodego pisałem oświadczenie że nie złożyłem gdyż nie mam nr gospodarstwa i miałbym to zrobić dopiero po przejęciu wszystkich działek. Ojciec wykreślił z wniosku o bezpośrednie tą działkę ale z decyzji wynika jakby oni tego nie widzieli.

przecież decyzję odmowną musieli oprzeć na konkretnych artykułach, prawda? więc napisz kolego na czym oparli tą odmowe

Edytowano przez majkel207

pedro2    349

Mógłby ktos podać wzór na obliczenie % zmiany struktury produkcji? Będę wdzieczny.
Jeśli w 2016 zmiana była 16%, w 2017 będzie kolejne 20% to trzeba wysyłać zapytanie bo wtedy zmiana wyniesie już 36%, dobrze rozumiem?

Edytowano przez pedro2

zetor14    33

przecież decyzję odmowną musieli oprzeć na konkretnych artykułach, prawda? więc napisz kolego na czym oparli tą odmowe

Nie złożyłem wniosku dopłaty bezpośrednie na siebie, zrobił to ojciec i wg ich oceny nie rozpocząłem urządzania gospodarstwa. Mam umowę dzierżawy, na niej napisane że dopłaty pobiera dzierżawca ale przecież umowa jest między dzierżawcą a właścicielem i to czy składam dopłaty czy nie to moja sprawa, nigdzie w rozporządzeniu nie ma wzmianki że obowiązkiem jest pobieraniem dopłat bezpośrednich, chyba że to przeoczyłem. Ale chodzi mi o to że ojciec wykreślił ją z wniosku o bezpośrednie. Pani która prowadziła mój wniosek miała z tym ogromne problemy że tego nie zrobiłem, od razu mi proponowała żeby wycofać się teraz składać za rok lecz facet który także prowadzi wnioski o młodego który siedział w innym stanowisku po cichu mi podpowiedział żeby ojciec wycofał wniosek na daną działkę. 

macio9554    19

Może i to pytanie padnie po raz kolejny ale nie śledzę tematu na bieżąco, otóż ile dni ma agencja na wypłatę pierwszej razy pomocy tj.80 tyś złotych, liczmy od dnia złożenia wniosku??  Będę wdzięczny za pomoc :)

macio9554    19

Ok dzięki, a miał ktoś może przypadek że jednak agencja nie wywiązała się z tego terminu i ktoś czekał więcej niż 90 dni ?

waldii1    13

Prawdopodobnie w drugim kwartale 2017r.

Kto podpowie jak to jest ze wzrostem wartości ekonomicznej gospodarstwa. Czy wzrost który mam w roku docelowym załóżmy że jest to 25% mam utrzymać przez wszystkie lata czy wystarczy żeby w kolejnych latach nie spaść poniżej 10%? Bo miałem siać buraczki ćwikłowe ale jest kiepska sytuacja i chce zmienić na fasolę. Da radę to zrobić bez problemu?

marcinek192    8

Nie moge tego znaleźć nigdzie wczesniej chociaż wiem że było..więc sorki ale pytam ponownie. Ile czasu zleci mniej więcej od wysłania dokumentów z BP do departamentu finansowego a dokonaniem przelewu.. Orientuje sie ktos?

marcinek192    8

Czyli na rychłe działania nie ma co liczyc:) a czy jezeli minęło mi juz 90 dni to ewentualny telefon do nich cokolwiek pomoże czy nie warto gardła zdzierac i tracić czasu?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?