Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
redbull    8

czy ja wiem czy im się spieszy mnie też babka wezwała to poprawek (nabór 2016) na początku lipca a jak już zajechałem to powiedziała żebym jeszcze nie robił tych poprawek ona jeszcze przejrzy i mi da znać i jeszcze cisza ;) pewnie czeka aż żniwa się zaczną wtedy będą ganiać ;)

mamdres    3

osoba prowadząca mój wniosek mówiła, że lista będzie w połowie sierpnia

dzikidaniel    36

Ja dopiero w 82 dniu dostałem :P Musicie poczekać jeszcze parę dni ;)

U mnie dziś minęło 82 dni i w kulki sobie lecą.

Kto przypomni nr do departamentu finansowego?

Wiadomość z agroFakt.pl

jarek5036    1

to chyba ty tylko masz kwit  i umiesz skopiować rozporządzenie a nie odp.

To chyba tylko kwit ma skoro ma wyższe a głupiego rozporządzenia nie umie przeczytać. Potem ludzie się dziwią że do sprzątania magistra trzeba mieć...

§ 5. 1. Warunek dotyczący kwalifikacji zawodowych, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 4, uważa się za spełniony, jeżeli
osoba fizyczna posiada:
1) stopień naukowy doktora lub ukończone studia trzeciego stopnia z dziedziny nauk rolniczych lub z dziedziny nauk
weterynaryjnych lub
2) ukończone studia pierwszego stopnia lub studia drugiego stopnia, lub jednolite studia magisterskie, lub studia magisterskie,
na kierunku wymienionym w ust. 1 załącznika nr 1 do rozporządzenia lub na kierunkach studiów, w ramach
których zakres kształcenia albo standardy kształcenia obejmują treści związane z działalnością rolniczą, w wymiarze
łącznym co najmniej 200 godzin lub co najmniej 30 punktów uzyskanych w ramach Europejskiego Systemu Transferu
i Akumulacji Punktów Zaliczonych (European Credit Transfer System), lub
3) ukończone studia pierwszego stopnia lub studia drugiego stopnia, lub jednolite studia magisterskie, lub studia magisterskie,
na kierunku innym niż wymienione w ust. 1 załącznika nr 1 do rozporządzenia, oraz co najmniej 3-letni staż
pracy w rolnictwie, lub ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z działalnością rolniczą, lub
4) kwalifikacje w zawodzie wymienionym w ust. 2 i 3 załącznika nr 1 do rozporządzenia, lub

2) kwalifikacje, o których mowa w § 5 ust. 1:
a) pkt 1, 2 lub 3 – przyznaje się 5 punktów,
B) pkt 4 w odniesieniu do zawodów wymienionych w ust. 2 załącznika nr 1 do rozporządzenia – przyznaje się
5 punktów,
c) pkt 4 w odniesieniu do zawodów wymienionych w ust. 3 załącznika nr 1 do rozporządzenia – przyznaje się
4 punkty,

No to nie wiesz ile miałeś punktów jak robiłeś wniosek ? Wyższe powiązane z rolnictwem czy nie ?

Niestety dokładnie nie wiem:) Wyższe nie powiązane z rolnictwem, i z mojej i doradcy interpretacji rozporządzenia wynika że nie będę miał punktów za szkołę  a w agencji twardo twierdzą że będę miał 4 punkty i stąd moje pytanie.

dzikidaniel    36

Ja mam tylko średnie więc daj se siana. Jak rozporządzenia nie umiesz czytać to nie moja wina. R3+średnie daje wykształcenie technik rolnik, ile za to daje punktów chyba wiesz? No bo chyba zrobiłeś średnią szkołę zanim poszedłeś na studia nie? I świadectwo maturalne i ukończenia szkoły też posiadasz? Oj ludzie...

Michal1988    2

do 8go sierpnia agencja ma mieć zatwierdzone wnioski więc listy należy spodziewać się w sierpniu. Dziś dzwonili w sprawie poprawek. woj. lubelskie

maromar    13

witam, trochę mnie tu nie było. składam dopiero wniosek o wypłatę pierwszej raty pomocy z MR 2015, i tutaj się pojawił problem, bo w akcie notarialnym jest zapis, iż rodzice mają prawo do korzystania z piwnicy w oborze i pomieszczenia gospodarczego, doradca powiedział ze to nie przejdzie w agencji i będzie potrzeba zrobienia aneksu do aktu, anulującego ten zapis, zaniosłem kopię aktu do kierownika BP, obejrzał akt, i stwierdził że musi skonsultować z prawnikiem, co o tym myślicie?? miał ktoś podobny zapis w akcie?? dodam że problem polega na tym zę doradca twierdzi że nie mam pełni praw posiadania i w tym problem

dzięki za podpowiedzi, ale sprawa sama się wyjaśniła, kierownik BP stwierdził że jednak nie będzie problemu z tym aktem. We wtorek (26.07.2016) oddałem wniosek o wypłatę pierwszej raty i zapytałem panią ile trzeba będzie czekać na kasę na koncie, to powiedziała że nie długo, że powinno szybko pójść, (pomorskie)

dzikidaniel    36

Normalnie w du... mnie mają. 2 sierpnia będzie 90 dni a jak przelewu nie było tak dalej nie ma...

Czy ktoś poza mną czekał ponad 85 dni na przelew?

Edytowano przez dzikidaniel

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?