Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Rangiz    4

Biznesplan i wniosek o dopłaty muszą zgadzać się do do joty? Gdzieniegdzie mam różnice dosłownie 2-3 arów i prowadząca powiedziała, że jeśli nie zmienie biznesplanu to wysyła kontrole. 

crvx40    7

gdzies czytalem ze może byc 30% niezgodnosci jesli sie myle niech mnie ktos poprawi bo mam ten sam problem i narazie nic z tym nie robie

dzikidaniel    36

Powyżej 30% musisz pytać się o zgodę na zmianę biznesplanu. Zasiewy powinny zgadzać się w BP i w wniosku o dopłaty.

Wiadomość z agroFakt.pl

maniek20    71

to niech wysła u mnie była i wyszło na moje a 30 % to może być ale w 7-13 a tutaj 14 -20  niema sie wpisywane co jest na polu co rok tylko co jest w 3 roku a trzeci rok z 2015 roku to chyba 17/18 lub 18/19 

Rangiz    4

Biznesplan i wniosek o dopłaty muszą zgadzać się do do joty? Gdzieniegdzie mam różnice dosłownie 2-3 arów i prowadząca powiedziała, że jeśli nie zmienie biznesplanu to wysyła kontrole. 

Chodziło mi tu o nabór 2016, przepraszam, że nie doprecyzowałem. 

Edytowano przez Rangiz

Yangi    0

czyli podsumowujac, w biznesplanie powinny byc wymienione wszystkie dzialki ktore posiadamy i uprawiamy nawet te na umowe ustną ?

waldii1    13

Ja jak składałem wniosek w 2015 to interpretacja przepisów była że tylko własności i umowy długoterminowe z datą pewną. Tych ustnych i nawet długoterminowych ale bez poświadczenia notariusza lub samorządu nie wpisywali doradcy.

piomal1991    0

Panowie ja złożyłem wniosek 29 KWIETNIA i też czekam na pieniądze :) Nie ma się co denerwować tylko prosić Najwyższego żeby problemów później nie było :) Jeśli w rozporządzeniu jest czas 90 to administracyjnie muszą go dotrzymać. Wiem coś o tym aż zbyt dobrze że 1 dzień spóźnienia bardzo boli :( Tak że poczekajmy zdążymy ;D

Ninja    8

Maks już tylko miesiąc poczekacie :)

podpowie mi ktoś czy młody rolnik może studiować dziennie?

wladko119    0

Mam pytanie jeżeli średni powierzchni gruntów rolnych 2015 w moim województwie wynoś 4,71ha (podkarpackie) a ja mam 5,50 ha to dostałbym MR chodzi mi o ople tylko bo resztę wymogi spełniam :D

A i czy ktoś wie jaka jest powierzchnia gruntów rolnych na 2016 rok ?

dzikidaniel    36

Nie do końca tak jest jak powyżej zostało to napisane. Musi mieć na własność 70% średniej krajowej co wynosi 7,34 ha, pozostałe ha do średniej krajowej może już mieć w dzierżawie.

nie słuchaj.. ściągnij rozporządzenie i przeczytaj dokładnie. Musisz mieć średnia wojewódzka tylko i wyłącznie, nie musisz dochodzić do średniej krajowej. U mnie w świętokrzyskim jest 5.48 chyba i z podobną powierzchnia składałem w 2015r. i wszystko pozytywnie.

dzikidaniel    36

Dobrze Michał powiada (mi się zaś pomieszało ze starym naborem). Cytując rozporządzenie:

6) po dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy rozpoczęła jako kierujący prowadzenie gospodarstwa: a) o powierzchni użytków rolnych w rozumieniu ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego (Dz. U. z 2012 r. poz. 803) w brzmieniu obowiązującym w dniu 12 grudnia 2014 r., równej powierzchni minimalnej, którą stanowi co najmniej średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, a w przypadku gdy gospodarstwo jest położone w województwie, w którym średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie jest niższa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju – co najmniej średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie w województwie oraz nie większej niż 300 ha.

Tak więc trzeba spełnić średnią krajową, zaś w województwie z niższą średnią niż wojewódzka średnią wojewódzką. Jeszcze zostaje uzbierać punkty i osiągnąć wielkość ekonomiczną i można składać.

maniek20    71

a no tak przez ten % to zapomniałem że dziś już niedziela a jutro poniedziałek

waldii1    13

A co jutro ciekawego się wydarzy? Trzeba rzepak prysnąć, sianokiszonkę zrobić a do tego burza jest nie wskazana:-)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?