Skocz do zawartości

Polecane posty

maniek20    71

kolego mam ci znaleść jak sami powiedzieli że nie bedzięmy czekać 90 dni tylko szybciej a te tempe k**wy zlecnia nie zrobiły nawet 

Rangiz    4

Jak ty komus wierzysz na slowo, zwlaszcza politykom i urzedasom to tym bardziej mam wątpliwości co do twojego życiowego obycia. Papier mówi 90 dni i tego musisz sie trzymać. Nerwy nic nie pomogą, wręcz przeciwnie. Cierpliwość jest cnotą. Uspokój sę i czekaj na kasę, krzycz po tych 90 dniach.

Wiadomość z agroFakt.pl

dzikidaniel    36

kolego  a czy ty czasem nie jesteś jakimś pracownikiem 

Czy to trzeba być pracownikiem ARiMR by wiedzieć jak to się skończy? Przed 1 dniem naboru wiadomo było jakie są warunki wypłacania premii, wiadomo było o tych 90 dnia, a to że ktoś mało znający realia i nie mający nic związanego z wypłacaniem premii palną jakiś termin nie znaczy że tak będzie. Już nie raz pisałem że pewnikiem może być info na papierze z podpisem, ale nie zawsze. To że sobie ktoś coś wymyślił bo tak mu pasowało nie znaczy że tak będzie, tym bardziej że potwierdzenie było na gębę. A to że diler nie potrafi zapewnić sprzętu w takim a nie innym terminie nie jest winą agencji i nie do agencji mieć o to problem.

waldii1    13

Ale niektórzy są zawistni, taki typowy polak który ma 1 krowę a jego sąsiad 10 to nie modli się o to żeby i on miał 10 tylko żeby temu drugiemu 9 zdechło. Zamias się wspierać to skaczecie sobie do oczu.

dzikidaniel    36

Patrzenie realnie na sytuację jest zawiścią? Tak samo chcę by jak najszybciej robili przelewy ale by kwiczeć nad tym że jeszcze nie ma? Wypisywać epitety by ulżyć swojej "krzywdzie" (bo tak to odbieram - zamiast się cieszyć że da coś to mieć krzywdę że jeszcze nie dało)? Powiem więcej, ucieszyłem się jak napisał że otrzymał przelew. Po czym przyznał się że jaja se robi, tak samo ze mnie jak i z Ciebie. Myślisz że to potrzebne jest?

Mało tego, krzyczy by iść do TV a sam iść nie che. Nie wiem jak Ty ale ja nie lubię pieniaczy którzy innych pchają a sami patrzą na rozwój wydarzeń.

I to ja jestem ten zawistny, typowy polaczek?...

Edytowano przez dzikidaniel

maniek20    71

i co panowie ja polaczek ale ten polaczek sobie załatwił to co chciał i teraz tylko jeden klik i na moje konto 

Rangiz    4

Oczywiście, telefon tu, postraszenie tam, gdzie indziej zwyzywanie i maniek ma pieniądze 15 dni wcześniej niż reszta. Śmiech na sali :D

Czy gdziekolwiek robiono komuś problemy ze zmianą biznesplanu jeśli chodzi o rezygnacje ze zobowiązań (mając dużą nadwyżkę punktową)?

Edytowano przez Rangiz

maniek20    71

a kto tu mówi o jakiś problemach biznesplanu zmianami ja mówiłem oczym inym

tu ktos naprawde chyba coś brał bo gada jak pracownik arimr 

waldii1    13

Freetaxi jak to jest z inwestycją przed dniem wypłaty premii? Czy mogę kupić sprzęt teraz i później go normalnie rozliczyć?

freetaxi    170

Zakupu przed otrzymaniem decyzji ponoć nie rozliczysz ale przed wypłatą środków już raczej tak. 

waldii1    13

Chodzi o to że do czwartku mam zapłacić za maszynę a kiedy dostanę wypłatę to nie wiadomo. Wniosek już jest w centrali ale ile im to zajmie to nie wiadomo.

freetaxi    170

To tak jak napisałem. Nie powinieneś mieć problemów z rozliczeniem inwestycji jeśli zapłacisz w czwartek a przelew środków dostaniesz potem. 

dzikidaniel    36

Chodzi o to że do czwartku mam zapłacić za maszynę a kiedy dostanę wypłatę to nie wiadomo. Wniosek już jest w centrali ale ile im to zajmie to nie wiadomo.

Możesz spróbować ugadać się ze sprzedawcą i teraz wpłacić zaliczkę na pełną kwotę, sprzęt otrzymać, a po wypłacie premii zapłacisz jak się należy i zaliczka wraca. U mnie jest tak z tym że talerzówkę brałem zanim decyzję otrzymałem.

waldii1    13

Dzwoniłem na infolinie miły pan powiedział że nie będzie problemu jeśli tylko maszyna jest z biznesplnu. A jeżeli powiedzą w BP że nie mogę to niech dzwonią do centrali i im powiedzą w którym miejscu jest zapis o tym.

plusz    0

dzis kasa wpłyneła wniosek złozyłem 26 kwietnia a 7 czerwca poszedł do centrali także panowie sprawdzcie konta zanim pokrzyczyczcie :)

waldii1    13

Masz szczęście bo Twój wniosek do centrali trafił w czerwcu i masz już kasę, mój np trafił w połowie maja gdy system źle działał i teraz czekam nie wiadomo do kiedy.

Zygmunt1991    2

witam do kiedy uprawa podana w biznesplanie i na dopłaty musi być na polu? Głównie chodzi mi o to że chcę już skosić grykę i jeszcze raz ją posiać ale właśnie nie wiem do kiedy musi być na polu w razie kontroli? 

Yangi    0

Witam, mam taka sytuacje:

W tym roku skladalem wniosek na Mlodego Rolnika. Oprocz gruntów ktore przejalem od ojca wpisalem do biznesplanu dzialke, ktora dzierzawie jak to sie mowi " na gebe". Wlasciciel nie chce sprzedac aniewydzierzawic notarialnie na 10 lat, wiec wpisalem ja w biznesplanie jako dzierzawa krotkoterminowa ( tak mi doradzono w ODR , poniewaz teraz zlozylem tez na nia wniosek o doplaty obszarowe). Dzis dostalem telefon z biura powiatowego , gdzie skladalem wniosek, ze dzierzaw krotkoterminowych sie nie wpisuje i mam dosatrczyc nowy poprawiony biznesplan juz bez tej dzialki.

Tak sie zastanawiam czy Pani z ARIMR ma racje, bo w Instrukcji uzytkownika do skoroszytu B_Plan na stronie 7 pkt 5.2.3.4.4 jest napisane " Pozycję 'dzierżawa kr.-term.' należy wybrać dla pozostałych działek dzierżawionych. "

Wiec jak to jest z tymi dzialkami dzirzawionymi ustnie na krotki termin na ktore skladamy tez wnioski obszarowe?

Drugie pytanie, czy w biznesplanie trzeba tez podac dzialke ktora posiadam a nie uzytkuje rolniczo ( nie sladam na nia wnioskow obszarowych, mala powierzchnia 11 arow) Bo podalem

Z gory dzieki za odp

pozdrawiam

Edytowano przez Yangi

tromba222    3

Jedno pytanko, bo dawno nie zaglądałem do tematu i nie pamiętam na której stronie znajdę informacje. Otrzymałem premię we wrześniu ze starego naboru, kupiłem już dwie maszyny i wydałem na nie 50tys. w lutym i chciałbym je wkońcu rozliczyć. Na jakim formularzu należy do zrobić? Z góry dziękuje.

Edytowano przez tromba222

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?