Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Troker1979    13

Na raty to chyba nie bardzo. Pytałem w swoim BP to oprócz faktury potrzebny jest dowód przelewu który trzeba dołączyć do faktury. Jak by tak można było to nie bałbym się brać premii. Maszynę wziąłbym w całości na raty pieniążki na lokatę i czekały by na okoliczność jak przyszło by mi oddać premię jak nie spełnie warunków.

waldii1    13

Dziś to tylko w czapkę można dostać pod remizą.

Ja to już straciłem nadzieje na kasę z czerwcu a po informacji z BP że nie będę mógł rozliczyć kasy wydaj przed przelewem to już całkiem mnie demotywuje do jakiekolwiek działania.

Widzisz składaliśmy wnioski o płatność szybko żeby jak najwcześniej mieć pieniądze ale w tym kraju działa to inaczej bo dostają te osoby co złożyły później a polecenia przelewu trafiły do centrali w czerwcu, ale co ja Ci będę tłumaczył, sam dobrze wiesz.

Edytowano przez waldii1

Wiadomość z agroFakt.pl

xzibit0000    3

sam się troche ogólnie spóźniłem z wnioskiem o płatność, bo chciałem przyczepe na żniwa mieć, ale cóż, do żniw jeszcze miesiąc, więc miejmy nadzieje że ich obietnice (  :D )  o szybkich wypłatach zostanie spełniony

maniek20    71

nie wiem czy to możliwe bo już im 60 dni mineło a nawet jak by tak bylo to było by chyba żle

waldii1    13

To chyba dziś masz 60 dni a ja jutro. Fajnie by było jakby na w tym tygodniu wypłacili. Skończyło by się trochę problemów.

piomal1991    0

Panowie poczekajmy jeszcze parę dni :) Skończą się dopłaty wezmą się za MR :D Byłem w czwartek w BP w Kielcach i powiedzieli mi że w zależności od ilości zgłoszeń na powiat wnioski pójdą do centrali, jeśli jednak nie wyrobią się w 60 dniach od daty złożenia wniosku to powinno się ich o odsetki karne podać :P Skoro u nich się spóźnić nie można to czemu z ich strony opóźnienie jest dopuszczalne ? Ja złożyłem wniosek 27 kwietnia i też czekam z niecierpliwoscią mimo że w powiecie tylko kilkanaście wniosków przeszło. Do sierpnia mają czas :P

maniek20    71

o odsetki dopiero po 90 dniach ja już nie czekam tylko zrobiłem co miałem zrobić i chyba zadziałało 

kolego te gatki które sa w BP to mogą w 4 litery ja wbiłem  teraz oj bardzo wysoko chyba tylko sam minister jest nad nimi 

waldii1    13

Panowie poczekajmy jeszcze parę dni :) Skończą się dopłaty wezmą się za MR :D Byłem w czwartek w BP w Kielcach i powiedzieli mi że w zależności od ilości zgłoszeń na powiat wnioski pójdą do centrali, jeśli jednak nie wyrobią się w 60 dniach od daty złożenia wniosku to powinno się ich o odsetki karne podać :P Skoro u nich się spóźnić nie można to czemu z ich strony opóźnienie jest dopuszczalne ? Ja złożyłem wniosek 27 kwietnia i też czekam z niecierpliwoscią mimo że w powiecie tylko kilkanaście wniosków przeszło. Do sierpnia mają czas :P

Czy Wy nie widzicie że tam jest burdel z tymi wnioskami bo wypłacili te co do płatności trafiły w czerwcu. Centrala ma dwa tygodnie od zlecenia przelewu. Wszystko co zostało złożone wcześniej wisi. Coś tu jest nie tak i dopłaty nie mają z tym nic wspólnego, agencja chwali się że ma siły przerobowe na 30tys. Przelewów na dzień więc bez problemu by się z tym wyrobili między dopłatami.

daremw    128

A ja nie rozumiem po co cała ta gadka...
Nic nie rusza, czekać cierpliwie. Dyskusje na temat wypłaty premii i tak nic nie pomogą no i są głównie na zasadzie domysłów- które znacząco mogą odbiegać od rzyczywistości. Pamiętajcie też, że ludzie na górze już zmieniali rozporządzenie dla własnych potrzeb (przez swoją nieudolność), teraz mają 90 dni na wypłatę a za kilka dni może okazać się, że rozporządzenie zostało zmienione i mają np 150 dni. Wszystko wokół tego jest jałową dyskusją, bo rozmawiacie na ten temat a na górze jeszcze sami nie wiedzą jak ostatecznie wyjdzie.

witam dostałem decyzję o przyznaniu premi chciał bym zrobić zmianę do biznesplanu i te 30tys rozpisać na opryski Nawozy i paliwo, było tylko na opryski, i w bp mówią.ze.takiej zmiany nie.mogę.zrobić.jak to jest

dzikidaniel    36

Ja bym proponował by każdy otrzymujący przelew dopisał kiedy składał wniosek o płatność.

Ja złożyłem 4.05 i jeszcze czekam.

waldii1    13

o ku%$%a jest kasa

Pozwolisz że zacytuję panią z centrali: Dziś nie zrobiliśmy żadnego przelewu ponieważ system nie działa.

Wiec przelew był zrobiony w piątek a dopiero dziś dostałeś na konto.

maniek20    71

haha

nic nie dostałem a co lepsze okazuję sie że nawet zlecnia niema  u nich i kazali bić do kierownika i niestety już to zrobiłem i czekam na telefon od niego jednym słowem   tv i tyle

xzibit0000    3

szczerze to żal u ból. będą czekać do ostatniego dnia, aż wyznaczą nowy, wydłuzony termin ze względu że ,,stary system'' był nie sprawny i przedłużą o kolejne X miesiecy:)

waldii1    13

System jest ten sam tylko dali nowoczesną nakładkę ba system, ale zauważyli że coś jest nie tak i zdjęli nakładkę i teraz działa dobrze. Problem jest z pierwszymi wnioskami, a dziś system remontowali żeby te wnioski przepuścił i nie działał.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?