Polecane posty

mati2311    0

Im nie chodzi o żadne kolejki czy tam jakieś komitety kolejkowe , po prostu koniec kasy i dostana lepsi , wykształceni , z większym areałem niż minimalny . Proste.

Edytowano przez mati2311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@piotr - Ja się nie gorączkuję , Ja pytam by właśnie nie potrzebnej gorączki uniknąć :)

czyli przed ogłoszeniem terminu naboru nie ma co działać ?

 

ja bym sobie sciągnoł z ARiMR plan rozwoju gospodarstwa i wniosek

i instrukcje do tego i można wypełniac(oszczedzisz 300zł a jest prosty nie trzeba wszystkiego wypełniac np tego z nawozami),

znalesc jakąs szkołe,

zastanawiac sie co posiac w ciagu 5 lat

jakie maszyny kupic sprawdzic

jakie sa ceny bo pózniej na ostatnia chwile to nie wymyslisz nic konkretnego ja musiałem poprawiac te uprawy bo mi nie zgrywały

Edytowano przez wsiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

@wsiok żeby to było takie proste hehe...

 

a wniosku lepiej nie ściągać bo i tak za każdym razem coś zmieniają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Z tymi cenami to fakt - Ja to zaobserwowalem na przykładzie belarusow .

Dzięki za sugestie , zciągnę sobie ten plan spróbuje wypełnić , potraktuje to jako rozgrzewkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

maszyny pod skoczyły w górę dlatego że podatek VAT poszedł w górę i ciągle na pewno nie rosną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@wsiok żeby to było takie proste hehe...

 

a wniosku lepiej nie ściągać bo i tak za każdym razem coś zmieniają...

 

 

Najlepiej nic nie robić? :P

Wniosek zmieniają ale czy wszystko zmieniają czy tylko drobne rzeczy?

Wniosek można sobie ściągnąć i poćwiczyć wypełnianie a jak będą nowe wnioski to już mniej więcej będzie wiadomo co i jak wypełniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak jak pisałem warto sobie poćwiczyć a wniosek(może zmienią ale bedzie w 90% podobny) to jest banał za który w odr chcą 100zl, plan to nie jest taki trudny do wypełnienia ja sam praktycznie musiałem wszystko babce w odr dyktowac i skasowała 200zl :/ i jeszcze łaske robiła że cos napisze no i pewnie jak wszedzie odradzała zeby brac MR, a mi jednak sie wydaje że warto, w koncu kto ci da 75tys za spełnienie jakichs wymagan i planów!!! A ceny to przez nieudolnosc rzadów(duży dług) i podwyżke vat, podobno planuja jeszcze w 2012 i 2013 podniesc vat po 1 pkt% no i jeszcze Mlodych Rolników chca oskubac z kasy

 

plan rozwoju gosp to najlepiej wersje aktywna tam ci sie esu samo wyliczy :P

Edytowano przez wsiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Vat vatem ale nie wierzę w to że sprzedawcy nowego sprzętu nie korzystają z okazji i nie podnoszą cen akurat wtedy gdy rolnicy biorą pieniądze z dopłat , z MR , MGR i mają największy popyt na maszyny w ciągu roku . Oczywiście to tylko moje zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

Podłączam się do pytania mateusz560.. , co będzie sprawdzane ??

Edytowano przez yanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rjurczyk    7

Witam...

25,01,2011 złożyłem wniosek o płatność

28,01,2011 zostałem wezwany do wyjaśnienia zapisu dożywocia z aktu notarialnego.

17,02,2011 pieniążki na koncie :)

 

Dodam że nie składałem po przekazaniu wypisów z rejestru gruntów, ale też przejąłem dokładnie to co deklarowałem z pierwszym wniosku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no własnie podoszą zeby zarobic bo kto od nich kupi? 100 razy bym wolał zagraniczny używany, niż nowy za takie ceny ale cóż zrobić muszą i producenci sprzętu zarobić a także sprzedawcy, u nas w kółku wnet ten sprzęt na złom wywiozą :D

bo np ludzie przychodza i sie pytają o cene: ile ta grabiarka kosztuje? sprzedawca sprawdza i sprawdza mówi: 1700zl ale mam znajomego który sprzedaje za 1000zl...

a ten mówi: panie panie ja sie pytam o cene bo sam chce sprzedac!!

taki handel ze sprzetem sie odbywa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofweid    0

Ja wniosek o płatnośc złożyłem 11.02 i cierpliwie czekam długo wyszło bo musiałem poprawiac akt.. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2311    0

złożony 26.01 , mazowieckie i nic nie słychać jeszcze.

 

jak dziś dzwoniłem to powiedział gościu ,że jeszcze nie rozpatrywał mojego wniosku . także w miesiąc się nie wyrobią. <_<

Edytowano przez mati2311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

Ja to samo 26.01.2011 składałem o płatność lecz w tym zczaiłem się że zaświadczenie z krus które dołączyłem do wniosku ma błąd błędną datę tydzień później zawiozłem osobiście napisałem informacje że tam jest błąd w ten czas jak pisałem tą informacje z tym błędem zadzwonił do mnie Pan który ogarnia mój wniosek zadzwonił na kom jak byłem w agencji powiedział że nie ma w kompie u nich numeru konta na wniosku jest ale w kompie nie ma. A to był mój błąd bo miałem do oddziału zanieść wniosek a nie zaniosłem no więc jak ten Pan zadzwonił powiedziałem że jutro wszytko załatwię no i zajechałem wniosek wypełniłem no i złożyłem do swego oddziału przysłano mi pismo z mego oddziału że taka zmiana weszła do nich z tym numerem czyli 11.02.2011 i teraz ból

nie wiem czy mam czekać od tego 26.01.2011 czy od tego 11.02.2011 na kasę taka porażka życiowa że szok :lol: :lol: :lol: WSTYD aż .

 

Typiara w agencji powiedziała że max do miecha mi przeleją no ale jak takie shizy wyszły to nie wiem co myśleć. Więc czekam od ostatniej daty od 11.02.2011

jak będzie wcześniej sara to napiszę a Wy piszczcie jak dostaniecie:)) hehe pozdro


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2311    0

Odnośnie PROW na mazowszu jak ktoś ma poniżej 16 ESU to jest bez szans praktycznie. o tych co wiecej mają też nie wiadomo . Mówię oczywiście o pozostałych , nie o mlecznych wnioskach.

Edytowano przez mati2311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

Pomoc w ramach działania „Ułatwianie…” przyznawana będzie poszczególnym wnioskodawcom w ramach dostępnych środków finansowych, w kolejności wynikającej z uzyskanej liczby punktów, przyznawanych według następujących kryteriów:

 

1. powierzchnia użytków rolnych w tworzonym gospodarstwie (5-16 pkt) – najwyższą liczbę punktów otrzymają wnioskodawcy, którzy utworzą gospodarstwa o największym areale użytków rolnych;

2. kwalifikacje zawodowe wnioskodawcy (1-5 pkt) – najwyższą liczbę punktów uzyskają wnioskodawcy posiadający wykształcenie rolnicze na poziomie wyższym;

3. stopa bezrobocia w powiecie, w którym położone jest gospodarstwo (0-5 pkt) – najwyższą liczbę punktów uzyskają wnioskodawcy przejmujący gospodarstwa w powiecie, w którym bezrobocie jest najwyższe w danym województwie.

 

 

no ale tutaj jest mowa o powierzchni gospodarstwa a nie punktach ESU.

dobrze myślę czy nie ??


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Chyba dobrze myślisz , na moje oko to ESU teraz będzie mniej istotne przy składaniu wniosków .

A może punkty będą brane pod uwagę tylko przy przyjmowaniu wniosków a przy rozpatrywaniu dalej będzie jak było ?

Heh może będzie trzeba jeszcze biegać za jakimś zaświadczeniem stopy bezrobocia w powiecie :/

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Dla mnie lepiej aby ESU było brane pod uwagę :/ No a z tego co podali wygląda że ha jedynie :/ No ale na konkrety brak czekać, bo póki co to aby gdybać sobie możemy :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj