Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcin1912    8

kolego mrlubelskie czekałeś 1,5 miesiąca od złożenia wniosku czy jak juz papiery poszły do warszawy? Bo ja już miesiąc czekam od momentu jak papiery zostały wysłane do warszawy.

waldii1    13

1.5 miesiąca temu to decyzje kończyli wydawać więc kolegi wniosek pewnie od razu trafił do centrali.

plusz    0

u mnie bedzie 50 dni jutro od złozenia wniosku o płatnosc i nic a ty kolego co dostałes to kiedy poszedł wniosek o przelew bo wiecie ze złozenie wnisku a zlecenie pezelewu to dwie rózne rzeczy

Wiadomość z agroFakt.pl

maniek20    71

a ja się w%&8# m i zrobiłem trochę ruch już w BR a tych wystarczyło trochę postraszyć tv żeby ruszyli 4 litery i jeżeli to prawda co powiedział to kasa ma być szybciej jak te 90 dni 

i dostałem info od kobiety z tv że dziś dostał info ze niby już wypłacili premię to ja sie pytam gdzie gdzie jest ta kasa jak nic niema 

Marcin1912    8

Ja jak dzwonilem do warszawy to nie dość że nie przekierowała mnie do osoby odpowiedzialnej za wypłate to nie potrafiła odpowiedziec na żadne pytanie . Ale stwierdzila ze jeżeli wniosek wpłyną do warszawy to od 2 tygodni do miesiąca maja wypłacic . w czwartek mija miesiąc jak nie wpłynie to bede dzwonił dlaczego mnie okłamała

maniek20    71

kolego to mi powiedział warszaw że do 2 tygodni maja czas na wypłatę od zlecenia poprostu wszyscy kłamią i tyle 

waldii1    13

Mój wniosek jest już miesiąc w centrali a podobno wcześniej system nie działał. Z kim nie rozmawiamy to każdy nam tłumaczy tak żeby prawda była po jego stronie.

kamil18fmr    11

Mój wniosek leży od 29 kwietna... kasy nie widać. W piątek dopiero odezwała się osoba prowadząca żeby donieść jakieś zasmarkane oświadczenie i księgę rejestracji zwierząt..... żenada...

waldii1    13

To byłoby coś dziwnego żeby wszystkie polityczne media powiedziały coś o sprawach niewygodnych. Trzeba liczyć na info z niezależnego źródła. Tylko że oni też wszystkiego się nie dowiedzą.

kocur666    4

Witam jestem z naboru 2015 I jadę jutro złożyć papiery na dopłaty mam zadeklarowany lubin żółty na tym 1 ha a mam posiany jęczmień , lista była pod koniec kwietnia więc musiałem coś robić i co mam wpisać ? Babka co robiła mój wniosek ipewniala mnie żebym wpisał jęczmień dzwoniła do biura i powiedzieli że nie będą brać pod uwagę tego jęczmienia więc się Was pytam co robić ?

kamil18fmr    11

Witam jestem z naboru 2015 I jadę jutro złożyć papiery na dopłaty mam zadeklarowany lubin żółty na tym 1 ha a mam posiany jęczmień , lista była pod koniec kwietnia więc musiałem coś robić i co mam wpisać ? Babka co robiła mój wniosek ipewniala mnie żebym wpisał jęczmień dzwoniła do biura i powiedzieli że nie będą brać pod uwagę tego jęczmienia więc się Was pytam co robić ?

Miałem ten sam problem.

Strączkowe mogą być wysiewane od przyszłego roku. W tym sezonie nie musisz ich wysiewać, mimo że we wniosku masz za to dodatkowe punkty

maniek20    71

a ja już posiałem i mam ich gdzieś potem powiedzą ze nie było albo coś inego wymyślą raz zasiałem i mam na 5 latek 

kocur666    4

Wpisz to co rośnie. Wcześniej nie wiedziałeś co deklarowałeś?

Wiedziałem co mam siac ale lista było późno . To bym wg nic nie posiał

Edytowano przez kocur666

Turbomatiq    4

Ponawiam pytanie.Czy potrzebny jest zdany egzamin zawodowy do MR z wcześniejszego naboru(przesunięcie zielonej listy) czy wystarczy dyplom ukończenia Technika Rolnika?

Edytowano przez Turbomatiq

waldii1    13

Freetaxi a Ty kolego nie wiesz co się dzieje z naszymi pieniędzmi? Mój wniosek jest już miesiąc w centrali a kasy jak nie było tak nie ma.

Rolnik7343    429

Forumowicze mam do was pytanie
Czy po zawodówce rolniczej moge starać sie od dopłaty Młodego Rolnika ?

Cz4rn7    5

Panowie miał ktoś samo R.3 podczas składania wniosku? mam ten kurs i nie wiem czy muszę robić R16 czy samo to daje pkt. ( Chodzi mi o ew. następny nabór ) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?