Polecane posty

Gość   
Gość

system działa tylko do wpisywania i wprowadzania wniosków a reszta to wersja robocza widziałem na własne oczy tak nie oficjalnie 


Maniek ja już nie wiem o co tu chodzi. Każde BP powinno mieć to samo i powinno działać. U mnie w BP podobno wszystko działa a jak jest naprawdę to nie zgadniesz. Kasy jak nie było tak nie ma.

A nie wiesz kiedy system będzie działał?

pytanie czy ci powiedziala prawdę czy tylko zrobiła liste roboczą i ta czeka na resztę co jest wszystko możliwe  więncej info bede mial prawdo podobnie w poniedziałek bo dziś nie było za bardzo czasu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Za dużo roboty maja z dopłatami aby się mr bawić teraz. Ja jak zmianę robiłem to mówił mi aby się nie spieszyc bo i tak teraz dopłaty ważniejsze poza tym musze czekać teraz na pismo ze zmiany przyjęli. A jak z tym krusem jest, czy decyzje ktora dostałem o podleganiu ubezpieczeniu starczy czy cos ekstra od nich musi być? Prawie niech na decyzje czekalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To powiedz co w tym systemie jest w wersji roboczej. Bo jak dla mnie to system albo działa albo nie. Skończyłem informatykę to troche rozumie.

Ja zmiany robiłem i decyzji nie dostałem. Krus jest wymagany po roku nie teraz.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

U mnie w bp za rozpoczęcie realizowania biznesplany oczekują kopi potwierdzenia złożenia wniosku o dopłaty. Dobrze ze się w tym roku wyrobiłem i złożyłem na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bardzo ważna kwestia dla tych, którzy składali wniosek na młodego. Pamiętajcie o złożeniu wniosku na dopłaty na ten minimalny hektar, który mieliście przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Właśnie Panowie jak to jest z wnioskiem o dopłaty. Nie zostało przepisane na mnie jeszcze gospodarstwo, jedyne co aktualnie dzierżawie 1ha od ojca, nie złożyłem jeszcze wniosku o wypłatę pierwszej raty i czy wniosek o dopłaty na całą powierzchnię gospodarstwa składać już na siebie czy ojca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No właśnie kolego o tym pisałem. Trzeba złożyć wniosek na siebie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni    2

dotyczy to również naboru z tego roku? bo złożyłem wniosek MR2016  z umową dzierżawy i prowadząca wniosek w arimr powiedziała że w kwestii składania(kto) o dopłaty jest 'dowolność'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Także. Masz przecież tytuł prawny w postaci umowy dzierżawy. Strasznie ostatnio każą brać to pod uwagę więc proponuję złożyć dla siebie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To powiedz co w tym systemie jest w wersji roboczej. Bo jak dla mnie to system albo działa albo nie. Skończyłem informatykę to troche rozumie.

 

Ja zmiany robiłem i decyzji nie dostałem. Krus jest wymagany po roku nie teraz.

no dobra ja skoniczyłłem rolnika ale tez cos tam stego wiem z informatyki jestem po % to moge pisac troche no 

a system dziela tak jak działa na dopłatach że troche jest reszta w produkcji jeszczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z systemem to jaja są odkąd pamiętam więc trzeba brać poprawkę :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

robia tak system jak dopłaty wypłacali że zazielenianie musza liczyc ręcznie bo system gupoty im podaje 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Dla mnie to jest chore, przecież każdy równo i sprawiedliwie dostaje 80k wiec po co jakieś naliczenia, obliczenia. Jest ktoś na liście wypłaty to robią przelew i z czapki. A nie system musi naliczyć bo oni nie wiedzą jak wygląda 80 tysięcy. Czy tam pracują ludzie bez mózgów? Dzieci neo jak kogoś nie ma na nk czy facebooku to nie istnieje. Może ten system na tym jest oparty i jak nie masz konta na fb czy nk to nie wiedzą czy przypadkiem nie jesteś tworem wirtualnym.

A dopłaty tak liczą że kilku moich znajomych dostało już 3 przelewy i jeszcze brakuje po kilka tys do kwoty z decyzji, jak oni to robią? To tak jakbyśmy na MR dostali po 75tys bo resztę dostaniemy albo i nie w zależności od tego jak system naliczy.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla mnie to jest chore, przecież każdy równo i sprawiedliwie dostaje 80k wiec po co jakieś naliczenia, obliczenia. Jest ktoś na liście wypłaty to robią przelew i z czapki. A nie system musi naliczyć bo oni nie wiedzą jak wygląda 80 tysięcy. Czy tam pracują ludzie bez mózgów? Dzieci neo jak kogoś nie ma na nk czy facebooku to nie istnieje. Może ten system na tym jest oparty i jak nie masz konta na fb czy nk to nie wiedzą czy przypadkiem nie jesteś tworem wirtualnym.

 

A dopłaty tak liczą że kilku moich znajomych dostało już 3 przelewy i jeszcze brakuje po kilka tys do kwoty z decyzji, jak oni to robią? To tak jakbyśmy na MR dostali po 75tys bo resztę dostaniemy albo i nie w zależności od tego jak system naliczy.

kolego ja mówię że sytem dziala tak ja w doplatach to znaczy ze nie działa moduł wypłaty jeszczę a nie że musza naliczać ręcznie to dopłaty konicza liczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ja rozumie i nie pisałem że ręcznie liczą. Tylko mnie zastanawia co system ma naliczać jak wszyscy dostają 80tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8540    0

Mam pytanie we wniosku MR2016 podałem 0,5ha ugoru a została posiana kukurydza czy trzeba to zgłosić i zrobić zmianę całego biznesplanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja rozumie i nie pisałem że ręcznie liczą. Tylko mnie zastanawia co system ma naliczać jak wszyscy dostają 80tys.

akurat tu mi chodzilo ze maja system a dopłaty ręcznie musza też liczyć bo żle im system wylicza a tu poprostu nie działa ostatni moduł systemu który odpowiada za realizację zleceni ale dlaczego tak jest niewiem moze poprostu ktos specjalnie w centrali to blokuje zeby odwlekac wypłasty a jak sie im zechce to z dnia na dzień to naprawią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jak dla mnie to celowe opóźnianie wypłaty. Pieniądze pracują na 500+ a teraz jeszcze chcą wprowadzić mieszkanie+ więc na to wszystko trzeba nazbierać. W następnym tygodniu mija połowa czasu od złożenia wniosku, zobaczymy co będzie dalej.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś albo jutro  40 dni już im minęło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jakby to się dało jakoś przyśpieszyć. Ale nie zostało nic innego jak czekać. Może do centrali trzeba zadzwonić, bo może uważają że jak nikt nie dzwoni to nie zależy na szybkiej wypłacie.
A co Maniek z tą TV? Bo jakoś cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzwoń jak masz czas jak oni pracują a co z tv niewiem kobita odpisal tylko że się zajmnię tematem napisz tez tam to moze cos się ruszy jak będzie więcej ludzi ja się tylko zastanwaim ile ludzi poskładało już o wypłatę bo na podkarpacię 2 osoby dopiero z 60

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Do TV napisałem. Ale bez odezwu. Jutro nie będę miał jak zadzwonić bo cały dzień mam umówione belowanie siana. W moim BP 2 osoby złożyły wnioski. Ale kolega to z 2 tygodnie temu. Pewnie nie za dużo osób złożyło wnioski. Może ze 100 by się nazbierało w całym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to i tak dużo jak BP jest 2 jak umnie jest 2 na całe województwo to albo słabo napisales że ci nie odpisali albo nie wiem bo ja już sie nie bawię tylko jade z grubej i piszę coś żeby ich ruszyło dokładnie florczak miała się tym zająć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krysiu    2

Witam.

 

Złożyłem wniosek na MR w tym roku, dostałem od Ojca 2,1 ha ziemi w dzierżawie pisemnej na 2 lata. Dzierżawa nie jest "potwierdzona" notarialnie. Zostanie przekazane całe gospodarstwo wraz z budynkami i hodowlą. Całe wyprodukowane zboże w gosp jest przekazywane do skarmiania. Wniosek MR robiła mi Pani z ODR, tak samo jak i pomagała przy wypełnieniu wniosku o dopłaty. Pytałem się jej czy w tym roku mam złożyć wniosek o dopłaty za tę dzierżawioną działkę, odpowiedziała mi że nie. Ojciec złożył wniosek już o dopłaty. Czytając poprzednie posty dojrzałem informację że muszę w tym roku złożyć wniosek o dopłaty na siebie na daną działkę. Co mam zrobić w tym przypadku? 

 

Proszę o pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj