Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
waldii1    13
Napisano (edytowany)

Tylko przez BP. To by było zbyt piękne żeby można było przez internet sprawdzić.

Czy ktoś może pochwalić się wyższym stanem konta? I wcale nie mam tu na myśli 500+ :-)

Edytowano przez waldii1

tomekkomar    11

Cześć! Mam takie pytanie, MR na konto dostałem w 2011 roku w lipcu, ciągnik kupiłem we wrześniu 2013, kiedy mogę ten ciągnik spieniężyć? W tym roku mija 5 lat od przekazania i wypłaty środków. Z tego co rozumiem przepisy to już mógłbym go sprzedać, tak?
Cześć! Mam takie pytanie, MR na konto dostałem w 2011 roku w lipcu, ciągnik kupiłem we wrześniu 2013, kiedy mogę ten ciągnik spieniężyć? W tym roku mija 5 lat od przekazania i wypłaty środków. Z tego co rozumiem przepisy to już mógłbym go sprzedać, tak? No bo 5 lat minęło i wszystkie warunki pozostałe spełnione.

waldii1    13

Moim zdaniem to musisz go mieć 5 lat od zakupu. Czyli dopiero w 2018 w lipcu.

Ma ktoś już może kasę z naboru 2015?

Wiadomość z agroFakt.pl

damianos95    52

Witam mam 2 pytania do osób które znają temat i wiedza na 100% a więc
1.mój kolega jest po LO z matura od 4 lat z kawałkiem niecałe 4.5 roku jest ubezpieczony w KRUS jako domowników więc teoretycznie nie będzie musiał uzupełniać wykształcenia na MR problem polega na tym że on był w szpitalu potem miał zwolnienia lekarskie i tak wyszło ze kasa ze zwolnień szła na zapłacenie składki i on z własnych pieniędzy zapłacił 5 składek reszta była placona że zwolnienia i teraz jeżeli będzie się ubiegal o MR to zalicza mu tę 4 ponad lata ubezpieczenia w KRUS czy nie za to że nie płacić składek z własnej kasy tylko miał zwolnienia jak to będzie wyglądać ????
2. Czy jeżeli rodzice są w związku małżeńskim ale ojciec i matka mają 2 odrębne gospodarstwa o innych numerach itd to czy jeżeli syn będzie miał przepisane gospodarkę np po matce to ojac może wzwiasc w dzierżawę żeby podnieść sobie tą wymaganą wielkoa ekonomiczna o 10% po otrzymaniu premii czy nie może wziąść w dzierżawę od ojaca ??
Proszę o odp i dziękuję

dzikidaniel    36

1. Jak krus ma w papierach że jest 4 lata ubezpieczony jako domownik to nikogo nie obchodzi kto i w jaki sposób płacił.

2. W dzierżawę może od rodziny brać ile chce. Tylko zakup od krewnych nie jest uznawany przez agencję.

waldii1    13

witam panowie długo mnie tu nie bylo dostal ktoś kase juz

Myślałem Maniek że już dostałeś kasę że Ciebie wcale nie widać. Ale z tego co pisałeś to do wtorku powinieneś dostać. U mnie narazie cisza. Nawet decyzji na zmiany nie dostałem bo mówili w BP że nie trzeba a w rozporządzeniu jest napisane coś innego.

maniek20    71

Myślałem Maniek że już dostałeś kasę że Ciebie wcale nie widać. Ale z tego co pisałeś to do wtorku powinieneś dostać. U mnie narazie cisza. Nawet decyzji na zmiany nie dostałem bo mówili w BP że nie trzeba a w rozporządzeniu jest napisane coś innego.

a dziś czwartek  a jutro czy coś wpadnię na konto to niewiem co BP toina bajka ale jak zmiany uznali to starczy a co zmieniane było

waldii1    13

Ceny maszyn zmieniałem i wyrzuciłem przygotowanie do sprzedaży bo wymagają umów przedwstępnych na dostawy zboża czy rzepaku.

damianos95    52

1. Jak krus ma w papierach że jest 4 lata ubezpieczony jako domownik to nikogo nie obchodzi kto i w jaki sposób płacił.

2. W dzierżawę może od rodziny brać ile chce. Tylko zakup od krewnych nie jest uznawany przez agencję.

A czy dzierżawa od rodziny moze byc uznana za wzrost 10% wartosci ekonomicznej czy nie ??

maciej123    0

skladalem w ostatnim naborze na mlodego czy musze skadac wniosek na doplaty na te dzialki na ktore mam spisana umowe z rodzicami czy ojciec moze zlozyc?

dzikidaniel    36
Napisano (edytowany)

No a jak Ty to sobie wyobrażasz że Ty masz dzierżawę a kto inny składa wniosek o dopłaty? Musisz.

A czy dzierżawa od rodziny moze byc uznana za wzrost 10% wartosci ekonomicznej czy nie ??

A czemu niby by nie miała? Traktowane to jest jak każda inna dzierżawa.

Edytowano przez dzikidaniel

Maksu    0

Ponoć nie będzie możliwości rozliczenia takiego zakupu. Mam klienta w podobnej sytuacji i czekamy na interpretację z ARiMR.

Skąd takie informacje? Inwestycje można realizować po otrzymaniu decyzji. Ja tak zrobiłem - po otrzymaniu oficjalnej odpowiedzi z BP.

maniek20    71

Ceny maszyn zmieniałem i wyrzuciłem przygotowanie do sprzedaży bo wymagają umów przedwstępnych na dostawy zboża czy rzepaku.

a punkty nie poleciały

waldii1    13

Poleciały ale miałem prawie 17 zostało jeszcze 15.6 i problemu nie będzie.

freetaxi    169

Maksu my chyba z tego co kojarzę to pisaliśmy o zakupie przed decyzją. 

Maksu    0

Maksu my chyba z tego co kojarzę to pisaliśmy o zakupie przed decyzją. 

No właśnie mówiliście o zrobieniu inwestycji przed wypłatą premii. To sprecyzuj proszę, bo zacząłem się niepokoić :)

freetaxi    169

Może być problem z rozliczeniem zakupu, który był zrealizowany przed otrzymaniem decyzji.

basti0999    2

Witam. Koledzy ile agencja ma czasu na wypłatę pierwszej raty 80% po złożeniu wniosku o płatność?

maniek20    71

niestety na koncie brak znajomego niema dziś w pracy ani nikogo od MR wiec nic się nie dowiedziałem kiedy bedzie 26 było miech 

dzikidaniel    36

Witam. Koledzy ile agencja ma czasu na wypłatę pierwszej raty 80% po złożeniu wniosku o płatność?

90 dni. Jak byk stoi to w rozporządzeniu.

freetaxi    169

Dla ścisłości. Od dnia doręczenia decyzji liczymy te 9 miesięcy. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się