Skocz do zawartości

Polecane posty

czarek19    0

Koledzy brałem młodego  rolnika w 2011 ukonczyłem technikum agrobiznesu  ale nie zdałem technika jak to  teraz usupełnić

matus2609    5

Wracając do kwestii vatu to pisałem o tym (chyba już kilkanaście stron temu) że nie można odliczać podatku vat za pieniądze z MR tak powiedziała mi babka która pisała mi wniosek, sam również zacząłem drążyć temat i tak dzwoniąc do biura powiatowego nic nie wiedzieli jak to jest w kwestii vatu, później zadzwoniłem do oddziału regionalnego, także nikt nie odpowiedział mi jak to jest z tym vatem, tylko dali mi numer do jakiegoś departamentu a tam babka po konsultacji z kolegami doszła do wniosku że nie można odliczyć podatku vat. Wygląda to trochę tak że w ich rozumieniu nie można odliczać podatku vat (choć głównie nie mają bladego pojęcia jak jest z tym vatem), jednak nie jest to chyba objęte jakimś rozporządzeniem czy też przepisami, także ja będę normalnie rozliczał vat, bo w zasadzie skąd w US mogą wiedzieć za jakie pieniądze kupiłem dany sprzęt, a w razie czego trzeba iść w zaparte i mówić że nie wiedziałeś że nie można odliczać vatu.

Wiadomość z agroFakt.pl

dzikidaniel    36

Podstawowe słowo to uproszczona (ewidencja). Ja wpisuję to na co mam faktury na gospodarstwo + podatki + krus a reszty nie wypisuję.

Forg    1

....Fretaxi, czy jak jestem urządzającym gosp., i mam ten 1 ha w dzierzawie notarialnie, to muszę pisać dopłatę w tym roku na ten ha, czy tata może to podać..???, z góry dzięki za odp.!, gdzie tata jest właścicielem..

Kolego jednak musisz pisać dopłate w tym roku na ten 1ha. Byłem dzisiaj w agencji i mnie uświadomili.

Forg    1

Powiedziała że jasnych wytycznych nie mają ale trzeba skladać wniosek o dopłatę. Trzeba pytać w swoich agencjach. 

waldii1    13

Podstawowe słowo to uproszczona (ewidencja). Ja wpisuję to na co mam faktury na gospodarstwo + podatki + krus a reszty nie wypisuję.

Podatki ok bo masz numer decyzji. A co wpisujesz przy krusie? Bo z tego co się orientowałem to nawet będąc na zasadach ogólnych to ksiegowi nie chcą krusu i go nie uwzględniają w księgach.

waldii1    13

Bo oni wszyscy chcą być bardziej unijni jak cala unia.

A Ty Maniek widzę że już masz dość czekania, tak jak ja.

maniek20    71

a ile można czekać nie po to robilem wszystko tak wcześnie zeby czekac do czerwca na kase 

dzikidaniel    36

waldii1, ale co tu sobie utrudniać, na blankiecie przelewu masz za co i to mam wpisane. Ta księga wg mnie jest po to by była jakaś podstawowa rachunkowość prowadzona, taki kolejny pierdół by nam utrudnić robotę...

ja mam pytanie odnosnie sprawozdania z biznesplanu. otoz gdy dostałem pomoc w 2012 roku to sprawozdanie musze wypelnic na ktory rok? 

marasp    7

czy w MR nabór 2015 przejdzie zakup wagi najazdowej (20 ton) dla gospodarstwa 12-13 hektarowego? 

Kelton    1

Czy ktoś się orientuje od kiedy powinien być prowadzony ten zeszyt ewidencji przychodów i rozchodów? Albo wstawi ktoś projekt?

waldii1    13

Od dnia rozpoczęcia realizacji biznesplanu. Wzór masz w rozporządzeniu.

waldii1    13
Napisano (edytowany)

Dzwoniłem do BP i oni nie znają dalszej procedury bo wnioski o płatność wprowadzone do systemu ale dalej nikt nie powiedział co robić. Nie wiecie jak to dalej jest? Może górę trzeba pogonić żeby pchnąć sprawę do przodu? Czy może taki wniosek o płatność od razu trafia na centralę?

Edytowano przez waldii1

adam993    0

A jak np chcem kupic od sonsiada cielaka to jak to ja mam wpisac w ewidenje czy jakoms fakture musi mi sąsiad wystawic. Prosze o odpowiec

maniek20    71

Dzwoniłem do BP i oni nie znają dalszej procedury bo wnioski o płatność wprowadzone do systemu ale dalej nikt nie powiedział co robić. Nie wiecie jak to dalej jest? Może górę trzeba pogonić żeby pchnąć sprawę do przodu? Czy może taki wniosek o płatność od razu trafia na centralę?

to powiedz kobiecie niech zadzwoni co mi ostatnio wysłałes im wszystko powiedza bo zwykłemu kowalskiemu juz nie 

maniek20    71

4 dni ma ministersto na wydanie decyzji o przelewie a oni maja 2 tygodnie wiec 18 dni od zlecnia przelewu powiny być piniondzę a jak system działa od 4 to do 22 powina byc kasa n akoncie czyli do piątku 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się