Skocz do zawartości

Polecane posty

Zygmunt1991    2

Też mam taką nadzieję bo to trochę chore  by było  że trzeba prowadzić uproszczoną rachunkowość bądź Vat a nie zrobic zwrotu z dużej inwestycji .

plusz    0

słuchajcie ja sobie tego nie wymysliłem w bp prowadzący mi tak powiedział i to potwierdziła babka z biura wojewódzkiego dla mnie to jest chore dlatego was pytam freetaxi mam nadzieje ze w poniedziałek ogarniesz temat i nas oswiecisz ::)

sss    1

Zwrot vatu nie może być traktowany jako dodatkowy środek publiczny

Wiadomość z agroFakt.pl

waldii1    13
Napisano (edytowany)

Chodzi o to że VAT nie jest współfinansowaniem. VAT który chcemy odzyskać i tak płacimy sprzedając produkty rolne. W dodatku US i ARIMR to instytucje które nie współpracują ze sobą więc musieli by pisać podania o udostępnienie danych czy daną maszynę ktoś rozliczał. Moim zdaniem to bez problemu można odliczyć VAT. Myśląc drogą arimr to z MGR też nie można by odliczyć VATu.

Edytowano przez waldii1

a czy do zmiany biznesplanu muszę dołączyć pismo przewodnie gdzie taki wzór uzyskać(składałem wniosek w ostatnim naborze)???

waldii1    13

Z tym, że nie współpracują to nie byłbym taki pewny :)

To mi powiedział znajomy z US dlatego tak napisałem.

freetaxi    170

Zwykłe podanie piszesz Zostudenciak. Jakiegoś oficjalnego wzoru nie ma. 

waldii1    13
Napisano (edytowany)

A jak nie minęło jeszcze 20dni od zakończenia naboru to też musi pisać podanie? Bo z tego co pamiętam to ja nie pisałem we wrześniu.

Edytowano przez waldii1

robi57362    56

witam znajomy chciał mi wczoraj wmówić że wzrost ekonomiczny 10 procent musze osiągnąć w 3 roku i co roku zwiększać go o te 10 procent. -chyba bzdura ?

dzikidaniel    36

10% od roku docelowego do końca. Nie wiem skąd kolega wziął to zwiększenie bo nawet nie masz w BP możliwości rozpisania tych następnych lat.

maniek20    71

w wtorek 3 tygodnię ciekawe czy coś wpłynie ale niewiem kto  na górze odpowiada za  to bo bym sam osobiście do nich zadzwonił 

waldii1    13

Słyszałem od jednej osoby że to jest celowe działanie i chodzi im o to aby wszyscy mieli o rok dłużej zobowiązania. Bo pewnie każdy ma w biznesplanie wpisany rok docelowy 2018 więc od tego roku do 5 lat od wypłaty premii czyli 2021 czyli 4 lata. Bo w 2021 załóżmy 16 maj jest już po terminie składania wniosków na dopłaty, więc odpowiedni wzrost SO, plan nawozowy itp muszą być.

maniek20    71

no dobra 16 jutro to 17 moga laskawie juz zrobic przelew nawet jak tak kombinuja 

waldii1    13

Też na to liczę chyba że uwzględnią to że można o miesiąc dłużej składać wnioski. Ale za nimi nie trafisz, kasa by się przydała bo już dealer dzwoni co robimy i kiedy zaliczkę wpłacę.

maniek20    71

zastanawia mnie jedno jak jestem juz w systemie  z wnioskiem do płatność to gdzies ktos musi wiedziec kiedy będą te przelewy robić i który moge być na liście chyba że czekali do 13 maja i dopiero teraz moga wypłacać 

waldii1    13
Napisano (edytowany)

Właśnie nigdzie nie ma informacji co się dzieje z wnioskiem po zatwierdzeniu i kto się tym dalej zajmuje. Sam chętnie bym zadzwonił i się czegoś dowiedział.

A może tu Maniek spróbujesz http://www.arimr.gov.pl/o-arimr/departamenty-i-biura-centrali/jolanta-chmiel-zastepca-prezesa/departament-finansowy.html

Edytowano przez waldii1

plusz    0

freetaxi masz juz wiedze na temat zwrotu vat-u bardzo licze na twoja wiedze i znajomosci :) u nas nie ma kogo podpytac

Ninja    8

freetaxi masz juz wiedze na temat zwrotu vat-u bardzo licze na twoja wiedze i znajomosci :) u nas nie ma kogo podpytac

też mnie interesuje ten temat :)

maniek20    71
Napisano (edytowany)

Właśnie nigdzie nie ma informacji co się dzieje z wnioskiem po zatwierdzeniu i kto się tym dalej zajmuje. Sam chętnie bym zadzwonił i się czegoś dowiedział.

A może tu Maniek spróbujesz http://www.arimr.gov.pl/o-arimr/departamenty-i-biura-centrali/jolanta-chmiel-zastepca-prezesa/departament-finansowy.html

ta do tych ...... nieda się dodzwonić nikt nie odbiera masakra a jak sie dodzwoniłem juz to sie dowiedzialem ze do 2 tygodni od zlecenia przez BP a kiedy moze być przelew to BP musi się z niemi kontaktować 

Edytowano przez maniek20

kamik90    2

Jak byłem ostatnio w BP to Pani prowadząca mój wniosek powiedziała że pieniądze będą nie wcześniej niż w czerwcu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?