Polecane posty

sss    2

Zwrot vatu nie może być traktowany jako dodatkowy środek publiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122
Napisano (edytowany)

Chodzi o to że VAT nie jest współfinansowaniem. VAT który chcemy odzyskać i tak płacimy sprzedając produkty rolne. W dodatku US i ARIMR to instytucje które nie współpracują ze sobą więc musieli by pisać podania o udostępnienie danych czy daną maszynę ktoś rozliczał. Moim zdaniem to bez problemu można odliczyć VAT. Myśląc drogą arimr to z MGR też nie można by odliczyć VATu.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z tym, że nie współpracują to nie byłbym taki pewny :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy do zmiany biznesplanu muszę dołączyć pismo przewodnie gdzie taki wzór uzyskać(składałem wniosek w ostatnim naborze)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Z tym, że nie współpracują to nie byłbym taki pewny :)

 

To mi powiedział znajomy z US dlatego tak napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zwykłe podanie piszesz Zostudenciak. Jakiegoś oficjalnego wzoru nie ma. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122
Napisano (edytowany)

A jak nie minęło jeszcze 20dni od zakończenia naboru to też musi pisać podanie? Bo z tego co pamiętam to ja nie pisałem we wrześniu.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z podaniem. Bez podania. Nie ma znaczenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

witam znajomy chciał mi wczoraj wmówić że wzrost ekonomiczny 10 procent musze osiągnąć w 3 roku i co roku zwiększać go o te 10 procent. -chyba bzdura ?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

10% od roku docelowego do końca. Nie wiem skąd kolega wziął to zwiększenie bo nawet nie masz w BP możliwości rozpisania tych następnych lat.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w wtorek 3 tygodnię ciekawe czy coś wpłynie ale niewiem kto  na górze odpowiada za  to bo bym sam osobiście do nich zadzwonił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Słyszałem od jednej osoby że to jest celowe działanie i chodzi im o to aby wszyscy mieli o rok dłużej zobowiązania. Bo pewnie każdy ma w biznesplanie wpisany rok docelowy 2018 więc od tego roku do 5 lat od wypłaty premii czyli 2021 czyli 4 lata. Bo w 2021 załóżmy 16 maj jest już po terminie składania wniosków na dopłaty, więc odpowiedni wzrost SO, plan nawozowy itp muszą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no dobra 16 jutro to 17 moga laskawie juz zrobic przelew nawet jak tak kombinuja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Też na to liczę chyba że uwzględnią to że można o miesiąc dłużej składać wnioski. Ale za nimi nie trafisz, kasa by się przydała bo już dealer dzwoni co robimy i kiedy zaliczkę wpłacę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zastanawia mnie jedno jak jestem juz w systemie  z wnioskiem do płatność to gdzies ktos musi wiedziec kiedy będą te przelewy robić i który moge być na liście chyba że czekali do 13 maja i dopiero teraz moga wypłacać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122
Napisano (edytowany)

Właśnie nigdzie nie ma informacji co się dzieje z wnioskiem po zatwierdzeniu i kto się tym dalej zajmuje. Sam chętnie bym zadzwonił i się czegoś dowiedział.

A może tu Maniek spróbujesz http://www.arimr.gov.pl/o-arimr/departamenty-i-biura-centrali/jolanta-chmiel-zastepca-prezesa/departament-finansowy.html

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak nic nie wplynie do południa to tam zadzwonię 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusz    0

freetaxi masz juz wiedze na temat zwrotu vat-u bardzo licze na twoja wiedze i znajomosci :) u nas nie ma kogo podpytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

freetaxi masz juz wiedze na temat zwrotu vat-u bardzo licze na twoja wiedze i znajomosci :) u nas nie ma kogo podpytac

 

też mnie interesuje ten temat :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Właśnie nigdzie nie ma informacji co się dzieje z wnioskiem po zatwierdzeniu i kto się tym dalej zajmuje. Sam chętnie bym zadzwonił i się czegoś dowiedział.

 

A może tu Maniek spróbujesz http://www.arimr.gov.pl/o-arimr/departamenty-i-biura-centrali/jolanta-chmiel-zastepca-prezesa/departament-finansowy.html

ta do tych ...... nieda się dodzwonić nikt nie odbiera masakra a jak sie dodzwoniłem juz to sie dowiedzialem ze do 2 tygodni od zlecenia przez BP a kiedy moze być przelew to BP musi się z niemi kontaktować 

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Jak byłem ostatnio w BP to Pani prowadząca mój wniosek powiedziała że pieniądze będą nie wcześniej niż w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek19    0

Koledzy brałem młodego  rolnika w 2011 ukonczyłem technikum agrobiznesu  ale nie zdałem technika jak to  teraz usupełnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Wracając do kwestii vatu to pisałem o tym (chyba już kilkanaście stron temu) że nie można odliczać podatku vat za pieniądze z MR tak powiedziała mi babka która pisała mi wniosek, sam również zacząłem drążyć temat i tak dzwoniąc do biura powiatowego nic nie wiedzieli jak to jest w kwestii vatu, później zadzwoniłem do oddziału regionalnego, także nikt nie odpowiedział mi jak to jest z tym vatem, tylko dali mi numer do jakiegoś departamentu a tam babka po konsultacji z kolegami doszła do wniosku że nie można odliczyć podatku vat. Wygląda to trochę tak że w ich rozumieniu nie można odliczać podatku vat (choć głównie nie mają bladego pojęcia jak jest z tym vatem), jednak nie jest to chyba objęte jakimś rozporządzeniem czy też przepisami, także ja będę normalnie rozliczał vat, bo w zasadzie skąd w US mogą wiedzieć za jakie pieniądze kupiłem dany sprzęt, a w razie czego trzeba iść w zaparte i mówić że nie wiedziałeś że nie można odliczać vatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj