Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
waldii1    13

Wiesz jakbyś miał jak to zadzwoń jutro do swojego BP i spytaj na jakim etapie jest Twój wniosek o płatność i podziel się z nami tym czego się dowiesz.

marasp    7

obecnie czekam na decyzję o MR, i mam mały dylemat, muszę złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie ponieważ posiadam już pole, czy we wniosku mogę wpisać również działki dzierżawione które były podane również w biznesplanie MR przed podpisaniem umowy dzierżawy? Umowę dzierżawy z pewnych względów będę mógł podpisać końcem maja.

ktoś odpowie? bo do agencji się dodzwonić to graniczy z cudem.

Wiadomość z agroFakt.pl

dzikidaniel    36

Czemu byś nie mógł? Możesz składać na te co masz zadeklarowane jak i na te na które nie dostaniesz umowy z datą pewną. Do wniosku o płatność musisz mieć podpisane dzierżawy na 10 lat.

wojtek12345    12

witam.. czy ktos kto skladal wniosek o platnosc moze mi podac zalaczniki jakie dodawal? bo bylem zlozyc dzisiaj wniosek ale nie bylo osoby odpowiedzialnej za ten dzial i nie moglem oddac.. ale nie wiem czy wszystko mialem.. dlatego prosze o pomoc.

adam993    0
Napisano (edytowany)

Zaswiadczenie z krus ,akt notarialny ,i książkę rozchodów i dochoduw jest potrzebna do agencji wojtek

Edytowano przez adam993

MateuszNoco    0

Witam mam pytanie z mlodego rolnika 2015... w biznesplanie mam oswiadczone ze bede mial minimum konkretna ilosc bydla i chcialbym zapytac czy to liczy sie tak ze musze caly czas miec te minimum czy oni licza to jakos np na poczatek i koniec roku ? bo mam byska do zdania ale nie kupilem na jego miejsce cielaka i sztuka by mi brakowala wtedy.. ?

wojtek12345    12

no wlasnie.. skąd bierzecie książke i co np w niej wpisujecie.. jak ja jeszcze nie zrobilem zadnej inwestycji.. mam oddac pustą karte ?

gelorolnik    2
Napisano (edytowany)

no wlasnie.. skąd bierzecie książke i co np w niej wpisujecie.. jak ja jeszcze nie zrobilem zadnej inwestycji.. mam oddac pustą karte ?

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/Pomoc_dla_mlodych_rolnikow/D2015000098201.pdf (na saym dole masz wzór jak ma to wyglądać) 

kup sobie worek np worek paszy albo nawozu, bańkie oprysku itp itd. wpisz cenę i nr rachunku i masz gotowe

Edytowano przez gelorolnik

U mnie w BP wystarczyło wypełnić pierwsza stronę książki przychodów i rozchodów i zrobić ksero. Jestem na Vacie więc później mam okazywać dokumenty księgowe gospodarstwa w razie kontroli i więcej nie będą wymagać. Taką otrzymałem informacje.  Oprócz tego jeszcze tylko akty własności lub dzierżaw działek i tyle. Nie wymagali nawet zaświadczenia z KRUSU. 

karol_365    8
Napisano (edytowany)

Panowie mam 1 hektar pola ten co był potrzebny do składania papierów na młodego i teraz mam problem bo nie wiem jak składać papiery na dopłaty.CZy ma składać tata razem ze swoimi  czy ja mam zakładać numer gospodarstwa i składać na ten 1 hektar czy w końcu ja mam złożyć na wszystko pole ale znów muszą mi rodzice przepisywać bydło itd bo przecież teraz też do zwierząt sa dopłaty

U mnie tata złożył wszystkie wnioski na siebie. Gdybym dał na siebie dopłaty i zrobił nr gospodarstwa, to powiedzieli , że zaczynam bawić się już jako ''kierujący''. Ja tak zrobiłem... ale i można też złożyć na siebie jak ktoś ma jakieś pewne zamiary.

Edytowano przez karol_365

rafalsport    3

Freetaxi powiedz mi jak to jest z ta umowa bo dostalem mlodego rolnika a teraz moge podjac prace na umowe zlecenie jak to jest podpowiesz mi cos

maniek20    71

uroslo może komuś dziś 80 tys  na koncie  kto składał wniosek o płatność 

xzibit0000    3
Napisano (edytowany)

Witam mam pytanie z mlodego rolnika 2015... w biznesplanie mam oswiadczone ze bede mial minimum konkretna ilosc bydla i chcialbym zapytac czy to liczy sie tak ze musze caly czas miec te minimum czy oni licza to jakos np na poczatek i koniec roku ? bo mam byska do zdania ale nie kupilem na jego miejsce cielaka i sztuka by mi brakowala wtedy.. ?

Z tego co się oriętuje to w roku docelowym musisz mieć ten określony limit bydła, mam tak samo z krowami,  wypełniając wniosek na młodego to była mowa tylko o bydle gdzie określona liczba bydła powinna być w roku docelowym czyli wychodzi to chyba 2018r o ile dobrze pamiętam

Edytowano przez xzibit0000

waldii1    13

uroslo może komuś dziś 80 tys na koncie kto składał wniosek o płatność

Raczej nikt jeszcze nie dostał bo zapewne ktoś by się pochwalił.

A Ty Maniek dzwoniłeś do BP? Dowiedziałeś się może czegoś?

maniek20    71

niestety nie bo niedawno wruciłem do domu a nie zapisalem sobie numeru do nich zeby dzwonić 

dzikidaniel    36

Myślicie że już ktoś dostanie przelew jak w zeszłym tygodniu jeszcze nie działał panel do wpisywania wniosków o płatność? Ja to będę się cieszyć jak w 2 miesiącach się obrobią ;)

xzibit0000, stany sprawdzają albo na 31 grudnia albo na 1 stycznie (co właściwie jest i tak bez różnicy). Co pomiędzy się dzieje jest mniej ważne. Zresztą stany średnioroczne i tak są niższe niż początkowy i końcowy w danym roku.

waldii1    13

Z tego co słyszałem to od 4maja wszystko działa. Więc teoretycznie pierwsze osoby powinny dostać przelew w 2 tygodnie. Wszystko zależy od BP czy się postarają.

Michal673    3

Rozmawiacie już kiedy kase dostaniecie, a ja jeszcze decyzji nie dostałem... Dzwoniłem, już kilka razy ale za każdym razem już mają wysłać, a decyzji jak nie było tak nie ma. Ostanio usłyszałem że nie wysłali decyzji z powodu braków kadrowych...

Napisano (edytowany)

Żeby kasa wpłynęła na konto to najpierw musi przyjść decyzja a potem kasę w ciągu 2 tygodni tam mi powiedzieli w agencji 

Edytowano przez arek1996072705

waldii1    13

No ale o jakiej decyzji piszesz? Bo każdy kto już czeka na kasę to decyzje dostał i złożył wniosek o płatność, po wniosku już nie ma żadnej decyzji.

jaroWM    26
Napisano (edytowany)

Freetaxi powiedz mi jak to jest z ta umowa bo dostalem mlodego rolnika a teraz moge podjac prace na umowe zlecenie jak to jest podpowiesz mi cos

http://www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/wazne-dla-osob-wykonujacych-umowy-agencyjne-umowy-zlecenia-lub-inne-umowy-o-swiadczenie-uslug/

możesz pracować na umowę zlecenie pod warunkiem, że wynagrodzenie nie przekroczy 50 % najniższej krajowej brutto.  ja np. miałem na umowie 800 zł brutto.

najlepiej wyjaśnij to w swoim oddziale Krus.

Edytowano przez jaroWM

Troker1979    13

"A ta umowa o dzieło? Czyli jakbym miał umowę o dzieło w której była by zawsze kwota nie większa niż 925zł to nikt by się nie doczepił? Chodzi mi o prace jako przedstawiciel terenowy lub doradca."

Z tego co się orientuję to przy umowie o dzieło są inne warunki niż przy umowie zlecenie. Tam nie ma składek emerytalno rentowych. Może nie ma żadnego limitu. Najlepiej dopytać w KRUS.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?