Skocz do zawartości

Polecane posty

macin87    49

jacekkombajnista mam nadzieje że masz racje bo ja mam skończone technikum samochodowe, a chce zostać na gospodarce. Miałem zacząć robić jakieś studium rolnicze ale jak tak jest to tylko 3 lata wstecz opłace KRUS i moge wziąć premie (ale pewnie w ARiMR ci nie wspomnieli że trzeba uzupełnić wykształcenie po podpisaniu MR inaczej zabioro ci 50tys. + odsetki - tak mi powiedzieli w ODR)

piotr6340    0

Jak pisałem wcześniej Warunek dotyczący kwalifikacji zawodowych w przypadku ukończenia szkoły średniej określa § 6 ust. 1, pkt 3 w rozporządzeniu "Ułatwianie startu młodym rolnikom" zgodnie, z którym warunek ten uważa się za spełniony, jeżeli osoba fizyczna posiada wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie tylko że w dniu składania wniosku musisz pokazać im świstek że masz opłacone składki KRUS przez 3 lata .

A jeśli osoba która w dniu złożenia wniosku nie spełnia kryterium kwalifikacji zawodowych. Wówczas koniecznym jest zobowiązanie się we wniosku, że w okresie 3 lat od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy, Wnioskodawca uzupełni wykształcenie.

Jeśli masz wykształcenie inne nisz rolnicze i opłacony KRUS to nie musisz kończyć żadnej szkoły tak było do tego roku (2008) ale Należy zwrócić uwagę, że warunki określone w obecnie obowiązującym rozporządzeniu mogą ulec zmianie

Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

macin87    49

Tylko jak w ODR powiedzieli mi że jeżeli zaczne opłacać składke KRUS przed podpisaniem umowy o przejęciu gospodarstwa i MR to automatycznie mnie eliminuje z premii ponieważ opłacanie składki jednoznacznie wiąże się z prowadzeniem gospodarstwa. Więc kto to wyjaśni jak to jest??? Kto ma racje???

Wiadomość z agroFakt.pl

Boniek    1

Przecież KRUS mogą opłacać nie tylko rolnicy posiadający gospodarstwo. Może stronę/dwie wcześniej było coś o tym...

Forza JUVE!!!

macin87    49

Ale opłacanie skladki KRUS wiąże się z prowadzeniem działalności, a to w przepisach na premie dyskwalifikuje o ubieganie się o nią. Może na AF jest ktoś kto opłacał składke przed wzięciem premii, a nie w trakcie podpisania umowy???

romanik99    2

przecież można być ubezpieczonym jako domownik, wtedy rodzice opłacaja skladke za ciebie i to ze masz opłacona składkę wcale nie znaczy ze prowadzisz gospodarstwo tylko w nim pracujesz/pomagasz, zwał jak chciał

zgadza sie!! ja tak robie własnie ze jestem ubezpieczony jako domownik, rodzice opłacają składki a ty mowisz w krusie ze im pomagasz w gospodarstwie i skladasz kilka papierków, oświadczen i zaswiadczen, po 3 latach masz staż i jestes uprawniony do przejecia gospodarstwa i do otrzymania premii

grzegorz132    9
Napisano (edytowany)

hmm ale pewnie już premii nie dostaniesz bo dłużnej niz 12 miesięcy w rolnictwie jesteś !!!!

nie cytuj posta wyżej

Edytowano przez andrzej2110

piotr6340    0

Dostanie premie on nie jest ubezpieczony jako ROLNIK tylko jako DOMOWNIK to są dwie rożne rzeczy

romanik99    2
hmm ale pewnie już premii nie dostaniesz bo dłużnej niz 12 miesięcy w rolnictwie jesteś !!!!

nie cytuj posta wyżej

jesteś w błędzie to że ktoś za ciebie opłaca składkę krus jako domownika nie oznacza ze jesteś rolnikiem, te 12 miesiecy o których piszesz wiąże się z posiadaniem gospodarstwa, czyli jak nabyles jakas ziemie i minelo 12 miesiecy to w świetle prawa zaden z ciebie młody rolnik i nie mozesz sie starać o dofinansowanie.

kubus    22

Hej, wiecie może od kiedy teraz zaczyna się termin składania wniosków o młodego rolnika????

Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

piotr6340    0

Dokładnie nie wiem ale na stronie ARiMR jest napisani iż ,,Kierownictwo Agencji przewiduje, że w tym roku jako pierwszy zostanie ogłoszony termin przyjmowania wniosków na „Ułatwianie startu młodym rolnikom” co ma nastąpić 24 marca br. "

Więc najlepiej jest zaczerpnąć informacji w ARiMR od kiedy dokładnie będą przyjmować wnioski

kubus    22

ok Dzięki:]

Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

markendmark    1

Koledzy a jak to jest, jak ja ukończyłem Rolniczą szkołę zawodową, płace składki w krusie jako domownik 2 lata. Mogę przejąć gospodarstwo po ojcu i starać się o 50tyś dofinansowania. Albo muszę mieć wykształcenie wyższe rolnicze? I co z tym KRUS-em muszę być tam 3 lata?

mirasek    8
ukończyłem Rolniczą szkołę zawodową

Posiadasz dyplom kwalifikacji zawodowych? Jeśli tak to możesz ubiegać sie o premie pod warunkiem przejęcia wymaganej minimalnej powierzchni gospodarstwa. Składki w KRUS opłacane jako domownik nie są uwzględniane.

Dlok    0

Akurat w MR do stażu liczą się praktycznie tylko składki opłacane w KRUS jako domownik. Ale jeśli masz zawodowe rolnicze to ono liczy się bez stażu więc możesz spokojnie składać wniosek, tylko nie można dostać ziemi przed złożeniem wniosku.

markendmark    1

Dzięki wam za odpowiedź, wiem na czym stoję. Teraz chodzę do technikum wieczorowo. A z tym przekazaniem gospodarstwa chyba poczekam na drugi rok, bo w sumie to mi się nie śpieszy aż tak. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam

mirasek    8
Akurat w MR do stażu liczą się praktycznie tylko składki opłacane w KRUS jako domownik.

To co piszesz jest logiczne, ja zasugerowałem sie tym że kolega będąc już kilka lat "domownikiem" musiał opłacić składki KRUS na 3 lata wstecz aby móc sie ubiegać o MR, gdyż nie miał stosownego wykształcenia <_<

rafal13113    100

mam pytanie ile musi być godzin przedmiotów rolniczych w szkole żeby uprawniała ona do uzyskania dopłaty

kissmy...    57

w wypadku szkoły wyższej winno być 120 godzin przedmiotów rolniczych, w wypadku niższych szczebli nie liczą się godziny a uzyskany tytuł, bądź też specjalność, wszystko precyzuje rozporządzenie (a właściwie załącznik do niego)

NowyRolnik    0

Witam!

Czy mógłby mi ktoś dokładnie wytłumaczyć o co ile mogę dostać z młodego rolnika na 40 ha gosp. Od czego to zależy?

i Jak to jest z dopłatami, za co i ile!

Bardzo proszę o wyjaśnienie Pozdrawiam

Rafal180    2

dostaniesz 50tyś :)

Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Z tego co się orientuje to musisz mieć gospodarstwo nie dłużej niż 18 miesięcy. Możesz ubiegać się o 50 tys. zł na start.

Aha i musisz mieć mniej niż 40 lat co chyba u ciebie się zgadza. Poza tym trzeba spełnić Unijne wymogi co musiał byś posprawdzać bo chyba masz trochę zwierząt.

FUNKMASTER

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez tytus
      Realizuję zakup ciągnika używanego w ramach premii MR. Czy ktoś może mi napisać jak dokładnie powinno wyglądać zaświadczenie sprzedającego, że maszyna nie była finansowana wcześniej z dotacji UE lub innych?
    • Przez Michal_Moneyup
      Szanowni Państwo, z uwagi na fakt dużego zainteresowania kredytami na forum przez użytkowników i pośredników chciałbym utworzyć temat zbiorczy dotyczący tych zagadnień. Jeśli mają Państwo jakieś pytania chętnie odpowiem, doradzę, zapraszam również innych przedstawicieli do dyskusji. Dzięki temu będziemy mieli miejsce tematu zbiorczego dotyczące pytań o kredyty, refinansowanie i dofinansowania oraz porównanie czyja oferta jest faktycznie najtańsza i najbardziej odpowiada klientom.   Przydatne informacje kredytowe: RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Nie daj się nabrać na niskie oprocentowanie nominalne. RRSO jest prawdziwym wyznacznikiem wszystkich kosztów związanych z kredytem, gdyż musi uwzględniać wszystkie koszta. Określa ile rzeczywiście rocznie nadpłacamy naszym kredytem.   SCORING BIK - jest metodą punktowej oceny ryzyka kredytowego. Ocena BIK przyjmuje wartości od 192 do 631 punktów. Polega ona na określeniu wiarygodności kredytowej klienta. Im wyższa punktacja tym bardziej prawdopodobne, że klient będzie spłacał kredyt na czas i banki chętniej pożyczają pieniądze takim klientom dzięki czemu mamy dostęp do lepszych ofert. Jeśli posiada się niską punktację bank prawdopodobnie odrzuci wniosek o udzielenie kredytu. WAŻNA INFORMACJA: Za każde zapytanie o kredyt z waszej strony w banku obniża się punktację o 15 pkt (wprowadzenie danych do systemu w celu sprawdzenia zdolności kredytowej i oferty przeznaczonej dla was). Banki często odrzucają wnioski z powodu samych zapytań. Tak więc odradzałbym chodzenia po bankach ponieważ nikt o tym nie informuje ale powyżej 4 zapytań w danym okresie spowoduje odrzucenie wniosku jak wcześniej wspomniałem i obniżenie BIK-u o 60pkt.   Refinansowanie - najprościej mówiąc przenoszenie posiadanego kredytu do innej instytucji na lepszych warunkach, można skrócić sobie okres spłaty, zmniejszyć ratę lub dostać dodatkową zaoszczędzoną gotówkę do ręki.   Nasza oferta: Money Up zaprasza do współpracy osoby prywatne oraz biura rachunkowe, kredytowe, doradców finansowych. Dzięki współpracy z właściwie wszystkimi bankami w Polsce jesteśmy w stanie uszyć ofertę idealnie dopasowaną do potrzeb klienta. Jako Money Up czerpiemy pełnymi garściami inspiracje z zachodu ,co za tym idzie jesteśmy jedynym niezależnym doradztwem finansowym działającym zgodnie z dyrektywą unijną na skalę całego kraju co daje nam możliwość negocjacji ofert z Bankami. Zajmujemy się pozyskiwaniem dla naszych klientów firmowych jak i prywatnych finansowania bez zbędnych kosztów około kredytowych ze względu na to, że nie jesteśmy w żaden sposób rozliczani przez Bank , co za tym idzie nasz klient dostaje najlepsze możliwe rozwiązanie finansowe na rynku.   Jeśli rozglądasz się za kredytem zbadamy dla Ciebie rynek i zaproponujemy korzystne rozwiązanie.   Plusy które przede wszystkim wyróżniają nas na tle konkurencji to : -Niezależność i szeroki wachlarz ofert ze wszystkich banków -Pozbywanie się dodatkowych kosztów -Badanie rynku bez obniżania zdolności kredytowej ( nie robimy zbędnych zapytań, analizujemy klienta i z góry wiemy gdzie możemy złożyć jego wniosek ) -Kredyty gotówkowe, inwestycyjne, hipoteki, faktoring, leasingi -Dotacje unijne -kredyt obrotowy do 500.000 bez zabezpieczenia w 1 banku na np.5.5% RRSO przy czym przeciętne RRSO na naszym rynku finansowym to 21% -kredyty z dopłatą unijną do 40.000 na sprzęt i inwestycje - 1% RRSO - na 3 lata, do 120.000 4,9% RRSO na - 5 lat -kredyt od 3 msc prowadzenia działalności (do 75.000) od 6 msc (do 125.000) przeciętnie banki przyjmują klientów o 12 msc prowadzenia działalności -kredyty bankowe dla ludzi ze słabą historią bik -kredyty na oświadczenie -refinansowanie na atrakcyjnych warunkach - jeśli posiadasz obecnie zobowiązanie kredytowe które nie jest korzystne lub nie jesteś pewien czy jest ono obecnie najtańsze chętnie przyjrzymy się twoim warunkom umowy i zaproponujemy lepsze rozwiązanie.   -pośrednicy mają zapewnioną atrakcyjną prowizję  -dostęp do programu produkcyjnego Money Up Zależy nam na długotrwałej i solidnej współpracy z naszymi kontrahentami ,dzięki której będziemy czerpać obopólne korzyści. Tak więc jeśli masz pytania odnośnie posiadanego lub planowanego zobowiązania kredytowego, chcesz nawiązać współpracę, masz klientów z którymi trudno coś zrobić lub jesteś ograniczony do kilku ofert bankowych napisz lub zadzwoń a chętnie skonfrontujemy nasze oferty lub połączymy siły   725 423 393 Michal.butkiewicz@moneyup.pl  Pozdrawiamy zespół MoneyUp    
    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć .