Polecane posty

freetaxi    947

Jeszcze nie dostałeś?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Hej Freetaxi dawno Cie tu nie było. Dużo wniosków o płatność zrobiłeś? Nie orientujesz się czy z wypłatą będą czekać do tych 90 dni czy może będzie szybciej? Bo chciałbym zamówić sprzęt a zadatek chcą a teraz krucho z gotówką. A sprzęt i tak będzie za jakieś 2 miesiące od zamówienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Odpoczywałem po zakończonych naborach. Do pracy wracam od poniedziałku. Co do wypłaty to raczej nie spodziewałbym się szybkich przelewów. Swoje trzeba będzie odczekać jak to miało miejsce w poprzednich naborach. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To nie dobrze z tymi terminami. Mogli by się teraz pospieszyć bo i tak długo trzeba było czekać na jakieś ruchy z MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Terminy swoje mają. Nic się nie poradzi. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0
Napisano (edytowany)

Jeszcze nie dostałeś?

jeszcze nie a na liście byłem 15 może do  osoby która robiła mi wniosek poszło

Edytowano przez mario504

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Przeczytaj rozporządzenie wraz z załącznikami i wtedy będziesz wiedział co to ewidencja i jak ma wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

do kiedy można złożyć poprawki w wniosku z ostatniego naboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert456    1

Witam..!, panowie złożyłem wniosek w tegorocznym naborze MR, mam 1ha dzierżawy notarialnej od Taty, planuje przejąć całe gospodarswo, ale w tej chwili mam tylko ten hektar, Czy tata może w tym roku podac ten mój ha do dopłat i pisać na całość, a a za rok ja bym pisał wniosek  dopłaty na całóść czy muszę ja już w tym roku złożyc wnosek na ten 1 ha..???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i prosze o pomoc

po otrzymaniu decyzji zacząłem ogarniać wszystkie dokumenty związane z przekazaniem gospodarstwa części ziemi jako darowizna od rodziców i cześć ziemi jako dzierżawa i darowizna jednej działki 3,5ha.  Ziemia od rodziców leży na dwóch gminach a od ciotki na jeszcze jednej po dostarczeniu do notariusza dokumentów dowiedziałem się ze będę musiał zapłacić duży podatek od tej jednej działki od ciotki 5-10tyś zł w zależności jaką cenę ustali US   przy zmianie na kupno sprzedaż będzie mniejszy podatek ale w tym przypadku pierwszeństwo kupna będzie miał ANR a zmiana tej działki na dzierżawę nie ma szans, jakie jest najlepsze wyjscie z tej sytuacji?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reflex52    0

Takie pytanie czy obszar deklarowany w PRG jako powierzchnia użytków rolnych poszczególnych działek musi się zgadzać  ze wnioskiem o dopłaty co do ara bo w pegach co poprzedni właściciel podawał do dopłat sporo zaniżał a ja w prg podałem faktyczny stan który jest wyższy i co z tym robić (MR 2014)

 

Wie ktoś coś może na ten przypadek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik773    29

Witam. Zalacznik dokument potwierdzajacy rozpoczecie realizacji biznesplanu to co to ma byc? z gory dziekuje za odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ja nie wiem czy są różne wzory decyzji bo w mojej wyraźnie jest napisane ci jest dokumentem potwierdzającym rozpoczęcie biznesplanu. Wystarczyło całą przeczytać i wiedziałem jakie dokumenty mam dostarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Witam. Zalacznik dokument potwierdzajacy rozpoczecie realizacji biznesplanu to co to ma byc? z gory dziekuje za odpowiedz ;)

Może to być wniosek na dopłaty złożony, lub faktura proforma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Wniosek na dopłaty nie przejdzie w każdym biurze. Nasze akurat toleruje ale w większości chcą umowy przedwstępnej na maszynę lub umowę przedwstępną na ziemię zależy co mamy w biznesplanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ciekawe ile będzię sie czekać na kasę w środę będzie 2 tygodnie a może ktos już dostał albo jakies nie jasnosć miał i wzywali do poprawek bo u mnie cisza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ja składałem ponad tydzień temu razem ze zmianami do biznesplanu to w piątek dzwoniła do mnie osoba prowadzącą wniosek że zmiany naniesione a z wnioskiem o płatność to nie wie kiedy bo mają na to 90 dni. Więc pewnie dopiero w lipcu coś będzie się działo. W sumie Freetaxi też pisał że trzeba poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalma22    1

ja dziś byłęm w agencji bo się dopatrzyli że mam niby źle opryskiwacz wpisany. decyzję już dawno dostałem a tu jeszcze takie zmiany mi każą robić. Poleciał mi jeden punkt za ochronę środowiska a jak chciałem zrezygnować z wysoko białkowych to powiedzieli mi że by musieli odnowa listę ułożyć . Normalnie kpina i tak mi odjeli punkt i trzeba będzie pewnie listę zaktualizować a w piątek jak dzwoniłem to mówili że można zmiany robić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert456    1
Napisano (edytowany)

....Fretaxi, czy jak jestem urządzającym gosp., i mam ten 1 ha w dzierzawie notarialnie, to muszę pisać dopłatę w tym roku na ten ha, czy tata może to podać..???, z góry dzięki za odp.!, gdzie tata jest właścicielem..

Edytowano przez norbert456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Wydaje mi się że nie musisz wnioski będziesz pisal jak dostaniesz młodego i będziesz miał nr gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja składałem ponad tydzień temu razem ze zmianami do biznesplanu to w piątek dzwoniła do mnie osoba prowadzącą wniosek że zmiany naniesione a z wnioskiem o płatność to nie wie kiedy bo mają na to 90 dni. Więc pewnie dopiero w lipcu coś będzie się działo. W sumie Freetaxi też pisał że trzeba poczekać.

to pogratulować myślenia pierw wniosek o platność się robi a potem zmiany do biznesplan ja chcialem robić zmiany jak skladalem wniosek to kobieta powiedziała niech pana da nam troche czasu a zmiany bedziemy robić ale nie już 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Maniek tylko u mnie zmieniła się cena maszyny z ochrony środowiska, w sumie to złożyłem wniosek o płatność ale jak zobaczyła ze na umowie przedwstępnej mam kwotę niższa od 70tys to od razu kazała mi złożyć zmiany więc w czwartek po południu dowiozłem zmiany. Więc nie wiem w czym masz problem? Chcieli zmiany to im je zrobiłem i już mam z głowy. A masz może jakieś info bo w sumie złożyłeś wniosek dzień wcześniej ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Pytanie do mleczarzy. Nie boicie się brać kasy z młodego przy tej koniunkturze na mleko i niepewnych rokowaniach na przyszłość? Ja chyba spasuje. Raczej nie utrzymam się na rynku mleka z moimi 20 krowami. Już teraz dokładam do interesu a po rezygnacji z krów niczym innym nie nabije wzrostu esu(jedna stara krowa co mleka już nie daje ma większą wartość niż np 4 jałówki wysokocielne lub 3 opasy) . Do tego kontrolerzy z agencji pojawiający się nie w porę w gospodarstwie i zaglądający tam gdzie nie trzeba. Do tego wiele pytań na które nie otrzymałem odpowiedzi a później okaże się że czegoś nie dopełniłem. Plus zobowiązania dość kosztowne związane z osiągnięciem potrzebnych punktów. Te 100 tys tak dostać za darmo to niby duże ale jednocześnie szału nie ma. Jakoś specjalnie nie poprawi mi funkcjonowanie gospodarstwa a przysporzy sporo nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygmunt1991    2

Szczerze mówiąc mam ten sam dylemat co Ty. Zastanawiam się czy warto brać na siebie takie zobowiązania w tych niepewnych czasach. Ja na razie wstrzymuję się z wnioskiem o I ratę i czekam do późnej jesieni wtedy podejmę decyzję co dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj