Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    170

Tak. Kolego. Jak nie złożysz zaświadczenia to dostaniesz sankcję. 

Krótko mówiąc nowy właściciel jeśli będzie na VAT to niejako przejmuje zobowiązania poprzednika i nie ma mowy o zwracaniu podatku do US (jeśli całe gospodarstwo lub ziemia plus maszyny i ewentualnie zwierzęta). Jeśli nabywca (obdarowany) byłby na ryczałcie to wtedy trzeba brać pod uwagę korektę podatku i odpowiednio pomniejszoną (po korekcie) sumę od pełnej stawki podatku zwrócić do US.

Tak napisałem bo zaraz pewnie padałyby pytania i że ktoś czegoś nie rozumie a w rzyczywistości nie chce się poczytać ;)

Czyli w tej sytuacji przechodzę na vat i przejmuje wszystko cale gospodarstwo z maszynami od ojca i nie odprowadzam żadnego podatku vat a czy muszę informować o tym US bo słyszałem gdzieś ze wtedy trzeba pisać takie pismo o zgodę na przejęcie zobowiązań vat

freetaxi    170

Z tego co się orientuję to musisz przejąć wszystko. Ale do końca ręki sobie urwać nie dam. Proponuję zasięgnąć info na miejscu w US.

Wiadomość z agroFakt.pl

waldii1    13

Freetaxi a ktoś z Twoich klientów złożył już wniosek o płatność? Orientujesz się może czy przed wypłatą premii będzie jeszcze jakaś kontrol?

freetaxi    170

Teraz będę po majówce robił wnioski o płatność. Nie wszyscy mają jeszcze decyzję. 

maniek20    71

a co oni mogą jeszcze kontrolować jak nic nowego się nie dokłada tylko to wszystko co w załacznikach gdzie jest wszystko czrno na bialym 

maniek20    71

nie mają co kontrolować jeszczę bo papiery orginały które miałem maja jeszcze oni bo nie chciałem czekać aż ich sobie skseruję bo by to jej zajeło  troche czasu więc im zostawiłem i kiedyś odbiorę lub same domnie wrócą przez znajomego 

freetaxi    170

W tej chwili mogą sprawdzać dokumenty potwierdzające samodzielne prowadzenie gospodarstwa.

kostuch88    2

Panowie od nowego roku jadą z sankcjami na młodych w cholerę. Mnie i paru moich znajomych ukarali z powodu braku numeru paszowego choć produkcji zwierzęcej nie mamy. 5 z nas dostało pisma ze nalozyli na nas sankcje, a 4 dostało powiadomienie telefoniczne ze mają założyć numer paszowy i będzie po sprawie. Za brak numeru jazzowego 5% premii. Jeden znajomy musi oddać całą premię bo za premię zobowiązał się kupić ziemię, i kupił. wszystko ładnie pięknie zajechał do ARiMR z aktem od notariusza wszystko pasowalo a na zakończenie okresu młodego rolnika agencja miała zastrzeżenia bo kumpel nie przedstawił umowy kupna. No parodia. Agencja to same niewykwalifikowane urzędasy. siedzą za biurkiem ale czym się zajmują to nie wiedzą. Zastanówcie się nad tym programem bo was ukaraja wg zasady CHCESZ UDERZYĆ PSA, TO ZNAJDZIESZ KIJA. Młodych rolników powinno się uświadamiać, uczyć, informować a nie karać.

freetaxi    170
Napisano (edytowany)

Sankcja za brak numeru paszowego z tytułu młodego? Nic na ten temat nie ma w rozporządzeniu o ile dobrze kojarzę. A sprawa kolegi troszkę dziwna. Może miał co innego w biznesplanie, nie zrobił zmiany? 

Edytowano przez freetaxi

maniek20    71

W tej chwili mogą sprawdzać dokumenty potwierdzające samodzielne prowadzenie gospodarstwa.

czyli co bo bo księge rozliczeniową też mają na tacy tylko że ona się liczy od dnia decyzji 

maniek20    71

numer paszowy to koszt 17 zł to mnie dziwi jak ktoś sprzeda np zboże bez tego ja niestety musiałem wyrobić do cukrowni na już 

Dałeś im oryginały dokumentów pewnie?

nie dałem tylko zostawilem do skserowania i orginał do mnie wraca 

freetaxi    170

To załóżmy, że jutro masz kontrolę. Jakie dokumenty im pokażesz :) ?

maniek20    71

To załóżmy, że jutro masz kontrolę. Jakie dokumenty im pokażesz :) ?

a więc żeby była jasność po 1 jak ma być kontrol to ma być telefon przed minimum 24 h wczesniej

po 2 jak dostanę taki telefon to 10 minut i mam wszystko spowrotem 

a po 3 jaki sens robić kontrole jak maja moje orginały  na swoim biurku 

a po 4 mam niektóre orginały 2 razy 

kostuch88    2

no wyrobienie numeru paszowego to banał, więc gdybym wiedział że go potrzebuje to bym co założył. W IR nawet mnie poinformowano ze jeżeli nie mam produkcji zwierzęcej nie mam obowiązku posiadania takowego numeru. Polski rząd nie ma pieniędzy więc będą bo ściągać z rolników. Jeszcze ciekawa historia. Kumpel w ostatnim naborze modernizacji wnioskowal o pług obrotowy 3+1, ale babka w agencji do niego zadzwoniła że chyba sobie kpi ze na 100ha chce 8 korpusowy pług, bo tyle się tam doliczyla odkladnic. nigdy bym mu w ta historie nie uwierzył gdyby nie nagrywał rozmów z ARiMR

maniek20    71

no wyrobienie numeru paszowego to banał, więc gdybym wiedział że go potrzebuje to bym co założył. W IR nawet mnie poinformowano ze jeżeli nie mam produkcji zwierzęcej nie mam obowiązku posiadania takowego numeru. Polski rząd nie ma pieniędzy więc będą bo ściągać z rolników. Jeszcze ciekawa historia. Kumpel w ostatnim naborze modernizacji wnioskowal o pług obrotowy 3+1, ale babka w agencji do niego zadzwoniła że chyba sobie kpi ze na 100ha chce 8 korpusowy pług, bo tyle się tam doliczyla odkladnic. nigdy bym mu w ta historie nie uwierzył gdyby nie nagrywał rozmów z ARiMR

haha ale miała pretekst jak na 100 jak 200 będzie nimi jeszcze pokładał i wtedy ją zagnię 

Pawel328    127

z tym wyrobieniem numeru paszowego to dobrze macie, bo w moim powiecie jak chcesz numer paszowy to weterynaria trzepie gospodarstwo od fundamentów po strych każdy budynek i wszystko musi być tip top według ich wytycznych :o

maniek20    71

hehe pod adres na kóry robiłem paszport to oni niechca już jechać chyba że na kawę 

MateuszNoco    0

Na rozliczenie z premi tzn faktury kupna maszyn ktore juz zakupilem ... mam 3 lata od dnia wyplaty pieniedzy ?

czesio1612    5

to trzeba było się jej spytać gdzie ma taki załącznik 

Dziś byłem składać wniosek o płatność( drugie podejście) i w końcu mi przyjęli pomimo braku zaświadczenia z krusu( bo w krus trzeba czekać bo oczywiście mają 31 dni na wydanie decyzji o ubezpieczeniu). Ale za to mój załącznik "rozpoczęcie realizacji biznesplanu" nie przeszedł bo przejęcie stada krów dla mojego biura nie jest równoznaczne z rozpoczęciem realizacji biznesplanu ot co :) Ale wniosek przyjęty z datą dzisiejszą więc już 90 dni upływa, z tym że krus i umowa przedwstępna na zakup jakiejś maszyny( jako realizacja biznesplanu) jest do doniesienia.

Powodzenia wszystkim w biurach powiatowych ;)

Chudy1217    2

Mam pytanie. W roku 2014 dostałem premie. Siałem wtedy 0.97 arów owsa a w roku 2015 miałem go zasiane 0,47. Grozi za to jakaś sankcja?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?