Polecane posty

mrlubelskie    0

szczerze mówiąc oni nic nie wiedzą i nic od nich nie zależy, to są tylko mrówki, a temat jest na tyle nowy, że nie maja wzorców i góra o wszystkim decyduje i daje im wytyczne, w moim przypadku niewiele jest do weryfikacji, jeśli będą chcieli to mogą wypłacić i za tydzień ale myślę, że za 2 m-ce do 2,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Shaun .. jak masz tak pisać to lepiej siedź tam cicho... chodziło mi bardziej o coś takiego jak w dalszych kom jest.. że np trzeba na coś poczekać i wgl.. kumasz baranku?

 

A liczyłes na to, że wszystko załatwisz od ręki ?? Lepiej się pochwal czy wpisales konia 200 KM na 30 ha to się pośmiejemy yntelygencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś składałem wniosek o płatność 1 raty i bez ale poszło a z krus nic nie chcą bo oni maja jakiś tam podgląd i jak bedą chcieli to sami sobie sprawdzą a jak powiedzialem ze chce jeszcze zrobic zmiany do biznes planu to kobieta niech pan da trochę czasu bo nie wyrabiamy a zmiany bedziemy robić ale nie już 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

A mowili Ci ile im zajmie wysłanie polecenia przelewu i ile trzeba czekać na kasę? Pytam ponieważ czas realizacji zamówienia sprzętu to 3 miesiące a przed zamówieniem chcą zaliczkę a wolnych środków nie mam od tak żeby zaliczki wpłacać.


Pytanie mam jeszcze do osób które już robiły zmiany w biznesplanie. Piszecie podanie do kierownika o uwzględnienie zmian czy tylko składacie poprawiony biznesplan wraz z wnioskiem z zaznaczonym kwadratem zmiana?

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

shaun.. już Ci pisałem że jak masz mało do powiedzenia to sie nie odzywaj.. to było pytanie kolego czy mogę o takim ciągniki myśleć.. i też było napisane że nie tylko na 30 ha będzie pracował.. i też było napisane że mam duże maszyny do niego... czytaj uważnie baranku.
Ręce opadajom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Pytanie do osób co już złożyły wniosek o 1 ratę: co było potwierdzeniem rozpoczęcia realizacji BP?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A mowili Ci ile im zajmie wysłanie polecenia przelewu i ile trzeba czekać na kasę? Pytam ponieważ czas realizacji zamówienia sprzętu to 3 miesiące a przed zamówieniem chcą zaliczkę a wolnych środków nie mam od tak żeby zaliczki wpłacać.

 

 

Pytanie mam jeszcze do osób które już robiły zmiany w biznesplanie. Piszecie podanie do kierownika o uwzględnienie zmian czy tylko składacie poprawiony biznesplan wraz z wnioskiem z zaznaczonym kwadratem zmiana?

nic nie mówiła ale jak kiedyś pojade po mapki do dopłat to się dowiem chyba ze szybciej przelew przyjdzie 

Pytanie do osób co już złożyły wniosek o 1 ratę: co było potwierdzeniem rozpoczęcia realizacji BP?

kolego było juz kilka razy pisane co może być a naj szybciej to mozesz miec wypisy z ksiąg wieczystych jak przejmowales lub kupowałes coś

 

 

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To jest tylko w naszym BP że trzeba mieć złożony wniosek na dopłaty. Ale według rozporządzenia masz na to 18 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

kolego było juz kilka razy pisane co może być a naj szybciej to mozesz miec wypisy z ksiąg wieczystych jak przejmowales lub kupowałes coś

Konkretów nie było. Akty notarialne i tak musisz przedstawić, masz to w osobnym punkcie wniosku o płatność. Jestem kierującym i te akty już miałem w dniu składania wniosku zostawione w agencji.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4
Na razie, do 27 kwietnia w tegorocznym naborze, wnioski o przyznanie 100 tys. zł premii złożyło w ARiMR 1347 młodych rolników.

 

 

Ciekawe czy dobije do 2k w 2 ostatnie dni. Wylali dziecko z kąpielą z tymi wymaganiami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Ostatnie dwa dni to zazwyczaj szaleństwo na składanie wniosków także zastanawiał bym się nad 2500 ;)

Tak swoją drogą jestem z naboru 2015, decyzja jest (szczerze nie czytałem jej nawet, sezon prac polowych i w domu gościem jestem), mam już ziemię na siebie, krówki przejęte i wszystkie formalności, numery w agencji, umowa z mleczarnią i cała reszta czyli wszystko do samodzielnego prowadzenia gospodarstwa. Co konkretnie składać z wnioskiem o wypłatę pierwszej raty? Jakiś wzór pisma jest dostępny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ile trzeba miec ziemi wlasnej plus dzierzawy zeby dostac kase na mlodego rolnika? Jak to wyglada z dofinansowaniem, ile pieniazkow mozna otrzymac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldikar09    0

Witam, mam takie pytanie. Czy jak składałem w tym naborze wniosek na MR i mając ten 1ha dzierżawy to mogę składać wniosek o płatności na pozostały obszar też co jeszcze jest własnością ojca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweladam    0

 

Witam, wczoraj złożyłem wniosek na MR, czy mogę starać się o dopłaty w tym roku?

Czy po złożeniu wniosku o dopłaty będę miał możliwość korekty złożonego wniosku/biznesplanu MR?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldikar09    0

 

Witam, wczoraj złożyłem wniosek na MR, czy mogę starać się o dopłaty w tym roku?

Czy po złożeniu wniosku o dopłaty będę miał możliwość korekty złożonego wniosku/biznesplanu MR?

 

 

Dołączam się do tego pytania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

jak wygląda z wymianą działek, można przejąć inne działki byle areał się zgadzał? i co jeżeli się dostało punkt za przejęcie gospodarstwa po rodzicach ale sie nie będzie przejmować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

WIE KTOS gdzie w biznesplanie jest rubryka na produkcję wysokobiałkową? nie mogę tego znaleźć a brakuje 2 pktów?? please.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

 

Witam, wczoraj złożyłem wniosek na MR, czy mogę starać się o dopłaty w tym roku?

Czy po złożeniu wniosku o dopłaty będę miał możliwość korekty złożonego wniosku/biznesplanu MR?

 

Jak złożyłeś wniosek na MR to możesz złożyć wniosek o dopłaty jak i możesz bydło na siebie zarejestrować.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Witam, czy w waszych biurach powiatowych system działał normalnie? Bo w moim dziś składałem wniosek o 1 ratę i nawet nie mogła mi wydrukować potwierdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Dzisiaj nie działało bo też chciałem złożyć i pani poinformowała że dziś nie da rady (tak samo nie działało drukowanie paszportów).


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj